Intilnirea din 17.09.2011

Avatar utilizator
caraman
Mesaje:736
Membru din:Vin Apr 08, 2011 11:38 am
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6HDI, 66,2kw 2006
Numar Inmatriculare:CJ 13 WDV
Localitate:Cluj-Napoca
Contact:
Re: Ne vedem simbata, 17.09, la Fabrica de Bere Ursus, ora 17:00

Mesaj de caraman » Mie Sep 21, 2011 8:53 pm

@keli, sa ne pui si noua o vorba buna la service, ca altfel nu ne mai schimba niciodata cablul ala pe rechemare :hi
Imagine

Avatar utilizator
keli
Mesaje:65
Membru din:Mar Ian 18, 2011 2:10 am
Numar Inmatriculare:MS 10 FYB

Re: Ne vedem simbata, 17.09, la Fabrica de Bere Ursus, ora 17:00

Mesaj de keli » Vin Sep 23, 2011 5:44 am

:) as vrea eu sa pot "sa va pun o vorba buna" :D ... dar am fost si eu trimis acolo, nici nu stiam ca asa merg (sau de fapt nu merg) lucrurile cu rechemarea. Eu m-am dus la Rombx cu mai multe probleme, si dupa ce restul s-a rezolvat, ei au identificat sursa problemei de la portbagaj ca fiind de la cablare, ca masina intra in seria pt. rechemari si tot ei "au pus o vorba" pt mine la Citroen :)

Cei de la reprezentanta au mai zis ca nush ce e "mai complicat" ca masina-i din Franta si presupun ca lor administrativ era putin mai complicat de introdus in rechemare, dar pana la urma tot au facut-o.

De fapt mi s-a zis ca va mai trebui sa ma duc inapoi o data, ca nu aveau masonul de cauciuc pt. exact modelul meu si ca sa fie complet procedura, trebuie sa-l inlocuieasca si pe ala oricum, chiar daca cel existent mi se pare perfect in regula :)

In rest am lasat masina acolo la 8 dimineata si pe la 3, 4 era gata. Eu oricum timp n-am avut sa stau langa ei, asa ca mi-a convenit si asa dar la programare mi s-a zis ca ar putea fi rezolvat in 2-3 ore.
VTS Noir Obsidien, 1.6 HDi, 110cp

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Ne vedem simbata, 17.09, la Fabrica de Bere Ursus, ora 17:00

Mesaj de Bogdan » Joi Oct 06, 2011 9:19 am

caraman scrie:@keli, sa ne pui si noua o vorba buna la service, ca altfel nu ne mai schimba niciodata cablul ala pe rechemare :hi
Nu cred ca cineva trebuie sa puna o vorba buna atat timp cat masina ta beneficiaza de aceasta rechemare! Daca stii ca masina ta este pe lista si serviceul refuza sa iti rezolve problema, atunci poti face usor o reclamatie la Citroen Romania si cu siguranta problema iti va fi rezolvata, repet doar daca masina ta este in lista de rechemari!
Bafta!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
caraman
Mesaje:736
Membru din:Vin Apr 08, 2011 11:38 am
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6HDI, 66,2kw 2006
Numar Inmatriculare:CJ 13 WDV
Localitate:Cluj-Napoca
Contact:

Re: Ne vedem simbata, 17.09, la Fabrica de Bere Ursus, ora 17:00

Mesaj de caraman » Joi Oct 06, 2011 10:10 am

Bogdan scrie:
caraman scrie:@keli, sa ne pui si noua o vorba buna la service, ca altfel nu ne mai schimba niciodata cablul ala pe rechemare :hi
Nu cred ca cineva trebuie sa puna o vorba buna atat timp cat masina ta beneficiaza de aceasta rechemare! Daca stii ca masina ta este pe lista si serviceul refuza sa iti rezolve problema, atunci poti face usor o reclamatie la Citroen Romania si cu siguranta problema iti va fi rezolvata, repet doar daca masina ta este in lista de rechemari!
Bafta!
Bgdan, de la cei din service am aflat ca e in campania de rechemari. Nu cred ca e rea vointa din partea lor, doar ca le e peste maina sa te cheme, cand ei au si asa de lucru.
Momentan nu am avut probleme, asa ca nu e nici o graba.
Imagine

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Ne vedem simbata, 17.09, la Fabrica de Bere Ursus, ora 17:00

Mesaj de Bogdan » Joi Oct 06, 2011 10:15 am

Am inteles acum..credeam ca refuza ei sa faca operatiunea :)
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Cluj”