Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Scrie răspuns
ShoriRazv
Mesaje:4
Membru din:Lun Iul 22, 2013 8:30 pm
Marca si model masina:Citroen C3 Picasso Seduction 1.6 HDi 90 CP
Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de ShoriRazv » Mar Iul 23, 2013 4:03 pm

lazaroiu scrie:
ShoriRazv scrie:
lazaroiu scrie: 800 - 900 unitati
Doamne Rares, dar esti SUPER- OPTIMIST. Pui aici si cele 70 de ambulante care se livreaza anul asta. Si sper ca scoti livrarile din Ianuarie ca alea nu sunt ale celor de la Trust. La o medie de 60 de unitati pe luna probabil ca se ajunge pe la 700 anul asta. Din care numai Tust va stii cate sunt export.
Pai daca fac eu 100 [-o< . Media sare de 60 si pui si ianuarie deoarece calculam livrarile de marca ci nu livrarile de importator . Orice DDG e DDG nu conteaza de cand vine . Iar cu ultima parte chiar nu stiu . Si daca stiu stiu ca in alte " curtii " a plecat si gaina si cososu la produs in germania sau olanda :wink:
Rares iti doresc sa faci 100 anul asta. Sincer nu cred ca veti reusi, dar daca o veti face nu va fi din cauza importatorului. Oricum ideea in care am scris eu mai sus era exact o comparatie intre cei 2 importatori si nu mi se pare deloc ok ca actualul importator sa primeasca credit pentru ce au facut altii, iar el probabil ca nu va face vreodata.
Stiu ca in momentul de fata se incearca acreditarea ideii ca vechiul importator a distrus marca in Romania, doar ca se pare ca strategia actuala este sa o ingroape cu totul. In ce scop? Trust ar trebui sa raspunda la asta, nu noi.
In teorie cel putin TM ar trebui sa aiba toate elementele necesare ca sa creasca aceasta marca, insa eu personal cred ca nu ii intereseaza.

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de Tomita » Mar Iul 23, 2013 5:13 pm

ce face?! cine ce zice cu imaginea citroen?!

daca se refera la ATS, da, aia au facut imaginea de toata maroneala, si abia cand a itnrat citroen oficial au schibmat drastic in sens pozitiv, chiar mai bine decat branduri de renume.
cate campanii active au avut ei pe toate planurile nu cred ca se mai poate lauda, poate dacia sau renault cu asa ceva. atat pt atragerea de noi clienti cat si pentru actualii (de atunci) posesori de citroen. plus o schimbare uriasa in service-urile de dealeri. Altii erau dinainte calumea, dar ma refer la codasi, care erau nevoiti sa isi schimbe stilul. oare printre altele de aia i fi plecat ats catre ford? :mrgreen:
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

lazaroiu
Mesaje:22
Membru din:Mar Mar 16, 2010 3:48 pm
Numar Inmatriculare:ag-03 -car

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de lazaroiu » Mie Iul 24, 2013 9:06 am

Eu personal am fost multumit de colaborarea cu Citroen Romania dar vreau sa spun ca sunt la fel daca nu chiar mai multumit de colaborarea cu Trust . Poate datorita faptului ca am lucrat si la Eurial .
Sunt anumite aspecte in care noul importator este mult mai flexibil in ceea ce priveste zona mea de lucru .
Vad tot mai multe comparatii intre importatori sii creditul ce trebuie acordat , ce face cu pagina de Facebook care a devenit interes national , cu promotia la televizor , cu implicarea fata de club , cu cate masini vand sau nu vand importatorii , masinile de preasa . Cum ca vine cineva cu o idee si in 2 saptamani vinde toate masinile . Cum ca loganul nu-i Bmw si Citroen nu e Peugeot .

Dragi mei . Nu ATS , Citroen Romania sau Trust Motors vand aceste masini .
Citroen vinde Mugurel , Madalina , Ionut , eu , etc Au vandut oameni ca Cristi , Doru , Ana etc . Forta unui brand sta in forta de vanzari nationala . Acestia sunt oameni care misca un brand , un sitem Ei sunt motorul sistemului auto . Cinevrea sa inteleaga ok , cine nu ......

