Probleme garantii Citroen - rezolvata

Închis
Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti
Re: Citroen Romania Garantii = bataie de joc

Mesaj de Mihay » Joi Iun 18, 2009 6:02 pm

Lasandu-l la o parte pe Metin nu am de ce sa imbatranesc, am minte odihnita si dornica de scandal :mrgreen:

Avatar utilizator
dimabogdan
Mesaje:916
Membru din:Mie Feb 14, 2007 9:43 am
Localitate:CONSTANTA

Re: Citroen Romania Garantii = bataie de joc

Mesaj de dimabogdan » Joi Iun 18, 2009 7:33 pm

Ai sa fii surprins...
Era o vorba: nu te pune cu prostul( oamenii de la Citroen), ptr. ca are( au) mintea odihnita! :wink:
Oricum...multa bafta si nervi de otel... :drive
Mai bine sa taci si sa pari prost, decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile.

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Citroen Romania Garantii = bataie de joc

Mesaj de Mihay » Joi Iun 18, 2009 11:59 pm

multumesc. chiar daca eu nu castig nimic in plan personal poate altii sa stie ce au de facut dupa urma mea

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen Romania Garantii = bataie de joc

Mesaj de commandorsteel » Vin Iun 19, 2009 7:33 am

Mihay scrie:http://portal.just.ro/InstantaDosar.asp ... DAxMjQ4MzM*


alt proces pierdut de ATS si Citroen Romania. Se pare ca mai sunt alti tampiti ca mine :evil:
Mihai inarmeaza-te cu ceva rabdare, ptr ca am vazut ca procesul o sa dureze cel putin un an. Succes
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
eduardo_didi
Edi Talent
Mesaje:1602
Membru din:Dum Feb 18, 2007 8:37 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Citroen Romania Garantii = bataie de joc

Mesaj de eduardo_didi » Vin Iun 19, 2009 7:38 am

Bv Mihai nu te lasa poate cu ocazia asta se mai schimba ceva si in comportamentul celor de la Citroen Romania si aici nu ma refer la cei care sunt in functiile de conducere gen directori ci la cei care intra in contact direct cu clientul. Poate cu ocazia asta mai afla si cei in masura sa schimbe ceva cam ce probleme intampina clientii cu oamenii de la Citroen (gen expertii tehnicieni de la garantii)
http://www.motorsportnews.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Citroen Romania Garantii = bataie de joc

Mesaj de Mihay » Vin Iun 19, 2009 8:53 am

@Comandor tu vezi-ti de Antalya ta si nu ne mai bruia pe noi :mrgreen: Sper sa ai un nor deasupra hotelului si in rest sa fie soare la ceilalti :ya

si ce daca dureaza 1 an? nu am unde sa plec din tara asta de rahat :evil:

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Citroen Romania Garantii = bataie de joc

Mesaj de Mihay » Lun Iun 22, 2009 8:15 pm

astazi am mai primit un raspuns . Cei de la Citroen Romania mi-au comunicat faptul ca isi mentin punctul de vedere dar au decis sa faca un gest comercial si sa suporte ei contravaloarea discurilor.

Tinand cont ca asta era si scopul meu o sa-mi retrag sesizarea de la OPC pe care o facusem si nu o sa-i ma actionez in instanta.

Avatar utilizator
chainsaw
Mesaje:2733
Membru din:Lun Noi 24, 2008 11:28 pm
Numar Inmatriculare:B-58-HDY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen Romania Garantii = bataie de joc

Mesaj de chainsaw » Lun Iun 22, 2009 8:22 pm

ce conteaza cum au frmulat... si vorba aia.. prostul nu e prost destul, daca nu e si fudul :mrgreen: oricum, BRAVO, ai reusit sa obtii ce vrei si ai creat precedentul necesar. acum toata lumea cu probleme nu va mai fi speriata sau nu va mai privi sceptic cuvinte ca "sesizare la citroen romania", "instanta", "OPC" ... inca o data, felicitari ptr perseverenta
2007 Citroën C4 VTR 1.6i 110cp
1988 Citroën BX 1.9 GTi 16V, 160cp ... din pacate, vandut.
_________________
Imagine

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Citroen Romania Garantii = bataie de joc

Mesaj de Mihay » Lun Iun 22, 2009 8:34 pm

cum ar zice cineva .. : "Copii ce am invatat azi?"

