Concurs cu premiu

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:
Re: Concurs cu premiu

Mesaj de mituc » Lun Noi 19, 2012 3:43 pm

M-am uitat si era la fel si inainte si dupa. Inainte era ok, iar dupa parea ok pentru ca-si facuse un anestezic ceva. Adica dupa ce ne-am dat jos si si-a tras sufletul am luat si masina lui la o tura si n-a simtit cind am dat din 2 in 1 la 35Kmph :) El fiind medic a stiut ce sa-si prescrie ::P
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
fanut
Mesaje:1812
Membru din:Sâm Iul 31, 2010 5:14 pm
Numar Inmatriculare:LGR
Localitate:IASI
Contact:

Re: Concurs cu premiu

Mesaj de fanut » Lun Noi 19, 2012 4:10 pm

Nu am udat pantalonii asa cum tind sa creada rautaciosii ::P , dar plimbarea a fost dupa cum i am spus si lui Mituc una senzationala pana in mom de fata nu am mai mers cu o masina atat de nervoasa, felicitari proprietarului pt modul in care a preparat o .

Avatar utilizator
catalin4u24
StarShip Pilot
Mesaje:5749
Membru din:Dum Iul 26, 2009 10:58 pm
Marca si model masina:Lancer Sportback
Contact:

Re: Concurs cu premiu

Mesaj de catalin4u24 » Lun Noi 19, 2012 5:45 pm

DjAndr3w scrie:Sunt mebru de 3 luni, sunt din Iasi, nu fumez si nu merg prin localuri cu miros de tutun :D , dar din pacate nu am husele de care ai nevoie :cry: , nu merit macar un premiu de consolare ?! :P :applause
Locul 3 - te lasa s-o atingi
Locul 2 - te lasa sa faci o poza cu ea
No offence mituc, asta ca sa-mi consum portia de rautate pe ziua de azi ::P
@Fanut - ia zii, e contagios sindromul vacii nebune? :lol: , s-a luat si la tine sau....?

Avatar utilizator
fanut
Mesaje:1812
Membru din:Sâm Iul 31, 2010 5:14 pm
Numar Inmatriculare:LGR
Localitate:IASI
Contact:

Re: Concurs cu premiu

Mesaj de fanut » Lun Noi 19, 2012 8:00 pm

Da e f contagios i am spus si lui Mituc :"Vreau si eu o VACA" si el a ras:))) . Asa ca de nervi imi mai iau niste difuzoare=))))

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Concurs cu premiu

Mesaj de mituc » Lun Noi 19, 2012 8:48 pm

Pai am ris pentru ca eu imi aduc aminte prin ce am trecut cind i-am povestit consoartei ca mi-ar place sa trecem de la citroen la ceva mai... altfel :)

Si ea a zis ca nu crede ca are sens iar dupa 2 zile mi-am depus dosarul pentru categoria A, ca am zis ca de 5k EUR imi iau un motor sanatos :) In momentul ala s-a panicat putin si a zis "nu mai bine iti iei o masina mai... altfel?". Am explorat toate posibilitatile de "imbunatatire" ale 1.6i-ului si toate rezultau in chestii foarte putin fiabile, chiar si la 160-170cp, o droaie de chestii custom, iar tot ce e custom cind se strica incepe distractia (ca sa nu mai spunem de ITP si alte maruntisuri).

Si am fost cu ea pe la dealeri prin oras, i-am aratat ca toate masinile cu interiorul cel putin la fel de fain ca C4 nu aveau nici urma de motor iar alea care aveau motor nu aveau interior. Ii tot ziceam asta si ii aminteam ca c4-ul nostru e o masina ok, iar ea imi raspundea "Motor nu-ti iei!!!" :ok

Dupa ce ne-am uitat la un Megane 2RS, un Evo 9 (masina de dealer cu 5k km la bord si scos la vinzare la 75% din pretul de lista), un seat leon 2, un bmw120i ca pre-evaluare pentru 130i si inca ceva mare, gras si puturos (cred ca un acord typeS 2.4i cu transmisie automata) am venit intr-o seara cu poze de mazda 3 mps care aparuse pe piata de vreo 2-3 luni sau ceva. "Ok, citi cai are?/260! :lol: /Nu citi newtoni metru, citi cai?! (deja stia care si cum la cit ii facusem capul calendar)/260 de cai si 380 de newtoni metru!/Esti sigur ca vrei sa ne luam asa ceva?/Motorul nu are airbag :twisted: ".

