De adaugat si Servunion Iasi

Scrie răspuns
Avatar utilizator
gonty
Profu'
Mesaje:151
Membru din:Dum Feb 11, 2007 7:19 pm
Numar Inmatriculare:IS96DEA
Localitate:Iasi
Contact:
De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de gonty » Vin Feb 27, 2009 5:28 pm

Deocamdata doar reparator agreat
C4 2.0 HDI, SX Pack, bixenon directionale, pavilion vitrat

Avatar utilizator
stevey
Mesaje:781
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 9:44 pm
Marca si model masina:C4 1.6i BLACK
Localitate:Iasi/Bucuresti
Contact:

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de stevey » Vin Feb 27, 2009 8:22 pm

Servunion e cu pejo...ai facut ceva la masina la ei?

candymann

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de candymann » Vin Feb 27, 2009 8:23 pm

o mica revizie a facut omul... asha... :mrgreen:

Avatar utilizator
stevey
Mesaje:781
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 9:44 pm
Marca si model masina:C4 1.6i BLACK
Localitate:Iasi/Bucuresti
Contact:

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de stevey » Vin Feb 27, 2009 8:26 pm

ups am vazut topicul dupa ce am scris :D .Sa inteleg ca pe timp de criza pejo si citroen sunt buni preteni acum...

Avatar utilizator
Dan pasare
Supermoderator
Mesaje:6120
Membru din:Joi Noi 01, 2007 12:01 pm
Numar Inmatriculare:B 35 DOX
Localitate:Bucuresti/Cernica
Contact:

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de Dan pasare » Sâm Feb 28, 2009 12:17 am

Pai daca tot fabrica masinile impreuna, de ce nu le-ar si repara? :roll:
Imagine viewtopic.php?f=19&t=1547" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Cristibv
Mesaje:9
Membru din:Lun Sep 22, 2008 11:13 pm
Numar Inmatriculare:Deocamdata provizoriu
Localitate:Iasi/Brasov
Contact:

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de Cristibv » Sâm Feb 28, 2009 3:50 am

am ajuns eu la ei si am schimbat semeringuri la planetare, capete de bara, bielete de directie, pivoti, am facut geometria rotilor, examinarea masinii...totul cu piesele lor...1700 ron.

nu stiu daca e mult sau putin dar cert este ca eu m-am dus la ei pentru ca imi tragea masina dreapta si le-am zis sa o faca sa nu mai traga dreapta...dupa ce am luat-o de la ei...da...tot trage dreapta exact la fel de mult dupa ce m-au asigurat ca au testat masina si ca nu mai are probleme la directie
Imagine

Avatar utilizator
stevey
Mesaje:781
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 9:44 pm
Marca si model masina:C4 1.6i BLACK
Localitate:Iasi/Bucuresti
Contact:

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de stevey » Sâm Feb 28, 2009 12:58 pm

Chiar daca impart piese impreuna politica difera ca la 2 firme diferite.Eu cand am vrut sa fac revizia la ei nici nu au vrut sa auda.Chestia asta am auzit-o si de la fracezi ca nu se amesteca citroen cu peugeot...si pe buna dreptate.

Avatar utilizator
gonty
Profu'
Mesaje:151
Membru din:Dum Feb 11, 2007 7:19 pm
Numar Inmatriculare:IS96DEA
Localitate:Iasi
Contact:

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de gonty » Lun Mar 02, 2009 8:28 am

Intre timp, deoarece cei din Iasi se duceau la Suceava sau Focsani, cei de la Servunion au dus tratative sa devina si reparator agreat Citroen, iar rezultatul se poate vedea si pe site-ul citroen.ro: http://www.citroen.ro/contact/lista-de-dealeri" onclick="window.open(this.href);return false;
C4 2.0 HDI, SX Pack, bixenon directionale, pavilion vitrat

Avatar utilizator
Vladimir
Mesaje:27
Membru din:Sâm Apr 18, 2009 9:22 pm
Numar Inmatriculare:B-67-PEO
Localitate:Iashington

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de Vladimir » Dum Apr 19, 2009 10:48 am

Da in Iasi cand o sa se ridice si un sediu serios cum e in Suceava, Galati ??? :( Parca-m fi Pocreaca, nu un oras de peste 350.000 de locuitori. Toate firmele auto au in Iasi reprezentanta mare, numai Citroen nu are.
Robotul meu : C4 Coupe VTR - 1.6 110 cp - rouge lucifer - B 67 PEO

Avatar utilizator
xhunter
Mesaje:69
Membru din:Sâm Apr 18, 2009 7:47 am
Numar Inmatriculare:B-04-NGK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de xhunter » Mar Apr 28, 2009 7:50 pm

Reprezentanta Iasi Citroen e Grand Auto si e in incinta Servunion Peugeot... Un birou mic la etaj..cu 2 birouri :ok
Citroën C4 - 1.6 i 122CP VTR
When nothing goes right.... go left...

