Salut!

Chiptuning, filtre, evacuari, admisii,suspensii etc
viperblk
Mesaje:45
Membru din:Sâm Sep 05, 2009 7:48 pm
Localitate:Braila
Contact:
Salut!

Mesaj de viperblk » Lun Sep 07, 2009 4:06 pm

O sa incep cu un multumesc pt tzun ca m-a ajutat cu activarea contului si adminului care l-a activat! Am un c4 rosu inferno :drive de care pana acum o luna nu stiam cum sa fac sa scap, dar pana la urma m-am razgandit si vreau sa pastrez masinuta si sa o tunez! Nu am banii sa ii bag pe toti o data dar pana la anul cand termin leasingul sper sa fie gata sau poate mai repede.. depinde de buget! As vrea sa incep cu faruri angel negre + xenon in faza scurta lunga si proiectoare, apoi triple cip motor (am un motor de 1.6) cam in cat as putea sa il urc cu acest cip...? filtru sport apoi jante, interior si in ultima partea vreau sa ii pun un kit exterior+vopsea... Astept sugestii si idei! O sa ma apuc de masina in data ce reusesc sa vand un bmw! :drive
Ionut

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Salut!

Mesaj de mituc » Lun Sep 07, 2009 11:06 pm

viewtopic.php?f=12&t=3060" onclick="window.open(this.href);return false;
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

viperblk
Mesaje:45
Membru din:Sâm Sep 05, 2009 7:48 pm
Localitate:Braila
Contact:

Re: Salut!

Mesaj de viperblk » Mar Sep 08, 2009 7:05 am

Mersi! O sa vin cu poze cu masina asa cum e iar cand o sa incep sa schimb cate ceva la ea o sa adaug poze! Sper sa imi iasa ceva frumos :drive
Ionut

viperblk
Mesaje:45
Membru din:Sâm Sep 05, 2009 7:48 pm
Localitate:Braila
Contact:

Re: Salut!

Mesaj de viperblk » Mar Sep 08, 2009 7:14 am

As vrea sa ma ajute cei ce stiu si au mai facut! Sa vina cu idei! Si poate la final imi iese ceva frumos! Oricum suma de 3000 de euro nu este batuta in cuie daca am bani poate fi si 5000 :ya ....... a uitasem vrea sa imi schimb tot kitul de ambreiaj+volanta (asta care il am acum are 7000 de km) dar vreau unul sport!
Ionut

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Salut!

Mesaj de Bogdan » Mar Sep 08, 2009 8:05 am

Decat sa bagi 5000 in masina asta si rezultatul pe partea de performante sa fie aproape sau egal cu 0, mai bine o vinzi pui aia 5000, mai te cauti prin buzunare si iti iei un 1.6THP!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: Salut!

Mesaj de Aiurica » Mar Sep 08, 2009 9:18 am

iar cu ideile....nu crezi ca cel mai bine ar fi sa iti gasesti tu singur propiile idei?
cu totii am petrecut nopti in alegerea jantelor, barilor...etc....
Nu e tocmai frumos sa primesti linkuri , poze, modele, si tu sa stai frumusel sa alegi.
Sper sa nu ma intelegi gresit....dar e mai bine daca vrei, sa vii tu cu poze si modele si noi sa ne dam cu parerea, daca asta te ajuta.

Altfel....nu cred ( cel putin eu) sa stau sa iti fac unrezumat al toturor jantelor si pragurilor si tu sa alegi.
ca sa iti raspund totusi la o intrebare, motorul 1.6 16 v, va avea dupa resoftare prbl in jur de 120 cp la volanta.....egal cu raportul dintre ventilatorul de la aerul de la camionul pe langa care ai trecut si viteza cu care se schimba culoarea semaforului.rezulta un fix bani aruncati degeaba!
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

viperblk
Mesaje:45
Membru din:Sâm Sep 05, 2009 7:48 pm
Localitate:Braila
Contact:

Re: Salut!

Mesaj de viperblk » Mar Sep 08, 2009 1:10 pm

in primul rand vreau sa incep cu farurile.. luna asta sau luna viitoare vreau sa le pun
http://www.coastadeest.ro/detalii_farur ... produs=829" onclick="window.open(this.href);return false; gasesc mai ieftine de atat?
Ionut

viperblk
Mesaje:45
Membru din:Sâm Sep 05, 2009 7:48 pm
Localitate:Braila
Contact:

Re: Salut!

