Intalnire Iasi 30.09.2012

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:
Re: Intalnire Iasi 30.09.2012

Mesaj de commandorsteel » Vin Sep 28, 2012 8:11 pm

DjAndr3w scrie: PS: cum am mai zis, eu am vrut sa apas ambreajul =)) na, din obianuinta s-a dus piciorul stang acolo, si hai ca nu a fost chiar asa rau, nu dl commandor? :oops:
n-a fost rau, ci doar distractiv :mrgreen: asa e cand apezi cu stangul pe frana, poti incerca si la tine ca-i tot aia :wink:
oricum, eram ancorat in centura si... doar mecla s-a dus racheta spre parbriz ::P

ps. pfff a mers mituc prin Iasi cu autobuzul (sa nu ma incurc in strazile voastre astfaltate ::P ) si... n-am vazut om mai politicos: ii lasa pe toti sa treaca, ba chiar la un semafor cu verde, mai erau 2-3 secunde de verde si... s-a oprit, cica sa nu incurce intersectia #-o
haaaaaa...puii mei, ia sa faci din astea prin bucale si o sa faci 2 km in 1h :mrgreen:
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Intalnire Iasi 30.09.2012

Mesaj de mituc » Vin Sep 28, 2012 8:14 pm

Pai si in bucale la fel merg... iti dai seama... Insa nu ma claxoneaza nimeni ca am aia cu hello kitty pe luneta si.. ce zic aia... o fi o blonda adormita la volan care vorbeste la telefon, da-o-n mm. :)
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
DjAndr3w
Mesaje:2096
Membru din:Lun Iul 02, 2012 6:00 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6i Berlina-Gri
Numar Inmatriculare:IS 15 EOK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Intalnire Iasi 30.09.2012

Mesaj de DjAndr3w » Sâm Sep 29, 2012 8:13 am

nu l-am vazut niciodata conducand pe Mituc dar oare de ce mi-am imaginat ca asa conduce.... =D>
Citroen C4 Berlina 1.6i 16V - 109 Calusei - Gri
Imagine
раскрутка сайтов

Avatar utilizator
fanut
Mesaje:1812
Membru din:Sâm Iul 31, 2010 5:14 pm
Numar Inmatriculare:LGR
Localitate:IASI
Contact:

Re: Intalnire Iasi 30.09.2012

Mesaj de fanut » Sâm Sep 29, 2012 9:45 am

nu l mai laudati atat pe Mituc , ca e vitezist va spun eu; acum cam o luna , l am zarit prin zona Felicia , si am vrut sa l salut , asa din politete, da nu am reusit frate , fugea vacaaaaaa

Avatar utilizator
DjAndr3w
Mesaje:2096
Membru din:Lun Iul 02, 2012 6:00 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6i Berlina-Gri
Numar Inmatriculare:IS 15 EOK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Intalnire Iasi 30.09.2012

Mesaj de DjAndr3w » Sâm Sep 29, 2012 10:38 am

se grabea ca plangea aia mica:))
PS: acum serios, eu m-am intalnit in trafic de vreo 2 ori si mergea chiar incet.
Citroen C4 Berlina 1.6i 16V - 109 Calusei - Gri
Imagine
раскрутка сайтов

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Intalnire Iasi 30.09.2012

Mesaj de mituc » Sâm Sep 29, 2012 3:37 pm

Pai asa conduce toata lumea :) Mai vezi cite un cretin ca face cascadorii prin trafic, dar in rest, imi pare rau sa va dezamagesc, eu ma inscriu in profilul tipic al unui conducator auto :)

Uneori mai incalc grav, foarte grav, extrem de foarte grav limitele de viteza. Insa pentru mersul tare am un set propriu de reguli in general de bun simt, de genul:
- nu accelera niciodata brusc, tare si prelungit daca ai trafic pe contrasens;
- nu merge niciodata cu mai mult de 150 daca ai trafic de pe contrasens sau pe acelasi sens cu tine e mai mult de o (una) masina pe care trebuie so-o depasesti;
- nu merge niciodata cu mai mult de 60 in localitati daca ai pietoni sau animale indiferent de partea drumului;
- daca ai foltvagan nervos in spate fa-l sa se dea jos din mers.

Deci nu ma puteti rata decit in afara localitatilor pe drumuri cu foarte putin trafic :)
Fanut, iar dupa iesirea de la Felicia, pe Chisinaului, e singurul loc unde mai pot si eu scapa de funinginea de care am parte multumita injectiei directe... asta cind e ceva loc in fata :) Deci ghinion daca nu era cine sa ma opreasca, mai merg si eu cu un 80 pe acolo cind pot :)
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Scrie răspuns

Înapoi la “Iasi”