Intrebare : Cati dintre voi a-ti cumparat masina de la importator ? :wink:

Inteleg importanta unui importator implicat dar exista mai multe feluri de implicare , exista raportul calitate - pret , pret - rezultate , si in cele din intai profitabilitate .
Orice societate si chiar si societatile in care lucrati fiecare se bazeaza pe profitabilitate . ( Nici biserica nu mai e societate de binefacere )

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de Bogdan » Mie Iul 24, 2013 10:00 am

Exact Rares, voi vindeti...dar cine e responsabil sa informeze ca voi vindeti masini? Cine e responsabil sa informeze ca Citroen are promotii de pana la X EUR, sau iti da TVA-ul inapoi sau mai stiu eu ce alte promotii? Fix importatorul..pentru eu nu am vazut pana acum nicio reclama la ProTV in prime-time platita de dealerii Citroen!

Eu nu vreau sa fac comparatii, decat dupa 1,2,3 ani de Trust Motors. Ce pot spune cu convingere, si nu bazat pe povesti sau carti, o reclamatie trimisa la Trust , cel putin momentul de fata, nu este tratata cu aceiasi responsabilitate atat la nivel de raspuns cat si actiuni, comparat cu Citroen Romania!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Florinhot
Mesaje:308
Membru din:Mie Feb 06, 2013 12:26 am
Marca si model masina:C4 1,6 HDI, 92CP
C5 2,0 HDI, 163 CP
Numar Inmatriculare:B 43 WKR
Localitate:Bucuresti

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de Florinhot » Mie Iul 24, 2013 10:38 am

Aici ne exprimam parerea in calitate de consumatori finali si nu de dealeri auto.
Bogdan are dreptate, foarte putine informatii ajung la consumatorul final, iar de asta este responsabil importatorul.
Dealer-ul doar urmeaza strategia importatorului...si asta se intampla nu doar pe segmentul auto.
Imagine

If you want to make God laugh, tell him about your plans.

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de Tomita » Mie Iul 24, 2013 3:24 pm

Fara un "creier" care sa fac strategii geaba ai super vanzatori. Strategiile de produs/brand tin si de pricing and shet.

Daca lasi un produs de izbeliste, mai ales cand vorbesti de segmentul consumer al auto, atunci poti sa iti iei la revedere de la vanzari in masa, sau chiar flote. Un importator care isi da interesul (ma gandesc) ca poate negocia preturi pe baa unor previziuni, stocuri, shet...

Pot sa scriu multe randuri sa argumentez, ca doar am destui ani pe achizitii revanzatori, vanzari B2B si B2C.
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
Vasea
Mesaje:968
Membru din:Vin Mar 01, 2013 1:18 pm
Marca si model masina:Renault Scenic 2, 1.6 b, 2006
Localitate:IASI
Contact:

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de Vasea » Mie Iul 24, 2013 3:29 pm

Nu ai contul facebook activ, ciu-ciu reclama !!!

dca alegeti ROMANIA pe noul site:

http://www.citroenlive.com/en/wall" onclick="window.open(this.href);return false; :ya

apar postari de anul trecut !

si mai vrei sa vinzi masini...........

Avatar utilizator
Vasea
Mesaje:968
Membru din:Vin Mar 01, 2013 1:18 pm
Marca si model masina:Renault Scenic 2, 1.6 b, 2006
Localitate:IASI
Contact:

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de Vasea » Mar Aug 06, 2013 9:03 am

banner gasit azi pe promotor.ro:


Imagine

Avatar utilizator
dimabogdan
Mesaje:916
Membru din:Mie Feb 14, 2007 9:43 am
Localitate:CONSTANTA

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de dimabogdan » Mar Aug 06, 2013 9:40 am