Mesaj de viperblk » Mar Sep 08, 2009 1:11 pm

viperblk scrie:in primul rand vreau sa incep cu farurile.. luna asta sau luna viitoare vreau sa le pun
http://www.coastadeest.ro/detalii_farur ... produs=829" onclick="window.open(this.href);return false; gasesc mai ieftine de atat?
kitul mi-ar place asta: http://www.stxstyling.co.uk/StxStyling/ ... ?pnum=7554" onclick="window.open(this.href);return false;

Jante: http://www.ozracing.ro/wheels/tuner-system/turbo/ro" onclick="window.open(this.href);return false;

acum pareri :)

a si la culoare vreau sa umblu rosu+negru
Ultima oară modificat Mar Sep 08, 2009 1:16 pm de către viperblk, modificat de 2 ori în total.
Ionut

viperblk
Mesaje:45
Membru din:Sâm Sep 05, 2009 7:48 pm
Localitate:Braila
Contact:

Re: Salut!

Mesaj de viperblk » Mar Sep 08, 2009 1:12 pm

Bogdan scrie:Decat sa bagi 5000 in masina asta si rezultatul pe partea de performante sa fie aproape sau egal cu 0, mai bine o vinzi pui aia 5000, mai te cauti prin buzunare si iti iei un 1.6THP!
Masina mea este in leasing am incercat sa o vand pana acum dar nu a vrut nimeni asa ca mai bine o tin si o fac usor usor!
Ionut

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Salut!

Mesaj de Bogdan » Mar Sep 08, 2009 1:13 pm

La Kitul ala mai pune:
- roti cel putin pe 18 + distantiere dupa caz
- Suspensie completa sport
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: Salut!

Mesaj de Aiurica » Mar Sep 08, 2009 1:15 pm

deja ai consumat cam 3000.....
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Salut!

Mesaj de Mihay » Mar Sep 08, 2009 1:38 pm

si rotile si kitul de la Ibherdesign le poti lua de la Coasta de Est . Daca le iei pe toate de la ei sunt convins ca poti obtine un discount mare . Nu ai gusturi rele dar au mai fost cativa ca tine care au zis ca vor sa bage mii de euro in masina si d-aia eu sunt reticent. Ei nu si-au pus decat azot in roti si capacel verde la ventil

viperblk
Mesaje:45
Membru din:Sâm Sep 05, 2009 7:48 pm
Localitate:Braila
Contact:

Re: Salut!

Mesaj de viperblk » Mar Sep 08, 2009 5:14 pm

Mihay scrie:si rotile si kitul de la Ibherdesign le poti lua de la Coasta de Est . Daca le iei pe toate de la ei sunt convins ca poti obtine un discount mare . Nu ai gusturi rele dar au mai fost cativa ca tine care au zis ca vor sa bage mii de euro in masina si d-aia eu sunt reticent. Ei nu si-au pus decat azot in roti si capacel verde la ventil
Eu am luat masina asta pentru ca mi-a placut foarte mult iar acum 3 luni am vrut sa o dau pentru ca aveam nevoie de 3000 de euro ca sa imi iau un apartament, masina a fost la vanzare cu 1500 de euro tinand cont ca eu am bagat 11000 in leasing. Pana la urma am reusit sa fac rost de bani si am luat ap si acum daca tot a insistat masinuta asta sa ramana la mine de ce sa nu mi-o fac asa cum vreau! Nu stiu daca o sa pot sa le iau pe toate o data dar usor usor le voi lua! Stiu ca nu imi voi recupera banii bagati nici o data dar vreau sa fac cel mai fruos c4 din zona moldovei :D cum am spus luna asta sau luna viitoare voi lua farurile si poate reusesc si triplele, apoi usor usor restul! Cu ce vreau sa ma ajutati voi este sa imi spuneti cat de mult pot urca puterea motorului tinand cont ca acum am 1.6 110 cai putere cu upgrade de soft pe garantie (se oprea motorul la relante si im dadea `oil presure too low`) si din ce am inteles eu de la ei au urcato la 128 de cai sincer nu ii cred dar am observat ca fuge un pic mai tare adica in a 2-a se duce in 90 :drive
Ionut

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Salut!

Mesaj de Mihay » Mar Sep 08, 2009 5:22 pm

tuning la motor facut la Citroen ? asta e tare :mrgreen:

viperblk
Mesaje:45
Membru din:Sâm Sep 05, 2009 7:48 pm
Localitate:Braila
Contact:

Re: Salut!

Mesaj de viperblk » Mar Sep 08, 2009 5:28 pm

Mihay scrie:tuning la motor facut la Citroen ? asta e tare :mrgreen:
Nu am zis nimic de tuning am zis ca au facut un upgrade la soft pt ca nu dadeau de capul problemei mentionate mai sus am fost cu masina in service cu problema asta de vreo 5 ori si pana la urma mi-ai facut un upgrade la soft si nu am mai avut probleme de atunci! Cei ce au c4 au incercat sa vada cat de mult urca in a 2-a? din ce imi aduc eu aminte mie mi-se ducea in 74-75 inainte de acest upgrade la soft acum se duce in 90!
Ionut

Scrie răspuns

Înapoi la “Performance Tuning”