Sprint Booster

Chiptuning, filtre, evacuari, admisii,suspensii etc
Avatar utilizator
simply the lex
aLEX YO!...
Mesaje:3270
Membru din:Dum Iul 06, 2008 3:34 pm
Marca si model masina:Citroen C5 Exclusive 2.0 Hdi
Numar Inmatriculare:AG 85 LEX
Localitate:pitesti
Contact:
Re: Sprint Booster

Mesaj de simply the lex » Joi Noi 11, 2010 10:23 pm

Sony tu ori ai o pasiune in a te preface ori nu intelegi,ceva ceva stii si ai cunostinte bune dar nu ne mai face man prosti pe toti,cel care nu intelege(sau nu vrea) aici cum e cu delay-ul ala esti TU.In plus daca iti accelerezi masina pe loc,o faci degeaba pt ca acel delay se sesizeaza cu precadere in mers...aaa stai am uitat ca tu nu ai delay :glasses ,avem noi aproape toti ceilalti in afara de tine.Ne scuzati domnu' delay-less guru :oops:

P.S. : Imi cer scuze pt offtopic ca pana la urma nu se mai vorbeste de mult despre acel sprint booster.
Dezmembrari C4 Coupé/Hatchback 1.6i, 1.6 Hdi, 2.0 Hdi VTR/VTS : viewtopic.php?f=4&t=7439" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Shadow
AfterDark Racing Club
Mesaje:3159
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 11:53 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Sprint Booster

Mesaj de Shadow » Joi Noi 11, 2010 11:53 pm

SonyAD scrie:
Shadow scrie:Chiar nu imi place cand cineva face pe prostul intentionat doar de dragul contrazicerii interminabile...FLAMER!!!
Foarte tare! Mă jignești complet gratuit. Nu e problema mea că unii nu știu despre ce vorbesc dar țin neapărat să își împărtășească părerile.
Man...eu nu te-am jignit cu abosut nimic...daca iti ziceam ca esti prost...intr-adevar...te jigneam...
Dar ca sa o dau la fel ca tine...
1. am generalizat...daca te-ai simtit e problema ta... Tristete...
2. Am zis ca cineva FACE pe prostul...nu ca e... FAIL (sper sa nu-mi ceara Mituc drepturi de autor)

L.E.: Eu am incercat sa stau on-topic si sa explic ce face cutiuta aia neagra...dar cineva deviaza voit...
Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red (ex)

C4 coupe - Inferno Red (ex)

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Sprint Booster

Mesaj de Mihay » Joi Noi 11, 2010 11:55 pm

Gataaaa v-a apucat ? :mrgreen: Dati-i drumul la offtopic :hi


daca o sa continuati asa se va sterge :!:

Avatar utilizator
SonyAD
Mesaje:338
Membru din:Joi Mai 21, 2009 4:34 pm
Numar Inmatriculare:B 07 VDL
Localitate:Bucureşti

Re: Sprint Booster

Mesaj de SonyAD » Vin Noi 12, 2010 1:22 am

simply the lex scrie:Sony tu ori ai o pasiune in a te preface ori nu intelegi,ceva ceva stii si ai cunostinte bune dar nu ne mai face man prosti pe toti,cel care nu intelege(sau nu vrea) aici cum e cu delay-ul ala esti TU.
Fiecare cu delay-ul lui. Al meu e insesizabil.
simply the lex scrie:In plus daca iti accelerezi masina pe loc,o faci degeaba pt ca acel delay se sesizeaza cu precadere in mers...aaa stai am uitat ca tu nu ai delay :glasses ,avem noi aproape toti ceilalti in afara de tine.Ne scuzati domnu' delay-less guru :oops:
Normal că simți un delay când treci din frână de motor în repriză de accelerație. Dacă ai tampoanele motorului și suportul jugului făcute muci.

ImagineImagineImagine
Shadow scrie:1. am generalizat...daca te-ai simtit e problema ta... Tristete...
Tristețe e că lumea nu recunoaște drive-by-wire când îl vede pe youtube.
Shadow scrie:L.E.: Eu am incercat sa stau on-topic si sa explic ce face cutiuta aia neagra...dar cineva deviaza voit...
Deviat de la ce?

Mașina mea nu e drive-by-wire? Este, chiar dacă e diesel.

Motorul mea răspunde cu întârziere la comenzi? Nu.

Ce ar face sprint booster pt. motopârța mea? Ar strunji axul turbosuflantei, ambielajul și pistoanele, volanta și vibrochenul pt. accelerare mai puternică și pierderi inerțiale mai mici(în cazul pieselor care execută mișcări alternative)?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IbaOAVJiSpg[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=feLSiPzXaz0[/youtube]
Imagine
Le lion flatulent est revenu.

Scrie răspuns

Înapoi la “Performance Tuning”