R:"sa cerem masuratori scrise " ::P

Avatar utilizator
OMEN
Mesaje:310
Membru din:Vin Sep 19, 2008 6:13 pm
Numar Inmatriculare:CJ 11 JIL
Localitate:cluj napoca
Contact:

Re: Citroen Romania Garantii = bataie de joc

Mesaj de OMEN » Lun Iun 22, 2009 9:10 pm

Cum sa nu conteze cum au formulat!!!!
Adica tu ma freci pe spate ,eu te frec pe burta si toate ies asa cum trebuie fara sa syie altii cum am procedat.Ce inseamna "gest comercial"?Termen nou de marketing,inventat de Citroen Romania?
CR:hai frate gata cu scandalu' ca dam noi discurile numa' sa nu te mai auzim ca ne alungi clientii din reprezentante.
Mihay:bine bah daca ziceti voi!oricum eram satul de atata umblatura,sesizari si plangeri care nu duc la nimic.
CR:(spun)Hai ,gata ca facem un "gest comercial"schimbam discurile pe barba noastra
(gandesc) sa-i schimbam odata discurile lu' asta ca altfel se creaza precedent urat si vin ROBOTZEI peste noi

Spun toate astea cu naduf ptr ca am citit si topicul deschis de colegul din Suceava,Iacobang
NU-i vedeti cum trateaza clientul cu dispretz?Sau nu va intereseaza,sa-mi rezolve problema MIE si nu mai zic nimic,nimanui,niciodata,chitic.

Ceea ce nu inteleg eu de ce ti-ai retras plangerea dupa atata timp de tergiversari si ignoranta din partea lor???Nu vezi ca incercau ,clar, sa te scoata pe tine vinovat ca franezi pre mult si pe drumuri prea inclinate ca de-aia sunt ovalizate discurile alea nicidecum din cauza materialelor secon-hand pe care le folosesc.Gata , ca nu mai pot de nervi si de cald!!!
AUD UMBRE MENTOLATE

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Citroen Romania Garantii = bataie de joc

Mesaj de Mihay » Lun Iun 22, 2009 9:17 pm

Pentru ca nu as obtine mai mult de atat . Cu tipul din Suceava e ceva aiurea , parerea mea . Sa ne dea niste poze , niste dovezi de prin service, niste raspunsuri de la Citroen etc...

Avatar utilizator
OMEN
Mesaje:310
Membru din:Vin Sep 19, 2008 6:13 pm
Numar Inmatriculare:CJ 11 JIL
Localitate:cluj napoca
Contact:

Re: Citroen Romania Garantii = bataie de joc

Mesaj de OMEN » Lun Iun 22, 2009 9:58 pm

poate ca tu personal nu,dar noi ceilalti,toti?poate chiar reuseai sa creezi acel precedent de care aveau sa se teama pe viitor si asta ar trebui sa faca toti cei care mai au masinile in garantie.De ce ne e frica de fapt?ca vom primi tot aceleasi raspunsuri in 2 peri?nu-i nimic,OPC->plangere.si una si 2 si 9 si 99 si pana la urma tot va ridica cineva capul de pe birou si va vedea ca ceva nu e in regula cu baietii astia de la CR si nu numai.
AUD UMBRE MENTOLATE

Avatar utilizator
baty_san
Mesaje:846
Membru din:Mie Sep 03, 2008 9:26 am
Localitate:Cluj Napoca

Re: Citroen Romania Garantii = bataie de joc

Mesaj de baty_san » Lun Iun 22, 2009 11:00 pm

1. mihai poate sa-i de in judecata si sa refuze acel gest comercial.
2. gest comercial = plus la satisfactia clientului(la fel cand o masina iese din garantie si dupa o luna cade ... un motor de ex si Citroen suporta jumatate din costuri)
3. tu de ce hauiesti atata??? :applause :applause :applause :applause
Don't steal...goverment hates competition!

Avatar utilizator
chainsaw
Mesaje:2733
Membru din:Lun Noi 24, 2008 11:28 pm
Numar Inmatriculare:B-58-HDY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen Romania Garantii = bataie de joc

Mesaj de chainsaw » Mar Iun 23, 2009 1:27 am

e BULLSHIT termenul de "gest comercial", e clar ca s-au cacat pe ei si-au zis s-o rezolve, fara sa recunoasca totusi c'au gresit EI, si fara sa iasa prost. mihay e obtinut ce a vrut si ASTA e precedentul. daca fiecare cand are ceva de rezolvat, procedeaza ca el, si-si gaseste rezolvare, care e problema?
2007 Citroën C4 VTR 1.6i 110cp
1988 Citroën BX 1.9 GTi 16V, 160cp ... din pacate, vandut.
_________________
Imagine

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen Romania Garantii = bataie de joc

Mesaj de commandorsteel » Mar Iun 23, 2009 7:25 am

daca insista cu instanta pierdea din start atata vreme cat aia ii schimba discurile
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Închis

Înapoi la “Citroen Romania”