Echipajul Alexandru Filip - Bogdan Iancu

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti
Re: Echipajul Alexandru Filip - Bogdan Iancu

Mesaj de Mihay » Joi Oct 29, 2009 4:40 pm

sper sa ajungem si noi pe probe sa-i sustinem pe Alex si pe Vlad :ya Chiar Alex, daca mai intri pe aici pana la start cum merg recunoasterile? Multa bafta si va tinem pumnii :applause

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Echipajul Alexandru Filip - Bogdan Iancu

Mesaj de Mihay » Vin Oct 30, 2009 2:48 pm

Misiune posibila
 „Dinamobilul” se bate pentru titlu
 Un punct avans in clasamentul general
 13 probe speciale cu o lungime de 105 kilometri

Alex Filip si Bogdan Iancu au avut, pana acum, cel mai bun sezon din cariera. Obiectivul in ultima etapa din 2009, Raliul Argesului Euromall, este sa-si pastreze prima pozitie in clasamentul general al grupei A.

387,65 kilometri, dintre care 105 kilometri impartiti in 13 probe speciale pe macadam, dintre care 6 probe distincte plus o super speciala. Acestea sunt principalele caracteristici ale Raliului Argesului Euromall, ultima etapa din Campionatul National de Raliuri - Dunlop, programat sambata si duminica pe specialele din judetul Arges. Alex Filip si Bogdan Iancu, lideri in clasamentul general al grupei A cu un avans de un punct, au un singur obiectiv: titlul national. „Sunt sigur ca va fi o cursa frumoasa la Pitesti. Este un raliu cu o miza mare si multa presiune, adica exact genul de raliu care imi place. Avem un avans de un punct si chiar daca lupta este inegala, tinand cont de diferenta dintre masina noastra si cea a principalului nostru rival, ne vom lupta pentru fiecare zecime se secunda”, a spus Alex Filip, inaintea ultimei etape din acest sezon.
Probele speciale din Raliul Argesului Euromall sunt noi in proportie de 85 %, fata de editiile anterioare, ceea ce face ca recunoasterile de dinaintea cursei sa joace un rol extrem de important. „In primul rand vreau sa-i multumim pilotului Bogdan Nastase care ne-a pus la dispozitie masina de concurs pentru recunoasteri, iar in al doilea rand nu pot sa nu remarc duritatea unor probe. Nu va fi un raliu usor, iar dictarea va fi decisiva in ceea ce priveste ritmul. Sper ca totul sa fie bine din acest punct de vedere si sa incepem in forta inca din prima proba speciala”, a spus Bogdan Iancu, copilotul echipajului 79, dupa prima zi de recunoasteri.
Pentru Alex Filip si Bogdan Iancu cele doua zile de raliu inseamna doua zile de „maximum attack”. Initial, echipajul 79 ar fi vrut sa concureze, in Raliul Argesului Euromall, cu un model Citroen C2 R2 Max inchiriat de la Philippe Bugalski. „ In urma discutiilor cu Bugalski, mentorul meu, am hotarat totusi sa luam startul cu vechea noastra masina. Sunt insa increzator ca ne putem apara avansul de un punct din clasamentul general”, a adaugat Alex Filip.
Raliul Argesuluii Euromall va incepe sambata, 31 octombrie, la ora 11:00. In prima zi sunt programate sapte probe speciale, urmand ca duminica, 01 noiembrie, incepand cu ora 08:00 sa se desfasoare celelalte sase probe speciale.
In 2009, echipajul Alex Filip/Bogdan Iancu conteaza pe sprijinul partenerilor: Orange Romania, Citroën Romania, Michelin, Computerland, Coza Advertising, Cefin, Converse si Colina Motors.


sursa: autorally.ro

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Echipajul Alexandru Filip - Bogdan Iancu

Mesaj de Mihay » Dum Noi 01, 2009 10:38 pm

Felicitari in primul rand pentru titlul de vicecampion la Grupa A in acest an :ya

Din pacate diferenta a fost facuta de o pana si materialul superior al adversarului tau. Te rog sa ma crezi ca azi la Pitesti ai fost aplaudat mai mult si de mai multe persoane decat campionul, pentru mine asta spune multe , poate si datorita faptului ca erau mai multi piloti-copiloti-mecanici decat spectatori si stiu aceste diferente !!

