Votati Masina lunii

Avatar utilizator
Costi596
Mesaje:1244
Membru din:Mar Apr 19, 2011 9:18 pm
Numar Inmatriculare:B 42 CJJ
Localitate:Bucuresti
Re: Votati Masina lunii

Mesaj de Costi596 » Mar Ian 17, 2012 7:57 pm

inca unu de la mine ( traiasca Google Chrome si Mozilla Firefox ) :mrgreen:

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Votati Masina lunii

Mesaj de Bogdan » Mie Ian 18, 2012 9:58 am

Buna ziua,

Am gasit citeva referiri nefavorabile la adresa initiativei noastre http://www.masinalunii.ro" onclick="window.open(this.href);return false;
Pun vorbele nepotrivite pe seama lipsei de maturitate din societatea romaneasca. Se da cu barda si apoi se intreaba ce-i.
N-am putut sa raspund direct acelor mesaje fara sa-mi fac un cont; ceea ce nu vreau.

Precizari: prezentarea modelului Citroen C4 este facuta cu adresa la anvergura europeana a modelului si nu cea nationala (2009-2010).

Datorita unor atacuri repetate, procedura de vot a fost oprita pentru 2 zile. Demersul este la inceput. Am facut testarea in decembrie si n-am fost atacati pe aceste cai. Acum am rezolvat: probabil vor veni alte atacuri pe masura ce va creste notorietatea.

Deci... ceea ce publicul dvs. a pus pe seama aranjamentelor se datora tocmai incercarilor de a le evita/elimina.

Incercam sa facem tot posibilul pentru a oferi publicului un mijloc civilizat de exprimare a preferintelor auto.

Ca se intelege altceva nu mai e problema noastra.

PS: 1. Poate am reactionat tirziu. Dar nu cred ca va imaginati volumul de munca. Si... semnalele dvs. abia ne-au fost aduse la cunostinta.
2. Acest mesaj poate fi facut public/fara sa insemne ca ne dorim asta neaparat. Este derivat doar din dorinta de a fi corect informati.


Acesta este un disclaimer la problemele avute cu votarea!
Va rog sa ne rezumam la a vota si atat, chiar daca unul din administratorii siteului probabil ca nu a stiut riscurile pe care trebuie sa si le asume in activitatea online!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

roberth1
roberth-SPB
Mesaje:425
Membru din:Joi Oct 21, 2010 9:14 am
Numar Inmatriculare:VL 06 SPB

Re: Votati Masina lunii

Mesaj de roberth1 » Mie Ian 18, 2012 12:13 pm

e pe primu loc c4. acum trebuie sa-l tinem in frunte :ya
gri 1.6,16V benzina,110ponei

Avatar utilizator
buzuramd
Mesaje:226
Membru din:Vin Dec 09, 2011 9:12 am
Marca si model masina:1.6i
Numar Inmatriculare:CJ 14 AEC
Localitate:Cluj - Napoca

Re: Votati Masina lunii

Mesaj de buzuramd » Mie Ian 18, 2012 12:52 pm

votat si azi. de 2 ori
Ascut ovaz. Numai in timpul liber.

1.6 16v 80 kW

Laura Antonov
Mesaje:25
Membru din:Mie Oct 10, 2007 3:58 pm
Contact:

Re: Votati Masina lunii

Mesaj de Laura Antonov » Mie Ian 18, 2012 8:47 pm

Buna

Din pacate nu putem influenta in niciun fel procedura interna de vot a celor care promoveaza acest tip de competitie. Noi putem doar promova faptul ca modelul C4 este in competitie cu alte modele din clasa compacta. Oricum, multumim mult tuturor pentru sustinere.
Tomita scrie:inca 3 voturi de la mine pt c4

PS: laura, rezultatul acestui top este unul praf avand in vedere securitatea votarii si relevanta lui, iti recomand sa te iei serios de astia. sincer, e o debandata totala.
macar numarul de voturi individual, nu procente sa fie afisat, sa se confirme ca numarul de voturi inregistrate creste, si nu e doar un click in gol

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Votati Masina lunii

Mesaj de commandorsteel » Mie Ian 18, 2012 10:09 pm

acum ca sa votezi, trebuie sa bagi si o adresa de mail.
chestia e un mare spanac ptr ca nu-ti da siguranta votului din moment ce NU trebuie sa validezi votul, asa ca poti baga orice mail de care ai auzit (nu am incercat daca trebuie sa fie un mail valid sau nu)
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Votati Masina lunii

Mesaj de Tomita » Mie Ian 18, 2012 11:25 pm

eh, normal ca nu puteti, ci doar voiam sa stiti ca rezultatele obtinute pe acest site sunt irelevante. indiferent ca citroen iese primul sau ultimul in top.

cat timp e un glitch care poate fi exploatat o sa votam c4 din burta :ya :hi

PS: +3
cu tot cu adrese de mail diferite :twisted:
maine mai merge de la servici sa bag niste voturi :twisted: e chiar mai simplu acum ca iau toti colegii de la birou si merge ca avem aceeasi familie de IP-uri, deci nu e chiar "frauda"
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Votati Masina lunii

