Vreau sa-mi cumpar un C4 COUPE ICE PACK,merita banii sincer?

Merita c4 Ice pack?

1: merita orice varianta ai alege
17
52%
2: merita benzina
2
6%
3: merita dieselu
13
39%
4: nu merita
1
3%
 
Voturi totale: 33

Avatar utilizator
gonty
Profu'
Mesaje:151
Membru din:Dum Feb 11, 2007 7:19 pm
Numar Inmatriculare:IS96DEA
Localitate:Iasi
Contact:

Mesaj de gonty » Vin Mar 16, 2007 5:39 am

Si eu am votat tot diesel :lol: Eu am facut comanda pe 6 ianuarie si am luat-o pe 14 martie, cu cateva zile intarziere deoarece i s-a facut si omologarea RAR - se pare ca, intr-adevar, primele 10 masini vandute din fiecare motorizare trebuie sa fie omologate RAR la inceputul fiecarui an.
Parerea mea este ca C4 merita fiecare banut. Acum depinde si ce planuri ai. In cazul meu, aceasta masina vreau sa o tin ceva mai multi ani (minim 10 :shock: ), si asta ca trebuie de acum sa ma ocup de "zestrea" fetitei (are 11 ani :love4: ) - nu stiu ce-i va veni peste 7 ani - poate o facultate in afara si trebuie sa fiu pregatit (+ sa o ajut la masina, casa, etc). Din acest motiv, am comandat masina "la moft". In cazul altuia, daca vrea sa tina masina numai vreo 4-5 ani, promotia Ice Pack este OK.
C4 2.0 HDI, SX Pack, bixenon directionale, pavilion vitrat

Avatar utilizator
Pixel
Mesaje:258
Membru din:Mie Feb 28, 2007 7:24 pm
Numar Inmatriculare:B-60-WRU
Localitate:Cluj-Napoca

Mesaj de Pixel » Vin Mar 16, 2007 7:47 am

Eu am Vtr 1.6 benzina shi inca nu am nici un fel de probleme. Adevaru ii ca nici nu am numa 400 de kilometrii shi o saptamana de cand o am. Is foarte incantat de masina.
E o mashina de fitze, o masina care cere sa fie in centrul atentiei...sa intoarca lumea capu dupa ea. Despre performante nu prea pot sa iti zic mare lucru...aventual peste vreo 3000-3500 de kilometrii.

Pentru unu ca mine care in momentru in care termina de platit masina o shi da la vanzare, deci nu o tine mai mult de 5 ani eu zic ca oferta e cea mai buna.

Mult noroc in alegerea facuta
Imagine Citroen C4 VTR 1.6i 110 CP Rouge Lucifer

Avatar utilizator
onacus
Mesaje:660
Membru din:Mie Feb 28, 2007 3:54 pm
Localitate:Bucuresti Militauri
Contact:

Mesaj de onacus » Vin Mar 16, 2007 10:54 am

Parerea mea ca cei fara cateva mii de km la bord nu ar trebui sa voteze. Nu are relevanta in cazul lor, pentru ca nu cunosc masina deloc. Este ca si cum ti-ai pune votul pe o masina care o vezi in showroom si iti place cum arata.

Iarasi, votul de genul "nu merita" ar trebui sa fie "nu merita benzina" si "nu merita motorina" pentur ca nu ai cum sa-ti dai cu parerea de la benzina la motorina daca nu ai o masina cu motorizarea respectiva.

