dilema!!!!

melinda

Mesaj de melinda » Joi Aug 23, 2007 9:32 pm

onacus scrie:
melinda scrie:
melinda scrie:C4 e o masina de atitudine, speciala...nu e masina de duzina...interiorul cred ca e superb, are 5 stele la siguranta...si imi place mai mult...cupe-ul evident...insa Kia m-a pus pe ganduri...e mai eleganta, si mai dotata..
Ce este un VTS? Pot sa-mi iau si mai tarziu? link plssssssss! :)

Ce dealer imi recomandati? Poate are ceva pe stoc convenabil..si poate mai impusc un discount ceva...
VTS este versiunea de top de la C4. Adica toate optionalele pe ea.
Adica e disponibil numai in cazul acela? Si eu vreau LCD mareeee! Ce posibilitati am sa-mi pun unul dupa ce imi iau masina? Ms de raspunsuri!

silvius
Numar Inmatriculare: B08BBK

Mesaj de silvius » Joi Aug 23, 2007 9:55 pm

teoretic poti pune orice vrei pe configuratia x, singurele probleme insa sunt: sa accepte citroen si apoi costurile. Costurile pentru chestiile pe care le pui ulterior sunt mult mai mari decat daca le iei din prima.
C4 by silvius , K&N, Borla, si cate si mai cate
Dodge Grand Caravan V6 3,8L !!!

onacus

Mesaj de onacus » Joi Aug 23, 2007 10:21 pm

VTS-ul ala din poza de ex. costa in jur de 20.000 de euro.

Mai exista si versiunea Sillage, dar... nu vrei sa stii cat costa :lol: :lol: :lol:
Honda Civic Sedan ES 1.8 M/T New Red Pearl
Ex C4 Coupe UJ 1.6i Gri Aluminium ...

melinda

Mesaj de melinda » Joi Aug 23, 2007 10:24 pm

aha... m-am lamurit cu VTS-ul......
poate mai incolo... cand mai cresc :D

melinda

Mesaj de melinda » Joi Aug 23, 2007 10:26 pm

poate imi recomandati vre-un dealer .... pt ca am auzit ca astia din cj sunt cam naspa..... io am tot vb cu un reprezentant din baia mare si parea f ambil ... aveti vreo idee?!

tzun
c4 eXpLoSiF
Numar Inmatriculare: TCI

Mesaj de tzun » Joi Aug 23, 2007 10:32 pm

melinda scrie:La o adica asta e masina care imi place.. insa ca sa fiu mai explicita iata in ce consta dilema mea :
am deci 11.500 fix. Vreau un C4 1.4 varianta X la cu aoptionale cele 6 airberguri si culoare metalizata ( nu am bani de aer conditionat !!! :cry: )

sau cee'd tot de 1.4 care are in dotare standard tot ce am mentionat la C4 + aer conditionat, MP3, 7 ani garantie....

e f adevarat nu stiu nimik de Kia si nici nu am gasit prea multe informatii....

la ceed nu are limitator de viteza , pilot automat si roti de 205 !! trage de par si pt un aer conditionat sau incearca sa mai obtii un discount de la ATS !! :D
C4 1.6 HDI 110 CP "berlina"
vw passat 1.9 tdi 131 cp 4motion

onacus

Mesaj de onacus » Joi Aug 23, 2007 10:34 pm

Honda Civic Sedan ES 1.8 M/T New Red Pearl
Ex C4 Coupe UJ 1.6i Gri Aluminium ...

melinda

Mesaj de melinda » Joi Aug 23, 2007 10:37 pm

mda asa e... ai perfecta dreptate :D
Cred ca voi ramane la C4, imi place mult mai mult.... da ma intreb : mai are cineva in ziua de azi masina fara aer?! Hm..... da voi avea sigurnta... la urma urmei ma intereseaza mai mult asta :D

melinda

Mesaj de melinda » Joi Aug 23, 2007 10:39 pm

merci mult onacus!
io m-am spetit azi sa gasesc ceva ... da se pare ca nu prea am avut inspiratie!
oricum topicul inceput de mine era o dilema oarecum rezolvata ( adica procentul pentru C4 era covarsitor mai mare decat pt cee'd ) insa ... era important sa cer parerea unor profesionisti, eu fiind o incepatoare in.... masini!

