Citroen Just 4 You

Avatar utilizator
acondrea
Halatu' cat e halatu'.
Mesaje:279
Membru din:Lun Iun 23, 2008 9:40 pm
Localitate:Bucuresti; Dr. Taberei
Re: Citroen Just 4 You

Mesaj de acondrea » Vin Apr 01, 2011 7:13 pm

Magarii de la ATS au tacut ca porcii si n-au zis nimic de nici o reducere pentru 2400 RON piese plus manopera. Asa ca promotia vietii este o mare frectie, cel putin la ATS. Masina are 4 ani si 9 luni.
C4 cupe 1.6i VTR 110CP noir obsidien

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Citroen Just 4 You

Mesaj de Mihay » Vin Apr 01, 2011 7:53 pm

minunat :ya glumesc evident ! Te stiam mai "infipt" un pic ...de ce nu le-ai dat cu regulamentul in cap ? Pune si tu pe forum te rog documentele de la operatiune te rog. Aaa si le-ai cerut reducerea si au refuzat-o sau cum ?

Avatar utilizator
Ion Lucian Valcu
Mesaje:45
Membru din:Sâm Mar 19, 2011 9:28 am
Numar Inmatriculare:CT 68 HMM
Localitate:Constanta

Re: Citroen Just 4 You

Mesaj de Ion Lucian Valcu » Dum Apr 03, 2011 10:12 am

Aaaa....inseamna ca e o kestie generala: toti reprezentantii autorizati Citroen au fobie la campania "Just 4 You". Eu am fost ieri la Radacini (constanta) si mi-au recomandat discount-ul lor de 15% decat sa-mi acorde reducerea din campania mult laudata, sustinand fara indoieli ca placutele frana si lichidul de frana nu fac obiectul promotiei "Just 4 you". :?

George
Mesaje:130
Membru din:Mie Noi 19, 2008 6:33 pm

Re: Citroen Just 4 You

Mesaj de George » Lun Apr 04, 2011 8:21 am

acondrea scrie:Magarii de la ATS au tacut ca porcii si n-au zis nimic de nici o reducere pentru 2400 RON piese plus manopera. Asa ca promotia vietii este o mare frectie, cel putin la ATS. Masina are 4 ani si 9 luni.
Fa-le o reclamatie, ar fi trebuit sa beneficiezi de reducere atat timp cat apar ca participanti, si tu indeplinesti toate conditiile.
Unii ofera reducere si la distributie si altii nu ofera la nimic..asta e chiar naspa #-o

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Citroen Just 4 You

Mesaj de Tomita » Lun Apr 04, 2011 9:47 am

@acondrea
pe motoriceanu oricum il doare la basca de citroen acum, si normal ca nici angajatii nu mai sunt "motivati" sa aiba grija "ca inainte" (nivel care oricum il auzisem ca fiind slab, cand detinea monopolul importului) de clientii posesori de c4.
strict, ca o recomandare obiectiva se poate ace astfel.
1. reclamatie ATS
2. reclamatie Citroen romania
3. reclamatie OPC
fiind o reclama oficiala, promovata in diverse forme media, aceasta promotie trebuie respectata de agentii economici participanti.
de asemenea, in regulament nu vad ca sa se excluda premiul 2 si 1. adica la 24mil (daca ai piese peste 10 mil) tre sa primesti si set covorase (chiar daca acum nu mai au stoc, atunci poate aveau) si reducerea fixa maxima (200lei - 5x200 lei cheltuiti)
adica de fapt tu ar trebui sa primesti si bani si covorase acum, si ATS sa incasese o amenda frumusica.

@Ion Lucian Valcu
in regulament zice piese de schimb.
conform DEX:
piesa = element component al unui mecanism, instrument, aparat
mai sunt si altele.
orice componente a masinii este o piesa, fie care este consumabil sau nu. fara oricare din piesele cu care masina este livrata ca fiind functionala, aceasta poate fi considerata incompleta si neconforma. lichidul de frana, ulei motor etc...sunt parti esentiale pentru rularea automobilului, care se degradeaza in timp ca orice piesa tare. singura siferenta este starea in care se afla. demontarea se face scurgere.
deci, te duci frumos la dealer si ii trnasmiti ca orice cumperi de la ei intra in campanie automat, si doar prin acordul scris al tau ca NU vrei sa participi la promotie pot sa justifice ca nu ti-au oferit ce ar fi trebuit sa primesti conform campaniei.
semnatura de pe factura nu se numeste acord din partea ta, pentru ca acolo e acrodul pt plata banilor nu a campaniei.

din moment ce citroen romania face un asemenea efort de imagine pt clientii romania mi se pare o nesimtire groteasca sa faci magarii (acolo unde e cazul). si cine pierde? pe termen lung tot citroen romania.
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
Mr_kokaa
Maniac
Mesaje:3491
Membru din:Lun Ian 14, 2008 9:45 am
Numar Inmatriculare:TSE
Localitate:Bucuresti - Ctza
Contact:

Re: Citroen Just 4 You

Mesaj de Mr_kokaa » Lun Apr 04, 2011 9:58 am

auzi bre nenea Tomita.
pot sa ma fac si io tigan ?
daca mi a platit CASCO factura emisa pe numele si masina mea pot sa cer si eu cadoul din promotia asta ? ce zici ?
viewtopic.php?f=80&t=2102&start=0&st=0& ... foto+video" onclick="window.open(this.href);return false;