Mesaj de Mihay » Joi Ian 19, 2012 12:18 am

administratorii acestui vot s-au bazat pe buna credinta total nespecifica romanilor ::P Si eu am 3 browserre, ca doar asa da bine :ok Ma distreaza la maxim astfel de sisteme de vot, dar daca am intrat in hora, haideti sa-i batem :mrgreen:

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Votati Masina lunii

Mesaj de Bogdan » Joi Ian 19, 2012 9:18 am

Azi de dimineata am primit un nou mail de la administratorul siteului masina lunii in romania!
Dupa un schimb de mailuri cat se poate de civilizat in care i -am aratat prin prisma posturilor voastre care este problema cu acel site, astazi datorita pozitiei oficiale pe care a adoptat-o respectivul, si anume: Public prost educat, si hoti, fraudatori, la adresa utilizatorilor ClubC4, voi sterge linkul din primul post(imi pare rau Laura, dar asemenea jigniri eu chiar nu le pot accepta) Va rog insistent sa nu mai votam si sa sustinem interesele unor incompetenti care s-au trezit si ei peste noapte sa isi faca o asociatie si un site(in conditiile in care mai exista inca 2 asociatii care se ocupa cu desemnarea masinii anului/lunii in Romania).

Faptul ca poti vota de 1 milion de ori nu inseamna a fi hot sau fraudare, inseamna pura incompetenta a sistemului vostru informatic draga Radu! Noi suntem putini aici, fii sigur ca ceilalti "te-au fraudat" de ti s-a incins tot sistemul tau de 2 lei!
Ia-ti un DEX si citeste ce inseamna a frauda, ce inseamna a fi hot, ce inseamna a fi prost educat si dupa uita-te aici pe forumul ClubC4 si trage concluziile!


De obicei nu as fi postat asa ceva, dar cand un incompetent isi bate joc de utilizatorii clubc4, care pana la urma i-au facut trafic pe site si au votat aceasta competitie mizera, nu ma pot abtine!

Imi pare rau Laura, insa aceasta votare nu va mai fi publica aici pe ClubC4, din cauza incompetentei si lipsei de profesionalism a celui care administreaza acel site!

PS: S-a scos si varianta cu emailul datorita posturilor de aici, deci din nou aveti o sansa voi de la MLR sa va imbunatati sistemul de vot, si nu mai faceti pe victimele atat!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Votati Masina lunii

Mesaj de Tomita » Joi Ian 19, 2012 9:41 am

Incredibil. Cand primesti un feed-back sistemului implementat de tine, prin care ti se atrage atentia ca este DEFECT si susceptibil fraudarii, tu esti destul de incompetent si nu bagi in seama acele semnale si mai mult ataci pe cei care te informeaza.
Ma bucur ca Bogdan a sesizat pe respectivii (eu neavand nimic de impartit m-am limitat a prezenta aici ceea ce am descoperit, asa casual - in rest cam asa notific si eu diversele probleme. cine baga la cap bine, cine nu, GTFO) si imi pare rau ca a dat de niste dobitoci.

Dar dupa cum o informam si pe d-na/d-soara Laura, acest vot este irelevant pt un producator/importator auto din Romania, exact acestor lacune masive. Exact asa as transmite si unor reprezentati cu putere de decizie din cadrul celorlalte marci, pentru a fi constienti ca acest site si top intocmit este viciat, si conditiile concurentiale nu sunt intrunite. Desi li s-a adus la cunostinta ca au probleme si ca "Hei, nu este corect!" ei tot au tinut-o pe a lor.
Orice titlu oferit de ei este fara valoare, precum unul dat de elevii din clasa a X-a B din liceul de la sat, si nu merite sa li se acorde importata celor care vin cu astfel de porcarii, tipice comertului si marketingului romanesc. De fapt ei dau dovada de calitate inferioara in business (ceva asteptabil in Rrromania) si cam ar trebui sa faca schimbari majore.
Defectele constate si portile larg deschise sunt la indemana ORICARUI utilizator care are cunostinte minime de utilizare a internetului si nu reprezinta atacuri avansate ale vreunui hacker cu abilitati nemaintalnite.

Cam acesta ar fi closing argument pentru orice alta tabara (votanti care vad ca votul lor nu valoreaza nimic; clineti - cei supusi votarii neloiale) decat cea a acestui organizator.
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Votati Masina lunii

Mesaj de Bogdan » Joi Ian 19, 2012 9:49 am

A nu se intelege gresit va rog! Eu nu am sesizat pe nimeni, ei m-au contactat, primul email fiind cel postat cu cateva posturi mai sus!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Votati Masina lunii

Mesaj de commandorsteel » Joi Ian 19, 2012 11:07 am

da-i mah in colo cu site-ul lor de 2 lei si votul lor netransparent.
gata. stop joc si nu mai votam tampeniile lor si sa nu-i mai facem trafic pe site, ptr ca sunt prea incompetenti si fara bun simt. macar de si-a asuma greselile #-o
sper sa iasa masina lunii la ei: TRABANTUL :mrgreen:
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Votati Masina lunii

Mesaj de Tomita » Joi Ian 19, 2012 12:46 pm

da?!
Pai hai sa citim putin sa vedem cu ce aveam de-a face pe acest proiect "matur".