Anc@C
Mesaje:17
Membru din:Joi Mar 12, 2009 6:44 pm
Numar Inmatriculare:IS 10 UMA

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de Anc@C » Lun Iun 29, 2009 10:14 pm

Am si eu o problemutza......
Dupa ce am adunat cateva poc-uri la buburuza mea...m-am decis sa o bag in service..sa imi fac la ea tot,ca si asa vine acus concediul..si as vrea sa fie bibilita un pic inainte de a pleca prin lume ::P .
Problema mea este ca habar nu am unde sa o duc..pentru ca in Iasi,asa cum se stie reprezentanta de Citroen nu e...dar e de Peugeot...si nu as vrea k in timp sa imi tranform masina in vreo corcitura.Zic asta pentru ca acum ceva timp,am luat un fier intr-un cauciuc,acesta s-a spart...si uite asa am ajuns in Bucium sa imi schimb cauciucul.Dupa vreo saptamana de asteptari is chemata sa iau cauciucul...si surpriza...cu toate k era aceeasi firma si avea aceleasi dimensiuni..nu era la fel.....avea altfel de riduri....riduri de cauciuc de peugeot :? .Cu toate insistentele mele nu am putut face nimic si uite asa am ramas cu toata de rezerva un pic diferita de restul.
Si acum...am nevoie de schimbare de bandou si vopsire spoiler....ma gandesc sa nu o gasesc tarcata...unde imi recomandati sa merg?Cat dureaza o chestie de asta?
( ( d(^_^)b ) ) SSssssttt.....trece bondarul!

Avatar utilizator
Catalin_A
Mesaje:133
Membru din:Vin Ian 16, 2009 8:57 pm
Marca si model masina:citroen
Localitate:iasi

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de Catalin_A » Mar Iun 30, 2009 7:43 am

anca eu zic sa te duci la ei ....a fost adi cu o problema la ac si au fost super ok (asa a zis).... poate mai facem o intalnire si vin si ceilalti care nu prea apar...bafta

citizenx
Mesaje:463
Membru din:Mie Apr 18, 2007 3:41 pm
Marca si model masina:CITROËN C4 (B7) 1.6 HDi
Numar Inmatriculare:IS-25-PAI
Localitate:Iasi

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de citizenx » Joi Iul 02, 2009 7:30 pm

Anca: poti merge cu incredere la Servunion. Am fost de 2 ori la ei si mi-au rezolvat problemele. La preturi sunt ok.

relu
Mesaje:26
Membru din:Sâm Aug 11, 2007 10:43 am
Numar Inmatriculare:IS 17 UNI
Localitate:Iasi

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de relu » Dum Oct 25, 2009 11:02 am

Am sunat si eu la ei in vara pentru o revizie la 30000 (mai exact la un an ca nu am facut 20000 de la ultima revizie) si fara sa-mi ceara prea multe detalii mi-au spus ca ma costa 850 RON. In 2008 am platit la Suceava cca. 300 RON pentru acceasi revizie si evident ca am fost revoltat :x

Am sunat la Suceava si cei de acolo mi-au spus ca in ultimul an s-au marit tarifele la piese si manopera cu cca. 30% si la ei ma costa cca. 500 RON fara placute de frana si 800RON cu tot cu placute!

Data fiind situatia, am ales sa merg la Servunion ca sa nu mai dau si bani pe benzina pana la SV.

Costul total al reviziei a fost 570 RON si mi-au facut reducere pana pe la 530 RON, ceea ce mi-a placut! Placutele le-am cumparat separat de la SV si le-am montat eu!

Ce mi-as fi dorit la Servunion ar fi fost sa gasesc si accesorii Citroen, gen covorase, odorizante specifice, etc. Eu imi mai cumpar prostii de genul asta le revizii, insa se nu ma mira faptul ca lipsesc! De ce sa castige ceva bani in plus cand pot sa mareasca tarifele de revizie cu 30% pe motiv de criza!
Am avut si vreo 2 Peugeot-uri si nu pot sa spun nimic de rau de cei de la Servunion, numai ca de-a lungul timpului am observat o atentie din ce in ce mai mica fata de clienti si serviciile oferite acestora!

Pentru interventii mai complexe va recomand un drum la Suceava, iar pentru revizii numai daca se nimereste sa aveti treaba acolo!
C4 1.6L benzina 110HP 16V aka Black Mother F-er
IS-17-UNI

relu
Mesaje:26
Membru din:Sâm Aug 11, 2007 10:43 am
Numar Inmatriculare:IS 17 UNI
Localitate:Iasi

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de relu » Dum Oct 25, 2009 11:18 am

Anc@C scrie:Am si eu o problemutza......
Zic asta pentru ca acum ceva timp,am luat un fier intr-un cauciuc,acesta s-a spart...si uite asa am ajuns in Bucium sa imi schimb cauciucul.Dupa vreo saptamana de asteptari is chemata sa iau cauciucul...si surpriza...cu toate k era aceeasi firma si avea aceleasi dimensiuni..nu era la fel.....avea altfel de riduri....riduri de cauciuc de peugeot :? .Cu toate insistentele mele nu am putut face nimic si uite asa am ramas cu toata de rezerva un pic diferita de restul.
Anca, daca ai pe masina cauciucuri Michelin, cum am si eu de altfel, profilul care il ai tu este unul mai vechi si se cheama Michelin Energy Saver E3A - care a fost scos din fabricatie din 2008!
Ceea ce ti-au dat ei este noul profil Michelin Energy Saver care are 3 canale pe banda de rulare in loc de 2! In cazul acesta tot ce poti face este sa-ti cumperi inca un cauciuc nou Michelin si sa-l combini cu cel care l-ai pus rezerva - varianta ideala; sau sa cauti prin oras la depozitele de anvelope sa vezi daca gasesti pe undeva un cauciuc Michelin E3A - dar va fi de productie 2007 si nu cred ca e o solutie pentru tine!

Oricum va trebui mai devreme sau mai tarziu sa inlocuiesti anvelopele si modelul care il ai pe masina nu-l vei mai gasi!
C4 1.6L benzina 110HP 16V aka Black Mother F-er
IS-17-UNI

Scrie răspuns

Înapoi la “Servunion Iasi”