George
Mesaje:130
Membru din:Mie Noi 19, 2008 6:33 pm

Re: Citroen Just 4 You

Mesaj de George » Lun Apr 04, 2011 11:04 am

Tomita scrie:@acondrea
pe motoriceanu oricum il doare la basca de citroen acum, si normal ca nici angajatii nu mai sunt "motivati" sa aiba grija "ca inainte" (nivel care oricum il auzisem ca fiind slab, cand detinea monopolul importului) de clientii posesori de c4.
strict, ca o recomandare obiectiva se poate ace astfel.
1. reclamatie ATS
2. reclamatie Citroen romania
3. reclamatie OPC
fiind o reclama oficiala, promovata in diverse forme media, aceasta promotie trebuie respectata de agentii economici participanti.
de asemenea, in regulament nu vad ca sa se excluda premiul 2 si 1. adica la 24mil (daca ai piese peste 10 mil) tre sa primesti si set covorase (chiar daca acum nu mai au stoc, atunci poate aveau) si reducerea fixa maxima (200lei - 5x200 lei cheltuiti)
adica de fapt tu ar trebui sa primesti si bani si covorase acum, si ATS sa incasese o amenda frumusica.

@Ion Lucian Valcu
in regulament zice piese de schimb.
conform DEX:
piesa = element component al unui mecanism, instrument, aparat
mai sunt si altele.
orice componente a masinii este o piesa, fie care este consumabil sau nu. fara oricare din piesele cu care masina este livrata ca fiind functionala, aceasta poate fi considerata incompleta si neconforma. lichidul de frana, ulei motor etc...sunt parti esentiale pentru rularea automobilului, care se degradeaza in timp ca orice piesa tare. singura siferenta este starea in care se afla. demontarea se face scurgere.
Sa nu ne hazardam totusi...in regulament scrie clar ce se schimba la promotie si ce nu. Faptul ca cei de la ATS nu au zis nimic de promotie e frustrant. Il asteptam pe Acondrea cu mai multe detalii legate de locatia unde a fost, eventual sa puna si printscreenuri cu documente aici sa fie totul mai "oficial".

Tomita scrie: din moment ce citroen romania face un asemenea efort de imagine pt clientii romania mi se pare o nesimtire groteasca sa faci magarii (acolo unde e cazul). si cine pierde? pe termen lung tot citroen romania..

Aici ai dreptate, si cei care mai pierd sunt si clientii din pacate!

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Citroen Just 4 You

Mesaj de Tomita » Lun Apr 04, 2011 11:10 am

fiecare face ce vrea. eu doar v-am zis ca atata timp cat o promotie este promovata, clientul caruia nu i-a fost acordat beneficiul are tot dreptul sa urmeze caile legale pt a i se acorda cele necesare.
daca cineva are chef de glume poate sa si le pastreze. dar nu e vorba de 50 de bani aici.
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
acondrea
Halatu' cat e halatu'.
Mesaje:279
Membru din:Lun Iun 23, 2008 9:40 pm
Localitate:Bucuresti; Dr. Taberei

Re: Citroen Just 4 You

Mesaj de acondrea » Lun Apr 04, 2011 4:03 pm

Se pare ca ATS nu mi-a spus nimic de nici o reducere deoarece marea promotie se desfasoara DOAR in service-ul din Pipera, asa cum apare in lista partenerilor participanti.
Eu mi-am dus cazanul la reparat in Baneasa si deci TEAPA ptr. mine. Asa ca daca aveti de gand sa apelati la serviciile ATS [-X si vreti si reduceri, mergeti la Pipera, dar aveti grija ca multa vreme service-ul ala nu va mai fi. Parca la sf. lunii sau ceva de genul asta se va inchide sau isi va schimba marca.
Ca idee, am schimbat corp pompa frana, amplificator frana (servofrana) si garniturile capacelor supapelor.
C4 cupe 1.6i VTR 110CP noir obsidien

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Citroen Just 4 You

Mesaj de Mihay » Lun Apr 04, 2011 6:05 pm

mda naspa ca cel din Baneasa nu face parte din delaerii de la promotie si doar cel din Pipera, nu prea ai ce le face. Asa stiu si eu ca se va inchide cel tarziu la finalul lunii asteia cel din Pipera.

Avatar utilizator
Ion Lucian Valcu
Mesaje:45
Membru din:Sâm Mar 19, 2011 9:28 am
Numar Inmatriculare:CT 68 HMM
Localitate:Constanta

Re: Citroen Just 4 You

Mesaj de Ion Lucian Valcu » Lun Apr 04, 2011 7:52 pm

Si sa vin si cu putin optimism in toate discutiile: una peste alta sunt multumit de cei de la Radacini. Cu toate k nu prea aveau ei kef de "just 4 you" mi-au acord discount-ul ala d 15% si am iesit bn la bani, plus k nu aveam de gand sa ma cert cu ei asa de la prima intalnire. Mi-a placut de ei si pentru k mi-au bibilit masina. Deci, asa k o prima impresie, la Constanta se face treaba, bineinteles pana la proba contrarie :) :)

Scrie răspuns

Înapoi la “Citroen Romania”