Pentru noi tu esti campionul anul asta !

Iti doresc ca la anul sa iti rezolvi problemele de buget,masina si tot ce mai stii tu pentru ca victoriile sunt sigur ca vor aparea !

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Echipajul Alexandru Filip - Bogdan Iancu

Mesaj de Norishor » Dum Noi 01, 2009 10:56 pm

Felicitari !! :applause
Frumos campionat , si cu siguranta munca depusa si-a spus cuvantul, tinand cont de discrepanta tehnica dintre automobile.
Pe langa titlul de Vice-Campion, ati castigat locul cel mai de sus in sufletele noastre , unde ceilalti nu isi au locul.

La anu` ... ramane doar un singur plan: "Calare si pe MAMA lor !!! " :hi :ya
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
eduardo_didi
Edi Talent
Mesaje:1602
Membru din:Dum Feb 18, 2007 8:37 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Echipajul Alexandru Filip - Bogdan Iancu

Mesaj de eduardo_didi » Lun Noi 02, 2009 8:33 am

Felicitari pentru titlul de vicecampion de la A :applause

Te asteptam la anu cu c2r2 max si o noua batalie pentru titlu si speram sa rezolvi cu bugetu incat sa participi la fiecare etapa.

Felicitari inca odata pentru evolutiile din acest an :hi
http://www.motorsportnews.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

alex filip
Mesaje:13
Membru din:Joi Aug 06, 2009 2:42 pm
Numar Inmatriculare:VL 79 BUG

Re: Echipajul Alexandru Filip - Bogdan Iancu

Mesaj de alex filip » Lun Noi 02, 2009 12:38 pm

Va multumesc frumos pentru incurajari si mesaje.

Le citesc cu placere de fiecare data. Simt ca am progresat anul asta si am ajuns in punctul in care simt ca domin masina, o duc eu pe ea si nu ea pe mine. Am castigat incredere in noi si stim ca ne putem bate pt locul 1 oricand. Mi-e dor de raliurile lungi de peste 150km in care sa poti recupera daca gresesti sau sa castigi detasat. Poate la anul...

La proba de la Euromall am vrut sa merg pt timp si nu pentru spectacol pt a recupera ce pierdusem. Poate diferenta de 1 pct ii va impulsiona pe sponsorii nostri, iar la anul vom avea masina la care visez - C2R2 Max, construita de Ph. Bugalski.

Felicitari campionilor, au scos untu' din noi, iar concurenta provoaca automat performanta. Sunt mandru le acest titlu, este muncit de la A la Z si multumesc tuturor celor care au pus umarul la asta.

Norishor, te-am depasit pe etapa, te-am vazut imediat, nu puteai scapa nereperat!

Precum am promis, la urmatoarea intalnire club C4 voi veni cu masina de curse.

Toate bune,
alex.

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Echipajul Alexandru Filip - Bogdan Iancu

Mesaj de Norishor » Lun Noi 02, 2009 8:05 pm

@alex filip - Sunt mandru ca masina aleasa de tine pt. a concura este un C2 :) Personal imi crestea pipota si ma lua cu fiori cand treceai pe langa noi cu buburuza isterica.Te asteptam cu ea la intalnire, o poza tot fac cu ea sau cu ele ( a mea si a ta) una langa alta ::P
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
eduardo_didi
Edi Talent
Mesaje:1602
Membru din:Dum Feb 18, 2007 8:37 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Echipajul Alexandru Filip - Bogdan Iancu

Mesaj de eduardo_didi » Mar Noi 03, 2009 1:24 pm

Raliul Argesului care a incheiat sezonul 2009
cateva poze in afara de cele de la norishor

ImagineImagineImagineImagineImagine
ImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagineImagine
Imagine

Felicitari Alex si Bogdan si va asteptam la anu cu C2R2 Max =D>
http://www.motorsportnews.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Echipajul Alexandru Filip - Bogdan Iancu

Mesaj de Norishor » Mar Noi 03, 2009 8:08 pm

Foarte tari pozele !! Le ai cumva intr-un format mai mare ?
Un adevarat spectacol au facut cei doi.
Felicitari inca o data !
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Echipajul Alexandru Filip - Bogdan Iancu

