C3 mic si negru

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:
Re: C3 mic si negru

Mesaj de Tomita » Vin Feb 04, 2011 11:01 pm

o sa vad la mine cat rezista cea din bara. are deja cateva luni, dar la ultima spalare nu m-am uitat. daca dai cu grija straturile de grund si vopsea, si smirgheluit inainte tre sa tina. de asemenea si lacul de deasupra cred ca totusi protejeaza sa nu sara chiar asa voseaua.
la chevronul din capota, primul facut mi s-a ciobit in cateva locuri (deh, prima mana, asa invata si lumea), dar l-am refacut in decembrie
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
Creative256
Mesaje:69
Membru din:Mie Apr 07, 2010 10:10 pm
Numar Inmatriculare:HD-22-RMN
Localitate:Deva-Timisoara
Contact:

Re: C3 mic si negru

Mesaj de Creative256 » Sâm Feb 05, 2011 4:40 pm

Nu am dat tot cromul jos dar am smirgheluit mult pana sa dau primele straturi. Daca sare o sa colantez clar...momentan sper sa tina cat de cat, o sa mai anunt cum se comporta pe parcurs. Pana una alta vad ca tine bine la inghet dezghet.

Avatar utilizator
Creative256
Mesaje:69
Membru din:Mie Apr 07, 2010 10:10 pm
Numar Inmatriculare:HD-22-RMN
Localitate:Deva-Timisoara
Contact:

Re: C3 mic si negru

Mesaj de Creative256 » Sâm Iun 02, 2012 8:27 pm

Salutare, daca mai urmareste cineva topicul am o problema si nu stiu ce sa ii fac, poate are cineva idei. In mers imi da eroare de bec ars, trag dreapta - becul bun, dar nu merge (faza scurta stanga), ajung acasa, leg farul original, am zis ca poate e farul meu aftermarket dus, tot nu merge... si nu stiu ce poate fi, nu am idee unde e siguranta de pe becuri in ideea ca poate e numai aia si nu e ceva mai complicat. Masina pana acum de aproape un an imi arde cam un bec la doua luni o luna, si nu tot timpul in acelasi loc dar tot timpul faza scurta..

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: C3 mic si negru

Mesaj de Aiurica » Sâm Iun 02, 2012 9:03 pm

asa cum ti-am raspuns si pe mess, cred ca mufa e topita ...plasticul s-a topit de la probabil o imbinare nefericita si nu mai face contact.
verifica daca are tensiune pe fir si daca e mufa topita.Si la c3 meu de la servici schimb becuri pe banda rulanta....si am o mufa topita care imi da bec ars...
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
Creative256
Mesaje:69
Membru din:Mie Apr 07, 2010 10:10 pm
Numar Inmatriculare:HD-22-RMN
Localitate:Deva-Timisoara
Contact:

Re: C3 mic si negru

Mesaj de Creative256 » Dum Iun 03, 2012 11:54 am

Siguranta arsa....sunt cele de langa baterie desi in carte scrie ca fac altceva.... Oricum problema e rezolvata. :roll:

Scrie răspuns

Înapoi la “C3”