Vreau C4 :((

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Motzoi C4
C4 Ya Yo
Mesaje:1079
Membru din:Mar Dec 09, 2008 4:15 pm
Numar Inmatriculare:PH-60-SMC
Localitate:Ploiesti
Vreau C4 :((

Mesaj de Motzoi C4 » Mar Dec 09, 2008 9:38 pm

Salut! Azi m-am inregistrat si eu pe forum, pentru ca de vreo juma de an ma tot uit la Citroen c4 coupe. Am 18 ani si va fi prima mea masina, insa incerc sa ii conving pe ai mei sa imi cumpere modelul coupe, intrucat ei vor versiunea berlina. Am observat ca sunt multe oferte convenabile la ATS acum , motorul de 1.6 122 cp vtr cu pachetul de siguranta si cel de confort ajungand undeva la 13.500 DDP, iar masina mi se pare bestiala, mai ales modelul cu facelift. Este perfecta pentru tineri, asa cum sunt si eu...motorul nu este foarte puternic si va rog..daca cineva are modelul facelift, eventual luat cu promotia asta...sa posteze aici pareri si experiente intampinate.

Va multumesc si sper sa imi vad si eu visul implinit acum de sarbatori... :D:D:D

PS : Nu cred ca am postat unde trebuia, rog un moderator sa mute topicul...fara sa se supere :cheers:
Citroen C4 Coupe, 1.6i, 16 valve,Jaune Scott, jante Bellone 17'' Polished Black, viewtopic.php?f=19&t=2681" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Vreau C4 :((

Mesaj de Bogdan » Mar Dec 09, 2008 9:41 pm

Nu e o alegere rea. Inainte de a merge mai departe te rog consulta si oferta celor de la Pro Motor Ramnicu Valcea, pentru ca suna interesant si la ei oferta!
POti cere o oferta ferma cu un mesaj privat la userul Mugurel sau Pro Motor.
In rest, te asteptam la o intalnire sa vezi masina mai indeaproape, chiar exista un user aici care are modelul nou si este destul de activ pe la intalniri.
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Motzoi C4
C4 Ya Yo
Mesaje:1079
Membru din:Mar Dec 09, 2008 4:15 pm
Numar Inmatriculare:PH-60-SMC
Localitate:Ploiesti

Re: Vreau C4 :((

Mesaj de Motzoi C4 » Mar Dec 09, 2008 9:48 pm

Da...am observat ca toti lauda Pro Motorul ..eu sunt din Ploiesti si sunt topit dupa modelul nou...mi-ar placea la nebunie, dar acum duc munca de lamurire cu ai mei..sa ii conving ca nu ma las de scoala daca primesc masina de MOsh :)) si ca nu o sa stau numai in ea...si ca imi sta mai bine cu 2 usi, mai ales ca merg mai mult singur, rar cu 3 insi in masina deci sa dea Domnu sa o primesc. Multumesc mult pentru sfaturi
Citroen C4 Coupe, 1.6i, 16 valve,Jaune Scott, jante Bellone 17'' Polished Black, viewtopic.php?f=19&t=2681" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Vreau C4 :((

Mesaj de Bogdan » Mar Dec 09, 2008 9:51 pm

Daca iei masina de acolo poate facem cumva si ai si o reducere de 10% in serviceul promotot, mai ales daca te avem activ pe aici ;)
Ce ofera ei (nu stiu ce e la altii);
GPS
Tricou, sapca Citroen
Transport pana in fata casei si plinul facut :)

Bafta multa!!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Motzoi C4
C4 Ya Yo
Mesaje:1079
Membru din:Mar Dec 09, 2008 4:15 pm
Numar Inmatriculare:PH-60-SMC
Localitate:Ploiesti

Re: Vreau C4 :((

Mesaj de Motzoi C4 » Mar Dec 09, 2008 9:55 pm

Voi fi activ atat cat imi permite timpul, sunt clasa a 12a si sunt full cu pregatiri, alte chestii..Sper ca Moshu sa fie darnic :D:D:D si am inteles ca cei de la Promotor sunt mult, mult mai respectuosi si mai serviabili ca porcii de la ATS. e alta lume spre vest, daca ne gandim
Citroen C4 Coupe, 1.6i, 16 valve,Jaune Scott, jante Bellone 17'' Polished Black, viewtopic.php?f=19&t=2681" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
florinc4
Operat ESTetic
Mesaje:3251
Membru din:Dum Sep 28, 2008 4:55 pm
Numar Inmatriculare:B 94 URH
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Vreau C4 :((