Mesaj de Mihay » Dum Dec 27, 2009 7:29 pm

„Dinamobilul” petrece sarbatorile la Mall

 „Dinamobilul” este expus la Baneasa Shopping City
 O victorie si 53 de puncte pentru „Dinamobil” in 2009
 Au inceput pregatirile pentru sezonul 2010

Citroën-ul C2 R2, masina cu care Alex Filip si Bogdan Iancu au terminat pe locul doi in Campionatul National de Raliuri la grupa A, isi petrece sarbatorile de iarna la Baneasa Shopping City.

Dupa ce a parcurs peste o mie de kilometri de proba speciala, pe asfalt si macadam, Citroën-ul C2 R2 cu numarul 79 isi petrece sarbatorile de iarna la Baneasa Shopping City. „A fost un an frumos in care am invatat foarte multe si in care am obtinut cele mai bune rezultate din cariera. Nimic nu ar fi fost insa posibil fara sustinerea partnerilor nostri carora vreau sa le multumesc inca o data pentru sustinere”, a spus Alex Filip, dupa ce a parcat „Dinamobilul” in centrul comercial Baneasa Shopping City.
Masina cu care Alex Filip si Bogdan Iancu au castigat Raliul Clujului si au adunat, in total, 53 de puncte la grupa A, va fi expusa la Baneasa Shopping City pana, inclusiv, pe 3 ianuarie 2010. In plus, toti vizitatorii centrului comercial pot urca si la volanul masinii de curse, iar cei care vor sa imortalizeze acest moment cu ajutorul telefonului mobil au apoi posibilitatea sa-si printeze poza gratuit, cu ajutorul tehnologiei Bluetooth, la Orange Shop-ul situat la etajul 1 al centrului comercial.
In timp ce „Dinamobilul” se odihneste la Mall, echipajul 79 a inceput deja pregatirile pentru sezonul 2010. „Obiectivul nostru este sa luam startul, anul viitoru, cu un Citroën C2 R2 Max si sa castigam titlul de campioni la grupa A””, a mai adaugat Alex Filip.
In 2009, echipajul Alex Filip/Bogdan Iancu a fost sustinut de: Orange Romania, Citroën Romania, Michelin, Computerland, Radcom, Coza Advertising, Cefin, Converse si Colina Motors.

Imagine

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Echipajul Alexandru Filip - Bogdan Iancu

Mesaj de Mihay » Joi Ian 07, 2010 1:25 pm

http://www.libertatea.ro/stire/sani-de- ... 70984.html" onclick="window.open(this.href);return false;

nu ne`ai fi chemat si pe noi :mrgreen:

alex filip
Mesaje:13
Membru din:Joi Aug 06, 2009 2:42 pm
Numar Inmatriculare:VL 79 BUG

Re: Echipajul Alexandru Filip - Bogdan Iancu

Mesaj de alex filip » Joi Ian 07, 2010 11:51 pm

Abia am avut loc noi :-)
locatia mica, fetele dotate :-)

insa, as zice sa faceti o gasca si sa mergeti la party maine seara.
Eu nu pot veni, sunt in cantonamentu'de iarna la ski.

Salitari!
Alex.

alex filip
Mesaje:13
Membru din:Joi Aug 06, 2009 2:42 pm
Numar Inmatriculare:VL 79 BUG

Re: Echipajul Alexandru Filip - Bogdan Iancu

Mesaj de alex filip » Joi Ian 28, 2010 11:37 am

Hello,

Enjoy - http://neatza.antena1.ro/invitati/Drive ... a_833.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Echipajul Alexandru Filip - Bogdan Iancu

Mesaj de Mihay » Joi Ian 28, 2010 11:49 am

frumos reportajul dar nu ai dezvaluit din secrete ::P oricum asteptam invitatia la o tura in dreapta buburuzei nervoase :ya

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Echipajul Alexandru Filip - Bogdan Iancu

Mesaj de Bogdan » Joi Ian 28, 2010 11:53 am

Misto "testul"..se pare ca l-ai convins pe Dani sa foloseasca un Citroen dupa experienta asta :)
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Citroen Racing Trophy”