Accident in parcare cu masina cu nr de ungaria

Cine pe cine a mai vazut, sau nu a mai vazut, unde ne mai intalnim, ce mai facem, etc
Scrie răspuns
Avatar utilizator
VeNoM386
Mesaje:402
Membru din:Lun Iul 02, 2007 9:02 am
Contact:
Accident in parcare cu masina cu nr de ungaria

Mesaj de VeNoM386 » Dum Apr 24, 2011 1:48 pm

Aveti idee unde as putea sa verific un numar de inmatriculare de ungaria? Ma intereseaza un fel de cedam, sa vad daca are asigurare valabila. Mi-am gasit masina in parcare cu usa dreapta/geam praf si stiu nr de inmatriculare de la martori, respectivul a fugit.

Sent from mobile device
C4 Champion Coupe 1.6 HDI 110 CP

Avatar utilizator
Juliu
Mesaje:689
Membru din:Dum Oct 11, 2009 8:50 am
Numar Inmatriculare:B-14-KWD
Localitate:Bucuresti

Re: Accident in parcare cu masina cu nr de ungaria

Mesaj de Juliu » Dum Apr 24, 2011 2:36 pm

Da, la sectia locala de politie.
Noi avem DEPABD-ul (evidenta populatiei) unde pot fi verificate persoane, numere de inmatriculare, etc.
Fiind din Ungaria nu mai stiu exact, te indruma ei. Am avut recent un numar din Italia verificat dar nu mai stiu cum au procedat colegii de la sectie.


Faci plangere pentru distrugere, art. 217 C.P. si soliciti sa iti elibereze dovada pentru Casco. Mergi mai repede cu masina la sectie sa faca Procesul verbal de cercetare la fata locului (iti fac poze la masina care sunt anexate la dosar, este obligatoriu).


Poate fi facut si la locul accidentului dar ai plecat deja, cred, deci nu mai este valabil.
Roaga-l pe ofiterul/agentul de la grupa operativa care te va prelua pe loc, sa te anunte sa vii cand este gata dovada.
Dureaza vreo doua zile pana primeste numarul de inregistrare si semneaza comandantul.
Citroen C4, 1.6 vti
Imagine

annddyy
Mesaje:599
Membru din:Mie Sep 10, 2008 5:36 pm
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Accident in parcare cu masina cu nr de ungaria

Mesaj de annddyy » Dum Apr 24, 2011 3:15 pm

Juliu - probabil veti da acelasi raspuns ca si cel de mai jos :

Imagine


Te las pe tine sa comentezi raspunsul oficial al Brigazii de Politie: "nu s-a putut stabili identitatea conducatorului autoturismului" .....
Life begins at 4000 rpm.

Avatar utilizator
Juliu
Mesaje:689
Membru din:Dum Oct 11, 2009 8:50 am
Numar Inmatriculare:B-14-KWD
Localitate:Bucuresti

Re: Accident in parcare cu masina cu nr de ungaria

Mesaj de Juliu » Dum Apr 24, 2011 4:48 pm

Nu comentez pentru ca nu am treaba cu BPR-ul :) . Este o alta structura.

Am avut recent un furt de piese auto, maricel, cu autori cunoscuti si s-a propus inceperea urmaririi penale, urmeaza raspunsul procurorului.

La distrugeri minore cu autori necunoscuti, gen zgarietura pe portiera se elibereaza dovada pentru Casco, prejuduciul fiind recuperat in totalitate.
In baza art. 228, alin 4, rap la art. 10, lit b indice 1, CPP, modificat şi completat de legea 202/2010, se propune Nup din prima.
Citroen C4, 1.6 vti
Imagine

Avatar utilizator
VeNoM386
Mesaje:402
Membru din:Lun Iul 02, 2007 9:02 am
Contact:

Accident in parcare cu masina cu nr de ungaria

Mesaj de VeNoM386 » Lun Apr 25, 2011 7:47 am

Casco isi va recupera banii garantat. O vecina de bloc mi-a lovit-o. A fost vazuta de mai multe persoane cand s-a urcat la volan impreuna cu un vecin. Poate scapa de politie, dar de asirom(casco) nu cred.


Sent from mobile device
C4 Champion Coupe 1.6 HDI 110 CP

Avatar utilizator
Juliu
Mesaje:689
Membru din:Dum Oct 11, 2009 8:50 am
Numar Inmatriculare:B-14-KWD
Localitate:Bucuresti

Re: Accident in parcare cu masina cu nr de ungaria

Mesaj de Juliu » Lun Apr 25, 2011 10:37 am

Daca stii cine este, situatia se schimba un pic :) . Oricum sporovaim degeaba aici, mergi la sectia de politie de care apartii si poti reveni ulterior cu detalii :) .
Citroen C4, 1.6 vti
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Discutii generale”