Dupa inca vreo citeva zile am vazut la TV, si eu si ea, (in perioada aia inca ma mai uitam la TV cam o ora pe zi in medie) episodul de la top gear despre 6MPS. 3MPS era FWD dar daca 6MPS era atit de buna cit de nasoala putea fi 3?! Mai ales ca pe hirtie era mai rapida si mai ieftina cu vreo 7k EUR sau ceva, deci o diferenta pentru care trebuia sa muncesc mult timp de sa-mi sara capacele. Si a inceput sa ma intrebe daca m-am mai gindit la mazda aia (eu aveam capul varza cu alte minuni, doar la masina nu-mi statea gindul).

Trecerea a fost mai grea si de aia totdeauna rid in sinea mea cind imi spune cineva ca ar vrea si el asa ceva :) Bine, multi spun ca vor si ei dar li se strimba moacele cind le spun cit consuma (nu ca ar consuma diferit fata de original), insa fane stia cum stau treburile si i-am si aratat cu a zburat un sfert de rezervor in 35km sau ceva.
Dupa trecere... restul au fost mai usoare. Cind am inceput sa ma gindesc la modificari doar am informat-o: "Mi-am luat aia si aia, le montam atunci, costa atita!/Biinneee...!!". Acum ii place si ei, si cel mai important ii place si la fetitoaie:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=RbkrYFbRKKU[/youtube]

Si mai e o chestie care poate suna unora ca un cliseu. Exista masini sport care te tolereaza si te iarta chiar daca esti debil. In particular japonezele (dar nu numai) te arunca in sant sau iti rup capul nu daca esti debil, ci daca esti o secunda neatent (fie ca e vorba de evo, typeR, corola TS, evo, impreza, etc).
Daca mai modifici si la nivelul la care am modificat-o eu... Fane va poate spune cum stau treburile, ca a vazut si ce si cum faceam la volan ca sa nu murim ca prostii in timp ce ne distram destul de bine (sa nu credeti ca a fost tot timpul incremenit, nu, singura diferenta era acceleratia in treapta 4 la mine ca in 1 la astea de 1.6, in rest mie personal mi s-a parut ca i se cam contractau pupilele abia dupa 170-180Kmph masurati pe GPS).

Asadar e cale lunga de la a vrea pina la a avea asa ceva:
- trebuie sa treci de prejudecatile, conservatorismul si teama de a ramine infim (sau de a nu mai ramine deloc) pe care o ai si pe care o are familia in ceea ce te priveste;
- aspectul financiar nu e chiar o componenta neglijabila, ca asta e lumea de rahat in care vietuim);
- daca nu-ti place sa conduci sau daca nu ai ocazia de a o face suficient de des (eu imi fac timp si merg pina acolo incit ma trezesc la 6 dimineata in weekenduri ca sa fiu inapoi pina la 8:30 cint se trezeste lumea) in felul in care trebuie s-o faci cu asa ceva... s-ar putea sa te trezesti ca ai o masina foarte misto din care scoti cu ceva noroc 75% din ce poate, eventual o strimbi in ceva si nu mai e ce-a fost (si nu din nepricepere cit din lipsa de exercitiu).

