Citroen C3 sau alta varianta buna in 10k e

Scrie răspuns
Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:
Re: Citroen C3 sau alta varianta buna in 10k e

Mesaj de mituc » Vin Ian 09, 2009 7:14 am

Unui cunoscut de-al meu, foltvaganar convins, ii ieseau in permanenta in fata tot felul de pomi si stilpi si tot timpul era cu masina prin service. Acum a trecut de la golf la peugeot 307 sw si e mai multumit de masina, nu mai da prin copaci.

P.S.: shitul se mai happens, si la C4 "au mai fost" probleme iar unele sint chiar actuale. Sa-mi iau "reno haci" in loc de C4 sau cum? Omul vrea C3, e o masina ok, ii place, e gata.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
stevey
Mesaje:781
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 9:44 pm
Marca si model masina:C4 1.6i BLACK
Localitate:Iasi/Bucuresti
Contact:

Re: Citroen C3 sau alta varianta buna in 10k e

Mesaj de stevey » Vin Ian 09, 2009 12:40 pm

De data aceasta nu sunt de acord cu tine.307 este inferior golf la multe daca te referi la golf 5.Poate cunostinta ta a trecut de la golf 3 sau eventual 4.C4 are aceeasi platforma dar este agresiv, ca sa zic asa, modificata fata de cea de la peugeot.C4 a fost masina de renastere a lui citroen si nu o putem compara cu c3 care este mult mai veche este din alta clasa etc.Si shit happens prea mult la marca asta nu stiu cum sa spun, cel putin pana in prezent.

Avatar utilizator
B25BUY
Mesaje:1287
Membru din:Mar Dec 09, 2008 10:54 am
Numar Inmatriculare:B-BUY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen C3 sau alta varianta buna in 10k e

Mesaj de B25BUY » Joi Ian 15, 2009 9:55 am

La C3, am schimbat si eu 3 injectoare la C3 de 1.4i. Asta e. Mi se pare o problema minora, sincer.
Se pare ca sunt sensibile la benzina proasta de pe la noi si se colmateaza. Dar poti sa-ti iei un injector la tine (150-200 RON) sa-l ai acolo, just in case.Se schimba foarte usor...ca un bec sau alt consumabil electric (2 suruburi si o mufa).
Oricum, la Corsa, Polo, Fabia am auzit probleme urate, la cutia de viteze, motoare gripate... care nu prea le mai rezolvi pe marginea drumului.
Si inca ceva: cu un injector cazut, masina inca merge, adica te poti deplasa cu ea pana la un service sau magazin de piese auto; nu mai prinde viteza mare, dar 60-70 km/h atinge, deci nu e chiar asa de dramatic, ca atunci cand ti se gripeaza motorul.
C4 berlina 5 usi, culoare: Mativoire/2.0 HDI VTR Pack 140 CP - 2009

Scrie răspuns

Înapoi la “C3”