De adaugat si Servunion Iasi

Scrie răspuns
cipicric
Mesaje:85
Membru din:Mie Feb 10, 2010 5:18 pm
Numar Inmatriculare:BC 62 CYP
Localitate:Iasi
Contact:
Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de cipicric » Lun Mar 12, 2012 12:15 pm

Am fost pentru revizie si pentru o problema mica de tinichigerie pana la urma la casa auto dar nu recomand. Pe langa pretul mare la manopera, lucrarile de tinichigerie au fost facute de mantuiala, am avut la vopsit spoiler fata si schimbat un far. Pe langa faptul ca nu au fost in stare sa alinieze totul cum trebuie in fata, au si vopsit de mantuiala, in cateva locuri deja a sarit vopseaua pe spoiler. Din pacate in Iasi am ramas descoperiti in privinta garantiei si a reviziilor in perioada de garantie.
Citroen C4 5 usi 1.4 echipare X :)

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de mituc » Lun Mar 12, 2012 1:03 pm

Pentru lucrari de tinichigerie trebuia sa alegi un service de tinichigerie, unul bun. Nu cred ca se intimpla nimic dpdv. al garantiei daca schimbi un far si revopsesti un element din plastic la alt service decit cele din reteaua de dealeri.
Dar daca tii neaparat... poti. Rare sint insa acele service-uri din reteaua de dealeri agreati care au si atelier propriu de tinichigerie rezonabil (unul e cel de la ATI motors ford, altul e cel de la Trado pentru BMW/Subaru probabil, in rest numai dintr-astea independente care mai stiu sa faca treaba).
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
Victor.VR
Teh STIG
Mesaje:1823
Membru din:Mie Noi 25, 2009 7:33 pm
Marca si model masina:Leon FR 2015 (+Audi)
Localitate:București
Contact:

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de Victor.VR » Lun Mar 12, 2012 3:27 pm

Garantia e la casa auto. Dar sincer.. recomand FETCOM. Dedicati citroen.
Citroen C4 Coupe Facelift, 2009
Chevrolet Nubira CDX, 2005

cipicric
Mesaje:85
Membru din:Mie Feb 10, 2010 5:18 pm
Numar Inmatriculare:BC 62 CYP
Localitate:Iasi
Contact:

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de cipicric » Lun Mar 12, 2012 4:28 pm

Si eu as fi mers la Fetcom cu cea mai mare placere dar din pacate nu aveam cum sa lipsesc atunci o zi de la servici. In concluzie Citroen a uitat de Iasi.
Citroen C4 5 usi 1.4 echipare X :)

Avatar utilizator
Victor.VR
Teh STIG
Mesaje:1823
Membru din:Mie Noi 25, 2009 7:33 pm
Marca si model masina:Leon FR 2015 (+Audi)
Localitate:București
Contact:

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de Victor.VR » Lun Mar 12, 2012 4:37 pm

Nu a uitat.. este proiectul de foarte mult timp, doar ca nu-l mai termina (l-au tot amanat).
Citroen C4 Coupe Facelift, 2009
Chevrolet Nubira CDX, 2005

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de mituc » Mar Mar 13, 2012 12:56 am

Victor.VR scrie:Garantia e la casa auto. Dar sincer.. recomand FETCOM. Dedicati citroen.
O lucrare de tinichigerie nu-ti afecteaza in nici un fel garantia masinii daca e facuta la un atelier specializat. Asta nu e ca reviziile.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

cipicric
Mesaje:85
Membru din:Mie Feb 10, 2010 5:18 pm
Numar Inmatriculare:BC 62 CYP
Localitate:Iasi
Contact:

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de cipicric » Mar Mar 13, 2012 9:57 am

Sincer din cati prieteni am intrebat toti aveau alta parere despre acelasi service, alege daca ai de unde. Am zis macar ca fiind reprezentanta o sa se uite si la masina pentru cateva mici probleme pe garantie cat este demontat spoiler-ul. Pana la urma important e ca au facut un lucru de mantuiala si sa va feriti de ei. Fiind service autorizat mercedes, land rover am zis ca poate totusi au niste standarde mai inalte de calitate decat mecanicu de la coltul strazii...
Citroen C4 5 usi 1.4 echipare X :)

Avatar utilizator
fanut
Mesaje:1812
Membru din:Sâm Iul 31, 2010 5:14 pm
Numar Inmatriculare:LGR
Localitate:IASI
Contact:

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de fanut » Mar Mar 13, 2012 10:29 am

pt tinichigerie si vopsitorie pe zona Iasi recomand Autohunter sau daca sunt bani Autocrom sunt meseriasi.