Acum sper sa intelegeti si voi si fane de ce am ris... mai degraba ma resemnam cu o fada parere de rau.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
fanut
Mesaje:1812
Membru din:Sâm Iul 31, 2010 5:14 pm
Numar Inmatriculare:LGR
Localitate:IASI
Contact:

Re: Concurs cu premiu

Mesaj de fanut » Lun Noi 19, 2012 9:02 pm

Masina ta nu are treaba cu, sa spunem asa CONSUMUL , deci clar NU , nu poti sa te gandesti la consum e PACAT la cum merge , cum suna , si cum se comporta consumul sa fie ultima ta problema , nu pot sa spun ca imi permit sa o hranesc , dar pot concluziona ca FACE TOTI BANII si merita benzina arsa, nu sunt eu genul ala de om care sa pupe zona coccisului, si clar nu fac chestia asta ca "m-ai dat o tura cu Mazda" e doar o parere pur personala a unui om care nu e foarte cunoscator in masini :hi

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Concurs cu premiu

Mesaj de commandorsteel » Lun Noi 19, 2012 10:08 pm

mituc, iti multumesc in numele lui fanut ca l-ai plimbat si l-ai adus inapoi in buna stare si nemurdarit.
acum... ca sa zic si eu faza tare: din fericire ptr fanut si din pacate ptr mituc, nu am husele alea de plastic, dar am vrut sa-l dai o tura free pe dl doctor, sa simta si el adrenalina :mrgreen:

ps: am reusit sa-ti fac rost si de un prezervativ din ala de volan...
sa-mi spui cum facem sa le primesti...
Ultima oară modificat Lun Noi 19, 2012 10:15 pm de către commandorsteel, modificat 1 dată în total.
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
fanut
Mesaje:1812
Membru din:Sâm Iul 31, 2010 5:14 pm
Numar Inmatriculare:LGR
Localitate:IASI
Contact:

Re: Concurs cu premiu

Mesaj de fanut » Lun Noi 19, 2012 10:14 pm

esti nebun comandore?????? Ma pune Mituc sa mi schimb vocatia de maine ma inarmez cu saci de plastic metru si ma fac croitor:D

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Concurs cu premiu

Mesaj de mituc » Lun Noi 19, 2012 10:20 pm

Fanut, dezplimba-te, sa vad cum faci ::P

Comandor, asa cum am discutat, baga-le intr-un plic sau ceva si daca-ti iese in cale vreun curier sau daca poti chema pe unul la tine trimite-mi-le cu plata la destinatie. Da, stiu ca e transportul cit nu fac alea, dar la cit de mult mi-ar folosi mie pentru mine merita din plin. Multumesc!
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
DjAndr3w
Mesaje:2096
Membru din:Lun Iul 02, 2012 6:00 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6i Berlina-Gri
Numar Inmatriculare:IS 15 EOK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Concurs cu premiu

Mesaj de DjAndr3w » Mar Noi 20, 2012 7:59 am

mituc scrie:Ok, va rog sa nu ma umpleti de huse insa :D
Daca stiam ca inca nu ai primit nicio husa poate ieri ceream si eu de la Servunion 2-3, si poate primeam si eu un premiu de 1 km cu vaca, macar asa sa o aud cum rage :D
Citroen C4 Berlina 1.6i 16V - 109 Calusei - Gri
Imagine
раскрутка сайтов

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Concurs cu premiu

Mesaj de commandorsteel » Lun Noi 26, 2012 8:03 pm

ti-am pus azi la posta cu confirmare de primire un plic, in care ai vreo 8 huse si un prezervativ ptr volan
scuze de intarziere, dar ti-am suplimentat primele huse cu inca 4 :mrgreen:
sper sa-ti ajunga... o perioada
am inteles ca in 2-3 zile o sa-ti ajunga, asa ca pe joi... du-te si tu in vizita pe la posta :hi
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Concurs cu premiu

Mesaj de mituc » Lun Noi 26, 2012 8:29 pm

Multumesc! :hi
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
DjAndr3w
Mesaje:2096
Membru din:Lun Iul 02, 2012 6:00 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6i Berlina-Gri
Numar Inmatriculare:IS 15 EOK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Concurs cu premiu

Mesaj de DjAndr3w » Lun Noi 26, 2012 8:57 pm

daca ti.a trimis dublu huse, cine primeste premiul de consolare? :-D
Citroen C4 Berlina 1.6i 16V - 109 Calusei - Gri
Imagine
раскрутка сайтов

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Concurs cu premiu

Mesaj de mituc » Lun Noi 26, 2012 11:46 pm

Regulile stabilite initial nu prevedeau asa ceva :)
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Scrie răspuns

Înapoi la “Iasi”