Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Scrie răspuns
ozracing
Mesaje:36
Membru din:Sâm Noi 21, 2009 11:08 pm
Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de ozracing » Mie Feb 10, 2010 6:37 pm

mituc scrie:Aceleasi jante se folosesc si de catre audi in DTM?

http://www.topgear.com/uk/photos/audi-a4-dtm-gallery" onclick="window.open(this.href);return false;
Este versiunea lor de strada, cu un design pur racing.Ca fapt divers si ca o noutate au spitele scobite pe interior,efectul fiind o greutate mai mica cu 1 kg fata de modelul anterior Superturismo GT la aceeasi dimensiune.
Foarte apreciate in tari de traditie precum Germania, Elvetia si Japonia, mai ales
pentru latimile spate 8x18, 9x18, 8.5x19 si 9.5x19

rado
Mesaje:261
Membru din:Dum Apr 01, 2007 5:37 pm
Localitate:Romania

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de rado » Mie Feb 17, 2010 10:14 pm

o intrebare gen radio erevan:

este adevarat ca jantele msw sunt facute in china?
Imagine

viewtopic.php?f=19&t=1246" onclick="window.open(this.href);return false; SOLD!

Avatar utilizator
leutz
Mesaje:16
Membru din:Mar Ian 12, 2010 1:18 am
Numar Inmatriculare:SV 88 LEX
Localitate:iasi
Contact:

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de leutz » Mie Feb 17, 2010 10:59 pm

ozracing scrie:
commandorsteel scrie:ptr preturi intrebam aici?
Dimensiunea va rugam.

Imagine

Imagine
asa ceva albe ca in poza pe 17 . Pret?

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de Mihay » Mie Feb 17, 2010 11:01 pm

preturile le gasiti pe http://www.coastadeest.ro" onclick="window.open(this.href);return false; , partenerul nostru , de unde puteti cumpara jantele Oz cu reducerea aferenta de pe clubc4 .

ozracing
Mesaje:36
Membru din:Sâm Noi 21, 2009 11:08 pm

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de ozracing » Joi Feb 18, 2010 9:21 am

rado scrie:o intrebare gen radio erevan:

este adevarat ca jantele msw sunt facute in china?
Lucrurile sunt simple.De 20 ani exista o cooperare intre OZ si ENKEY.OZ fabrica jante de Formula 1 pentru ENKEY sub logo ENKEY.
MSW sunt fabricate sub licenta OZ in fabrica ENKEY , pentru a acoperi piata asiatica printr-un distribuitor local.
MSW = MOTOR SPORT WHEELS, reprezinta un produs OZ cu un raport calitate/pret foarte bun si mai ales cu o siguranta certa in comparatie cu produse la preturi similare dar fara nici un fel de omologare si teste trecute.MSW sunt certificate de o terta parte, respectiv TUV-ul german, standardul minim solicitat de producatorii auto din Europa.
Astfel grupul OZ a reusit prin strategia sa, extinderea pe piata after-market din Asia si Europa, prin ofertarea de produse sigure spre deosebire de concurenta si cu aceleasi preturi foarte mici.

Acum Radio Erevan poate spune ca e mai informat ... :D



Imagine

rado
Mesaje:261
Membru din:Dum Apr 01, 2007 5:37 pm
Localitate:Romania

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de rado » Joi Feb 18, 2010 9:33 am

am inteles :hi
raspunsul de la radio erevan ar fi fost : da, dar nu sunt chinezisme! :ya
Imagine

viewtopic.php?f=19&t=1246" onclick="window.open(this.href);return false; SOLD!

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de mituc » Joi Feb 18, 2010 1:56 pm

Nu conteaza unde-s facute atita timp cit indeplinesc niste standarde atit pentru certificari cit si standarde interne din companie. Sint foarte multe produse de calitate facute in china sau romania, la fel cum sint si produse de 2ROL facute in tari cu mai multe pretentii.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
sorigen
Mesaje:515
Membru din:Mar Iul 15, 2008 7:28 am

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de sorigen » Lun Mar 01, 2010 8:21 am

In data de 22.12.2009 am platit avansul pentru un set de 4 jante OZ Ultraleggera 16" pt C4 si mi s-a spus ca ar dura intre o luna si doua luni sa ajunga jantele.. totul ok, pana cand vineri m-au sunat cei de unde le-am comandat sa-mi zica ca defapt nu exista modelul sau ca nu se mai aduce.. asta dupa mai mult de 2 luni... acum nu vreau sa fac vreo greseala, dar jantele nu sunt comandate prin OZ Racing Romania? daca asa este ati putea sa-mi dati mai multe detalii?
2008 Citroen C4 VTR 1.6HDi 110cp + (Folii Llumar, Faruri Dectane, Xenon GT HID) aici
http://www.info-service.ro