Zic eu :oops:
Honda Civic Sedan ES 1.8 M/T New Red Pearl
Ex C4 Coupe UJ 1.6i Gri Aluminium ...

regedit
Mesaje:7
Membru din:Vin Mar 16, 2007 9:53 am
Localitate:la volan

Mesaj de regedit » Vin Mar 16, 2007 1:02 pm

eu am votat diesel si am zambit profund cand am vazut ca benzina solo nu are nici un vot ;). Am masina de 1 an de zile, fara nici o problema cu ea (2 zbarnaieli- care le au toate) si a fost luata din ce era disponibil atunci, ..... insa nu am facut rabat la nimic din ce mi-as fi dorit ca dotari - (alarma originala -)

Avatar utilizator
dimabogdan
Mesaje:916
Membru din:Mie Feb 14, 2007 9:43 am
Localitate:CONSTANTA

Mesaj de dimabogdan » Vin Mar 16, 2007 5:55 pm

A mea are toate optiunile, cateva e drept pentru care puteai opta la Urban Jungle.Inclusiv culoarea- sable de langrune.
Si tot un piece of crap este.

Avatar utilizator
Alexandru_Stoica
Mesaje:3
Membru din:Mar Mar 20, 2007 12:54 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de Alexandru_Stoica » Mar Mar 20, 2007 7:38 pm

Salutari si bine v-am gasit, dupa cum bine vedeti sunt nou pe forum, vreau sa intru direct in paine cu o intrebare, in momentul in care spuneti sa cumparam o masina pe comanda la ce se refera aceasta comanda? Eu 1 am ales un C4 Coupe Ice Pack Hdi-ul si sincer sa fiu mi s-a parut o alegere destul de buna. Ma insel cumva? Oricum mi se pare o porcarie faptul ca nu poti opta pentru mai multe optiuni in afara de un mp3-player, volan piele si vopsea metalizata. Sincer as fi vrut sa adaug si xenon si eventual piele inauntru, dar mi s-a spus de o anume domnisoara cu care o sa inchei contractul leasing ca nu se poate treaba asta. E aiurea rau, in fine, inca o intrebare, un sfat in legatura cu o firma de leasing? Ceva serios si cat de cat avantajos stie cineva? Multumesc anticipat celor care imi vor raspunde la intrebari si sper sa ne intalnim cat mai curand. Ah si inca ceva, ce culoare sa iau ?:D Culorile astea m-au zapacit, chiar nu stiu ce culoare as putea sa iau sa nu fie prea comuna si in nici un caz prea ciudata :D Stiu ca vreau cam multe dar n'ar fi rau sa aud o opinie sau doua in plus. O seara buna, suma respectelor, Alex

Gata serifu m-am conformat :)
Ultima oară modificat Mar Mar 20, 2007 7:50 pm de către Alexandru_Stoica, modificat 1 dată în total.
Viitor posesor de -
C4 Coupe Ice Pack 1.6HDi 110CP Euro 4

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Mesaj de Tomita » Mar Mar 20, 2007 7:46 pm

ultimii trei sunt rugati sa isi treaca la semnatura masina pe care o poseda..exemplu vad la ceilalti useri
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

dasaadrian
Mesaje:7
Membru din:Vin Apr 20, 2007 5:45 pm

C4 SERVICE!

Mesaj de dasaadrian » Vin Apr 20, 2007 5:58 pm

buna seara la toata lumea. sunt pe cale de a cumpara o masina noua si va rog sa ma ajutati pt a lua o decizie :scratch: trecand peste chestiile de ordin estetic - mie imi place tare mult masinutza - si tehnic, as vrea sa spun ca SERVICE-ul este de multe ori mai important decat produsul !! cum este service-ul Citroen ? de ce au reprezentante asa de rara in tara ? :banghead: multumesc si drum bun tuturor...

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Mesaj de Tomita » Vin Apr 20, 2007 8:26 pm

salut
http://www.citroen.ro/dealers.php
citro nu e pe toate drumurile la noi in tara pt ca romanii sunt indoctrinati la VAG. in .ro vb de golf, passat si astra..orice altceva nu mai e masina. mai nou e si octavia
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
sebi
Mesaje:420
Membru din:Mar Feb 20, 2007 7:01 pm
Localitate:Brasov

Mesaj de sebi » Vin Apr 20, 2007 9:47 pm

ai uitat de megane pe care toata lumea il considera foarte cool. mie sincer numi place deloc. nici golful numi place, dar nu pt ca ar fi urat ci pt ca e simplu si mult prea vandut. passatu e ok, si la astra gtc arata bine.