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de mituc » Mar Mar 13, 2012 11:21 am

cipicric scrie:Fiind service autorizat mercedes, land rover am zis ca poate totusi au niste standarde mai inalte de calitate decat mecanicu de la coltul strazii...
Au standarde de preturi, nicidecum de calitate.
Apoi, de asta exista forumurile, sa ceri pareri inainte de a face ceva, nu dupa ce o patesti :) Poate asta va fi invatatura de minte pentru altii.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

cipicric
Mesaje:85
Membru din:Mie Feb 10, 2010 5:18 pm
Numar Inmatriculare:BC 62 CYP
Localitate:Iasi
Contact:

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de cipicric » Mar Mar 13, 2012 12:16 pm

mituc scrie:
cipicric scrie:Fiind service autorizat mercedes, land rover am zis ca poate totusi au niste standarde mai inalte de calitate decat mecanicu de la coltul strazii...
Au standarde de preturi, nicidecum de calitate.
Apoi, de asta exista forumurile, sa ceri pareri inainte de a face ceva, nu dupa ce o patesti :) Poate asta va fi invatatura de minte pentru altii.
Imi cer scuze ca nu am intrebat inainte pe forum si am avut tupeul sa merg la reprezentanta crezand ca poate domnii de la citroen Romania fac totusi niste verificari in privinta service-urilor agreate de ei. Asta spune totul despre respectul fata de clienti al acestei marci. Pentru mine o sa fie ultima masina citroen cumparata ever...
Citroen C4 5 usi 1.4 echipare X :)

Avatar utilizator
fanut
Mesaje:1812
Membru din:Sâm Iul 31, 2010 5:14 pm
Numar Inmatriculare:LGR
Localitate:IASI
Contact:

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de fanut » Mar Mar 13, 2012 12:19 pm

din cate stiu Iasul e sarac tare la reprezentante auto Citroen nu este Opel nu mai este era Gold&Platin nu mai este la Iasi,Mazda poate sa confirme Mituc nu cred ca mai este , cam asta e situatia la noi in Oras

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de mituc » Mar Mar 13, 2012 3:01 pm

cipicric scrie: Imi cer scuze ca nu am intrebat inainte pe forum si am avut tupeul sa merg la reprezentanta crezand ca poate domnii de la citroen Romania fac totusi niste verificari in privinta service-urilor agreate de ei. Asta spune totul despre respectul fata de clienti al acestei marci. Pentru mine o sa fie ultima masina citroen cumparata ever...
Pai nu tre' sa-ti ceri scuze, asta e de acuma.
Problema nu e marca citroen, problema e service-ul agreat de citroen mai nou in iasi. Si asa cum ziceam mai sus, acel service (sau retea de service-uri) face deservicii tuturor marcilor pe care le reprezinta, mai nou si citroen.

Uite, ia-ti un volvo, mergi la revizie, uita sa le lasi cheia si vezi dupa cite ore te suna sa-ti spuna ca e gata revizia.
sau ia-ti mercedes, mergi sa vopsesti o aripa si apoi intreaba-te de ce cacat scoate turbina fum si masina nu trage, o fi aripa noua mult mai grea?
Sau ia-ti o skoda, mergi la revizie si vezi de ce nu-ti mai tin frinele. Dar fa un semn distinctiv la placute inainte, pentru ca e posibil ca la urmatoarea revizie sa te trezesti din nou cu ele pe masina.
Deci skoda, mercedes si volvo astea sint masini nasoale, nu? Nu! Dar service-urile agreate e posibil sa fie.

De ce mazda a incercat in doua rinduri sa lucreze cu casa auto si a renuntat tot de atitea ori? De ce pina la urma ford si-a vazut de treaba si a cautat un reprezentant normal la cap? Ghici! ;)
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
Victor.VR
Teh STIG
Mesaje:1823
Membru din:Mie Noi 25, 2009 7:33 pm
Marca si model masina:Leon FR 2015 (+Audi)
Localitate:București
Contact:

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de Victor.VR » Sâm Mai 05, 2012 3:32 pm

Prima reparatie la Servunion, si anume vopsite bara fata si bara spate.

Una din urechile barei fata, in care se prinde deflectorul, era rupta. Au vopsit as it is si au prins deflectorul. Bineinteles ca de acolo a cazut in mers, la viteza mare, a prins aerul, si am trecut peste el. Am mers inapoi si imi vor pune deflector nou.

Dar in rest, au vopsit grozav. Ii recomand inca o data!
Citroen C4 Coupe Facelift, 2009
Chevrolet Nubira CDX, 2005

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de mituc » Sâm Mai 05, 2012 8:34 pm

Tu faci offroad cu masina aia sau cum de stai toata ziua cu ea in vopsitorie?
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
Victor.VR
Teh STIG
Mesaje:1823
Membru din:Mie Noi 25, 2009 7:33 pm
Marca si model masina:Leon FR 2015 (+Audi)
Localitate:București
Contact:

Re: De adaugat si Servunion Iasi

Mesaj de Victor.VR » Sâm Mai 05, 2012 9:04 pm

Nuu.. masina am lasat-o luni, 23 aprilie, si vineri, 27 aprilie am si luat-o. si in ziua urmatoare boacana.. a fost singura data cand a fost vopsita :D
Citroen C4 Coupe Facelift, 2009
Chevrolet Nubira CDX, 2005

Scrie răspuns

Înapoi la “Servunion Iasi”