Mesaj de florinc4 » Mar Dec 09, 2008 10:05 pm

hehe...fine choice :mrgreen: ...eu am faceliftul...daca vrei ne vedem la intalnirea de pe 21 dec in Auchan...sau daca vrei te fac o tura si mai devreme...motorul ce sa zic...mihay a mers cu ea si se simte o diferenta fata de vechiul c4 :oops: acuma nu vreau sa par eu mosu cel rau (am 23 de ani) dar iti zic din propria experienta...daca de abia ai luat permisu si dupa varsta ta asa vad...iti recomand o masina nu de mosi...dar ceva mai ieftin...prima masina mereu trebuie sa fie superba...sa dea bine la fete...ca na...la mine a fost o supernova...superba masina dar am jumulit-o de cateva ori destul de bine...2 la mana o sa trebuiasca sa duci lume...o sa vezi ca toata lumea o sa vrea :mrgreen: ...si trei aici nu sunt deloc de-acord cu tine...pai cum sa te lasi de scoala daca nu-ti iau masina...revenind la masina la varsta ta nu ai nevoie de mai multi cai...parerea mea
ps. mi se pare aiurea sa jignesti in asemenea hal pe cei de la ats...nici eu nu-i laud...dar daca vorbim din auzite...not nice
C4 coupe facelift: 1.6l cu 122 de ponei

Avatar utilizator
Motzoi C4
C4 Ya Yo
Mesaje:1079
Membru din:Mar Dec 09, 2008 4:15 pm
Numar Inmatriculare:PH-60-SMC
Localitate:Ploiesti

Re: Vreau C4 :((

Mesaj de Motzoi C4 » Mar Dec 09, 2008 10:10 pm

am zis ca ai mei cred ca ma nu voi mai invata daca imi iau masina, ca o sa stau toata ziua in ea...cat despre ats..am prieteni cu xsara si au avut o gramada de probleme...Apropo, cat a fost masina ta si ce dotari ai pe ea, culoare si daca esti multumit..daca poti sa imi zici
Citroen C4 Coupe, 1.6i, 16 valve,Jaune Scott, jante Bellone 17'' Polished Black, viewtopic.php?f=19&t=2681" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
florinc4
Operat ESTetic
Mesaje:3251
Membru din:Dum Sep 28, 2008 4:55 pm
Numar Inmatriculare:B 94 URH
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Vreau C4 :((

Mesaj de florinc4 » Mar Dec 09, 2008 10:18 pm

Pai...am dat 13700 de euro...si am avut inclus volan piele vopseaua metalizata...climatizare bizona...si tapiseria care era si ea inclusa in pret, mp3-player cu 6 boxe, practic a fost versiunea noua cu facelift VTR....iar, cele enumerate mai sus au fost gratis sau incluse in pret...acuma am vazut ca poti gasi masina mai ieftin decat am dat eu pe ea...sfatul meu e sa faci tu un drum la showroom...si sa vezi ce iti ofera...ce gasesti pe net este actualizat ceva mai greu...eu sunt foarte multumit de ea...nu am ce sa-i reprosez poate doar ca nu am avut incluse jantele din aliaj...o cotiera sau senzori...dar astea inca se mai pot pune...daca mai ai intrebari raspund cu placere :mrgreen:
C4 coupe facelift: 1.6l cu 122 de ponei

Avatar utilizator
Motzoi C4
C4 Ya Yo
Mesaje:1079
Membru din:Mar Dec 09, 2008 4:15 pm
Numar Inmatriculare:PH-60-SMC
Localitate:Ploiesti

Re: Vreau C4 :((

Mesaj de Motzoi C4 » Mar Dec 09, 2008 10:20 pm

nu e mai bine sa vb pe mess? stefan_motoi...da add te rog
Citroen C4 Coupe, 1.6i, 16 valve,Jaune Scott, jante Bellone 17'' Polished Black, viewtopic.php?f=19&t=2681" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
wonka
Mesaje:341
Membru din:Sâm Apr 05, 2008 8:19 pm
Numar Inmatriculare:GL-05-VUX
Localitate:Galati
Contact:

Re: Vreau C4 :((

Mesaj de wonka » Mar Dec 09, 2008 10:45 pm

am fost la galati la citroen si era expus un c4 coupe gri iceland, 1.6 hdi 90 cp, clima bizona, volan piele, bloc volan cu 4 comenzi sau cum ii zice. pret: 12900 ddp. super promotie.
C4 coupe,1.6HDI,rouge lucifer acum fara sticker

Avatar utilizator
DMX
Fan C4
Mesaje:1900
Membru din:Vin Feb 09, 2007 8:18 pm
Marca si model masina:Saab
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Vreau C4 :((

Mesaj de DMX » Mie Dec 10, 2008 12:19 am

Ptr cine am muncit toata viata mea ....

Gh Dinica ....


Bravo .....good choise :) Te asteptam la intalniri .... :) C4 ceea mai tare masina :drive

later : daca o sa vii la intalniri o sa-ti doresti si mai mult aceasta masina ......

-eu si shadow stricam acest club ..... :)))

Avatar utilizator
baty_san
Mesaje:846
Membru din:Mie Sep 03, 2008 9:26 am
Localitate:Cluj Napoca

Re: Vreau C4 :((

Mesaj de baty_san » Mie Dec 10, 2008 1:44 am

Motzoi C4 scrie:Voi fi activ atat cat imi permite timpul, sunt clasa a 12a si sunt full cu pregatiri, alte chestii..Sper ca Moshu sa fie darnic :D:D:D si am inteles ca cei de la Promotor sunt mult, mult mai respectuosi si mai serviabili ca porcii de la ATS. e alta lume spre vest, daca ne gandim
inca nu ai masina, nu te-ai batut de domnii de la ATS si deja i-ai facut "porci"..... #-o #-o [-X [-X [-X succese marete cu mosu' si sper ca nu te-ai suparat :wink: :wink:
Don't steal...goverment hates competition!

Avatar utilizator
baty_san
Mesaje:846
Membru din:Mie Sep 03, 2008 9:26 am
Localitate:Cluj Napoca

Re: Vreau C4 :((

Mesaj de baty_san » Mie Dec 10, 2008 1:47 am

DMX scrie:Ptr cine am muncit toata viata mea ....

Gh Dinica ....


Bravo .....good choise :) Te asteptam la intalniri .... :) C4 ceea mai tare masina :drive

later : daca o sa vii la intalniri o sa-ti doresti si mai mult aceasta masina ......

-eu si shadow stricam acest club ..... :)))
voi 2 dati culoare clubului...suna mai bine :wink: :wink:
Don't steal...goverment hates competition!

Avatar utilizator
Motzoi C4
C4 Ya Yo
Mesaje:1079
Membru din:Mar Dec 09, 2008 4:15 pm
Numar Inmatriculare:PH-60-SMC
Localitate:Ploiesti

Re: Vreau C4 :((

Mesaj de Motzoi C4 » Mie Dec 10, 2008 7:06 am

Am prieteni cu Citroen care s-au dus la revizii si mi-au povestit..nu aveau de ce sa minta :)...Hai mai sariti cu impresii si poze daca aveti :cheers:
Citroen C4 Coupe, 1.6i, 16 valve,Jaune Scott, jante Bellone 17'' Polished Black, viewtopic.php?f=19&t=2681" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Dan pasare
Supermoderator
Mesaje:6120
Membru din:Joi Noi 01, 2007 12:01 pm
Numar Inmatriculare:B 35 DOX
Localitate:Bucuresti/Cernica
Contact:

Re: Vreau C4 :((

Mesaj de Dan pasare » Mie Dec 10, 2008 7:49 am

Motzoi C4 scrie:....... Este perfecta pentru tineri, asa cum sunt si eu......
Asa e, e perfecta pentru tineri......indiferent de varsta :wink: :lol:
Insista sa-ti ia coupeul, n-ai nevoie de 4 usi, plus ca e mai cool :glasses Iar motorizarea de 122cp este exact ce trebuie, imbinarea perfecta intre performante si consumuri. :D
Imagine viewtopic.php?f=19&t=1547" onclick="window.open(this.href);return false;

Scrie răspuns

Înapoi la “Sfaturi achizitie Citroen C4”