Organizator: Societatea Romana de Radiodifuziune (SRR) - FAIL.
mi-e suficient ca platesc taxa radio-tv desi eu folosesc integral internetul si nici macar cablu nu mai am. toata informati se regaseste pe internet sau in ziare la fel de simplu ca la radio tv si fara mizeriile de emisiuni "jurnalistice"
Clubul Realizatorilor de Emisiuni Auto din Romania (CREAR) - FAIL
ohohoo. deja vorbim de "jurnalistii" epici ai romaniei, si mai ales din domeniul auto. singura emisiune auto care era ok se difuza pe TVR2 cu domnul acela mai plinut. mai este prima tv care se inspira din forumuri cu autoforum, prosteveul care aduce noutati dar slab calitativ, antena la fel.
eu cand vorbesc de calitate ma refer la nivelul jurnalistic si a prezentarii unei informatii realiste, nu "cumparate" cu diverse bartere de catre reprezentati.

cel mai simplu de comparat este emisiunea auto de pe rai uno. cu multe clase mai sus.
in rest, sunt la vecinii nostri ungurii, emisiuni ale unor televiziuni obisnuite in tara lor (nu de anvergura prosteveului in romania) care dau clasa prin obiectivitate si profunzime in emisiunile lor.

OK. hai sa vedem regulamentul de desfasurrare.
prin internet si prin telefon: eventual propun si prin posta, nu? sau pe e-mail.
Daca vrei sa ai si mediu online si mediu offline reprezentativ in acest concurs de popularitate (caci asta este). Ori tu, organizator, pui doar vot direct pe site(gratis) si vot direct pe telefon(contra cost - chiar daca cost normal) (aici intervin cei care au telefon fix din alta retea, etc..)
Este clar ca segmentul reprezentativ de votanti va fi pe internet si NU prin telefon.
Bun, deci analizam conditiile online de vot.
Regulamentul spune ca poti vota la fiecare 24 de ore o singura data. Adica pe toata perioada votului o singura persoana poate depune maxim numarul de zile ale perioadei ca vot.
Pai oameni buni, ce vot e asta mah? Votul unei persoane este UNIC, si nu poate fi folosit in asemenea hal, permtand prin conceptia in sine a unei ferestre de perturbare a corectitudinii popularitatii unui model. Concluziile trase sunt minim viciate, prin prsma faptului ca unii utilizatori unici vor vota o data si altii in fiecare zi. De aici se formeaza premisele unei prezentari disproportionate a rezultatului - FAIL

Bun, continuam.
Avem 2 organisme uriase cu o experienta uriasa in spate si zeci de oameni. Si veniti cu un asemene proiect incomplet si vulnerabil. Luati exemplu eurosport mai oameni buni, cu al lor cea mai frumoasa masina sau ce mai au ei pe acolo. Un vot si GATA, cu diverse date de contact oferite si chiar un premiu. Pai asa da, cand zici ca ai renume si prestanta.
Deci punctul K1 si K2 sunt varza la voi

Acest proiect va fi actualizat...etc...
Corect, dar frate nu sunteti 5 oameni care organizeaza un eveniment, ci ditamai corporatiile, ca sa avem astfel de probleme acum. Si inteleg ca si in decembrie a mai fost ceva. WAW. Competenti sunteti.

Ca fundal al meu si al justificarii pentruc are va analizez:
- am ani de zile de management al unor echipe de angajati pe mai multe nivele ierarhice
- am ani de zile de lcru direct in jurnalism (presa scrisa, cotidian)
- am in spate eveniment automobilistic conceput si organizat de subsemnatul + inca o persoana cu zeci de mii de vizitatori, care s-a soldat cu succes enorm al proiectului. showmeni din tara si de peste hotare, cu lucruri INCA unice in tara
- si multe altele, dar nah, poate ca nu sunt destul de matur pentru niste proiecte slabe.
PS: de asemenea si site-ul acestui concurs, pentru anul 2012 este FAIL

deci un proiect IMATUR care are pretentia de la utilizatorii sai sa fie maturi?! nu baga la cap si mai are si o atitudine agresiva la adresa unor probleme semnalate
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Votati Masina lunii

Mesaj de Bogdan » Joi Ian 19, 2012 1:36 pm

Tomita...iti bati capul degeaba, dupa ultimul mail pe care l -am primit, crede-ma ca nu ai cu cine sa stai de vorba ...ignore si atat!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Votati Masina lunii

Mesaj de Tomita » Joi Ian 19, 2012 5:01 pm

Ma stii ca sunt mai sufletist asa si infocat! Nu ma consum, dar mi-a sarit mustarul.
Stima2all :hi
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Scrie răspuns

Înapoi la “Citroen Romania”