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de Bogdan » Lun Mar 01, 2010 10:10 am

De unde le-ai comandat?
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
sorigen
Mesaje:515
Membru din:Mar Iul 15, 2008 7:28 am

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de sorigen » Lun Mar 01, 2010 1:34 pm

de la un service / magazin bifi motors
2008 Citroen C4 VTR 1.6HDi 110cp + (Folii Llumar, Faruri Dectane, Xenon GT HID) aici
http://www.info-service.ro

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de Mihay » Lun Mar 01, 2010 1:41 pm

nasol ca se ajunge la d-astea, uite din cauza unora ce cei la care ai comandat noi nu acceptam reclame de la firme necunoscute si netestate de noi . Poate nici nu sunt delaeri Oz Racing cine stie..

Avatar utilizator
sorigen
Mesaje:515
Membru din:Mar Iul 15, 2008 7:28 am

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de sorigen » Lun Mar 01, 2010 4:59 pm

cei de unde le-am comandat nu au nici o vina, ei le-au comandat la randul lor de la oz racing care sunt importatorul oficial din romania

au primit termen de livrare de o luna doua si zilele trecute au zis ca de fapt nu se mai fabrica si am ramas in pom dupa aproape 3 luni..

Este vorba de oz ultraleggera pe 16'' negre. As doori un raspuns din partea celor de la oz racing pentru ca totusi as vrea jante, ori aleggerita or ultraleggera, chiar si pe 17'' poate asa se mai produc..
2008 Citroen C4 VTR 1.6HDi 110cp + (Folii Llumar, Faruri Dectane, Xenon GT HID) aici
http://www.info-service.ro

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de Bogdan » Lun Mar 01, 2010 5:14 pm

Pai sa vedem ce zic reprezentantii OZ !
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
sorigen
Mesaje:515
Membru din:Mar Iul 15, 2008 7:28 am

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de sorigen » Lun Mar 01, 2010 10:26 pm

Da.. chiar sunt curios ce s-a intamplat.. pentru ca din cate am mai citit pe threadul asta par niste oameni foarte seriosi..
2008 Citroen C4 VTR 1.6HDi 110cp + (Folii Llumar, Faruri Dectane, Xenon GT HID) aici
http://www.info-service.ro

ozracing
Mesaje:36
Membru din:Sâm Noi 21, 2009 11:08 pm

Re: Jante pentru performanta.OZ RACING furnizor CITROEN in WRC

Mesaj de ozracing » Mie Mar 03, 2010 7:50 am

sorigen scrie:In data de 22.12.2009 am platit avansul pentru un set de 4 jante OZ Ultraleggera 16" pt C4 si mi s-a spus ca ar dura intre o luna si doua luni sa ajunga jantele.. totul ok, pana cand vineri m-au sunat cei de unde le-am comandat sa-mi zica ca defapt nu exista modelul sau ca nu se mai aduce.. asta dupa mai mult de 2 luni... acum nu vreau sa fac vreo greseala, dar jantele nu sunt comandate prin OZ Racing Romania? daca asa este ati putea sa-mi dati mai multe detalii?
Buna ziua,

In legatura cu cele de mai sus, as vrea sa clarific situatia.
BIFI MOTORS este dealer OZ, iar comanda speciala finisare matt black care reprezinta un reper nou a fost transmisa de noi in Italia.Cind ne-am apropiat de termen, ne-am interesat la furnizor ce se intimpla.
Raspunsul este simplu insa nu ne avantajeaza.Cererile pe culoarea matt black nu au ajuns la lotul minim de productie ceea ce a dus la nerespectarea termenului.
Se pare ca cererile sunt 90% pe finisarea fumurie - cristal titanium.Acestea sunt pe stoc si se pot liVra in 24 ore.Pentru inadvertenta aparuta, comercial sunt obligat sa va ofer un 5% discount extra.
Daca doriti sa optati pentru Allegerita HLT culoarea titanium tech o putem livra in 10-12 zile de la comanda.
Varianta negru se livreaza in cca 3 saptamini si costa extra 39 euro/buc, fiind finisata in serie limitata, nu lot 500 buc precum Ultraleggera matt black, pentru care deocamdata nu avem termen livrare.
Multumesc pentru intelegere si astept deciziz Dvs.


Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “OZ Racing”