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Mesaj de mituc » Vin Apr 20, 2007 9:50 pm

Da, dar si renault si vw au turbo benzinare de 2 litri montate pe compacte hatch in 5 usi, nu doar in 3.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
shomoyoque
Mesaje:912
Membru din:Vin Feb 16, 2007 9:04 am
Localitate:Bucuresti/Constanta
Contact:

Mesaj de shomoyoque » Sâm Apr 21, 2007 12:08 pm

Oarecum legat de subiect, cine a fost la intalnire cred ca isi aduce aminte ca avem un coleg fara capac la motor (1.6 hdi avea parca)... La momentul respectiv toti ne-am aratat oarecum mirati (ca si fiu indulgent) de treaba asta.

Am fost astazi in service, am intrebat, am verificat masina din showroom si guess what!!!!! Astea noi (probabil este vorba despre variantele icepack) nu au acel capac la motor ci au o protectie facuta dintr-un material special care este prinsa in surubele de motor....

I was like... :tongue9: :shock: :toothy5:
Citroen C4 Coupe VTR 1.4 90 cp

Avatar utilizator
MirceaX
Mesaje:60
Membru din:Mar Apr 24, 2007 4:33 pm
Localitate:Bucuresti, Doamna Ghica
Contact:

Mesaj de MirceaX » Joi Apr 26, 2007 2:40 pm

eu zic ca se merit sa iei masinutza

are dotari super bune la banii astia, e frumoasa, e foarte comfortabila...

referitor la suspensie/amortizoare spate, eu nu am avut nicio problema, niciun zgomot de genul "parca se rupea masina"...
suspensiile sunt putzin cam stiff, directie mai buna in curbe (pana cand iti fuge fundul si esti pierdut) dar simtzi gropile cam naspa...

probabil ca au rezolvat problema asta dupa nenumarate plangeri and stuff (eu am luat-o la sf-ul lui decembrie 2006)

si hdi si benzina merita, dar depinde pe unde si cat mergi...
eu acum regret ca nu am luat hdi pentru ca merg mai mult prin buc si bagam in fiecare luna in rezervor inca o data rata de la masina... + ca nu aveam ESP, care sigur m-ar fi scapat de stat o luna fara masina...

sunt foarte mutlumit de ea, nu a avut greieri, nu a fasait nicio boxa, singura chestie (care nu a fost din vina masinii) a fost ca un ratat/o ratata a vrut sa traga de stergatoare (cica parcasem aiurea) si a vazut ca nu se poate (stergatoarele au o pozitie speciala in care se trag), a fortzat si a zgariat capota (noroc ca s-a stricat si asta, si mi-au schimbat-o)...

singura MARE PROBLEMA este ATS-ul...
daca ai vreo problema cu masina, ai pus-o relaxat... ratb, masina de back-up, taxi-ul sau rent-a-car-ul vor fi utilizate intens pt ca tre' sa o repari la ATS daca nu vrei sa pierzi garantzia...

gandeste-te cum conduci, daca e prima masina.......

la opeluri merge service-ul mult mai bine, le repara pe banda rulanta, si nu au atatea impresii ca sunt buricul pamantului, ca la ats, unde daca ii intrebi ceva ce nu le convine, pur si simplu te ignora...
C4 Gri Iceland, 1.6 16V, 110CP, B-58-HDY

Avatar utilizator
stevey
Mesaje:781
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 9:44 pm
Marca si model masina:C4 1.6i BLACK
Localitate:Iasi/Bucuresti
Contact:

Mesaj de stevey » Joi Apr 26, 2007 6:44 pm

Nu stiu la bucuresti cum e dar in iasi la gold and platin (opel) intra si ies pe banda rulanta fara nici macar sa se uite la ele...macar la citro, cel putin unde am fost eu, si-au dat interes, mai sari cu gura mai telefoane si rezolva...

Scrie răspuns

Înapoi la “Sfaturi achizitie Citroen C4”