melinda

Mesaj de melinda » Joi Aug 23, 2007 10:48 pm

mie mi s-a spus ca masina ( daca o comand fara aer ) vine cam in 30 de zile .... din cate am citit din experientele voastre masinile pe comanda vin muult mai greu in tara ?
Hm... poate m-a dus de nas....??

schumi

Mesaj de schumi » Joi Aug 23, 2007 10:50 pm

vezi pe topicul de probleme de c4. kia e mai mica si e mai ok pt incepator, te poti strecura mult mai usor, mai usor la parcare.
varianta X de c4 nu ofera prea multe, kia ofera muuult mai multe. imi place si designul sincer, nu e c4 dar e dragutza, si mai e acel MIC amanunt: 7 ani garantie. Asta conteaza f mult, teoretic aproape poti sa si vinzi masina in garantie dupa 5 ani si iti iei ceva mai mare.
eu in locul tau as decide cu capul si nu cu inima si as zice kia din motivele de mai sus!
C4 1,6i 16v hatchback noir obsidien, d-aia din jungla

melinda

Mesaj de melinda » Joi Aug 23, 2007 10:55 pm

off....
are si " capu " dreptate dar si " inima"
dar dac la 25 de ani aleg cu capu.... cand naiba sa aleg cu inima.... ?
poate ai dreptate..... o sa mai citesc si io una alta si o sa iau o hotarare zilele astea... findca am programat un test drive sapt viitoare pe amndoua si cred ca dupa aceea voi putea spune Da sau Nu!

HaPPy
"PIAR"

Mesaj de HaPPy » Joi Aug 23, 2007 11:26 pm

melinda scrie:Ce este un VTS? Pot sa-mi iau si mai tarziu? link plssssssss! :)

Ce dealer imi recomandati? Poate are ceva pe stoc convenabil..si poate mai impusc un discount ceva...
buna melinda si bne ai venit printre noi!
recomand cu mare caldura ATS Pipera - Marcel Niculae, zi-i ca vii din partea mea... :wink: da daca esti din cluj.... mai greu.

cat despre dilema ta..... o sa dau exemplul propriu: eu mi-am dorit mult un 206 intr-o anume configuratie. si pentru ca pana m-am decis eu se lansase deja 207 si 206 nu se mai facea pe comanda ci se vindea doar ce faceau ei stock, m-am reorientat catre 207. si asta pt ca la mine masina pe comanda a fost un MUST, mai ales ca o vroiam musai neagra, iar negre erau cam rare stock (cel putin atunci). intamplarea a facut sa ajung la un drive test cu C4, si culmea, sa constat ca la aceeasi bani e mai dotat decat 207... si o clasa mai mare.... si muuuuult mai frumoasa....
sa traiasca un fost angajat ATS pentru asta!!!
morala este ca la mien cel putin, dotarile au primat.
eu ti-as recomanda C4... dar nu chel.... macar AC daca nu clima...
o sa vezi ca o masina cheala o sa te enerveze in cel mai scurt timp....

iti doresc sa faci o alegere buna!!!
COUPE, 1.6, 110CP, noir obsidien, bestiala :D

cosminnuss
SeXy si Foarte Bun
Numar Inmatriculare: B-15-DFK

Mesaj de cosminnuss » Joi Aug 23, 2007 11:52 pm

Din punctul meu de vedere, AC-ul este un MUST HAVE la noi in tara. Acum, cu temperaturile astea de 40 de grade la umbra, e imposibil sa rezisti in masina. In plus, cand mergi in afara orasului, de la 100 la ora in sus e aproape imposibil sa mergi cu geamul deschis.

Sigur nu mai poti scoate de inca 500-1000 de euro? Te-ai gandit la un leasing/rate ?
Este foarte important sa-ti iei masina asa cum iti place caci altfel vei ajunge sa o urasti si sa-ti doresti sa o schimbi mai devreme decat ti-ai planuit. Nu face compromisuri!
merchandising, externalizare vanzari, sampling, hostess, backoffice
Ford Mondeo mk4, 2009, 2.0tdci, TitaniumX, neagra ca noaptea

melinda

Mesaj de melinda » Vin Aug 24, 2007 8:17 am

merci de urari !!!
cred ca ai si tu si toti ceilalti aveti dreptate: o sa fac un efort financiar si o sa imi pun si AC pe ea... insa vreau sa te intreb de ce fiind din cluj e mai greu sa apelez la ATS Bucuresti?.... Eu nu vad nici o pb in asta....

Scrie răspuns

Înapoi la “Sfaturi achizitie Citroen C4”