In 2006-2007, pe vremea ATS-ului tin minte ca erau reclame la greu la TV cu C4.Adica de bine de rau, cat de carpe-n cxx erau aia, tot bagau ceva bani in promovare.
Traim intr-o lume in care suntem bombardati de jde mii de informatii printre care sunt si cateva mii de reclame la tot felul de produse, iar cel care vrea sa cumpere o masina noua, ar trebui sa aiba puteri empatice extraordinare ca sa ghiceasca ca la Bucuresti gaseste un vanzator super tare ( cand el sta la Cucuiatii din deal) si acolo se va duce.Hai sa fim seriosi.
Ceea ce nu inteleg marea majoritate a tuturor vanzatorilor care incearca sa vina cu tot felul de strategii, fac tot felul de seminarii etc. despre cum sa prosteasca cumparatorul, este ca in Romania, cand ai in buzunar 10 k de euro, parerea ta este 80% formata din momentul in care intri pe usa dealerului.Adica degeaba vrei sa-i arunci tu un C4 daca el C3 vrea.Sau la banci, unde incearca sa-ti vanda tot felul de produse. Omul de rand , cand intra in banca, vrea sa scape mai repede, sa-si plateasca ce are de platit si gata. Eu cel putin, devin reticent total cand ma tot bazaie cineva de genul "nu vreti sa cumparati si x cutie care face si drege"...
Daca ati vinde paine, ar fi o treaba.
Si da, eu am luat masina ( masinile) direct de la ATS.Si nici prin cap nu-mi trecea sa intru pe acolo (tocmai ma indreptam spre dealerul SKODA) , daca nu-mi aduceam aminte de reclama aia cu URBAN JUNGLE si nu vedeam un panou publicitar.
Azi, canci, reclame, canci panouri publicitare care sa informeze lumea.Deh, maximizarea profitului, taiem de unde nu trebuie.Asta in conditiile in care nici Citroen nici Peugeot nu au avut si nu vor avea o imagine senzationala.( Conceptia in Romania este ca cine-si cumpara una din astea doua marci n-a vrut Logan dar nici bani de un Golf n-a avut, conceptie care trebuia schimbata prin alte metode decat vanzatori priceputi). Voi asteptati sa vina clientul asa, din neant si atunci sa vezi ce o sa-i bagam pe gat.Poate la Sfantu Asteapta.
Eu sincer as vinde masini numai on-line, fara vanzator direct si as baga bani lor de salarii in publicitate.
Mai bine sa taci si sa pari prost, decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile.

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de Tomita » Mar Aug 06, 2013 9:56 am

Eh, sa stii ca e cu dus si intors ce zici tu.
Cam aceeasi treaba stresanta o fac hypermarketurile si supermarketurile la casa de marcat. Te intreaba respectiva casiera
"dar twix nu vreti? ca e la promotie acum" si are o tavita plina in fata ta, la casa.

Dar nu tot timpul se aplica. Eu de obicei sunt un cumparator informat si cand ma duc undeva stiu foarte multe informatii, cateodata mai multe decat vanzatorii in sine. Dar e bine ca ei sa iti propuna diverse accesorii, diverse variante. Aici intervine flerul fiecaruia si abilitatile de perceptie in functie de client.
La o gagiguta chic poti sa ii recomanzi nusche pachet de personalizare, sau ca un bonus daca ia nu stiu ce optional un pachet de parfmururi gratuit, pe cand la un domn familist mai i varsta venit singur, din discutiile pe care le porti si legatura care o faci directcu el, aflli daca il va avantaja o promotie la un suport de skiuri, sau poate nu stiu ce sistem de andocare in portbagaj caci e un hobbyist si are ceva scule...si multe altele.
Eu acum iti vorbesc din practica mea, nu din vorbe de vant. Habar nu ai ca fara sa agasezi o persoana, ii poti oferi ceea ce si-a dorit, dar habar nu avea ca se poate.

Si tranzitia de la C3 la C4 e posibila, adica de la un produs mai ieftin la unul mai scump, doar daca stii sa pui problema si ai cu cine. Caci da, sunt destui care storc ultima letcaie sa cumpere o masina la limita dincolo de maxima pt o masina. De unde naiba sa mai scoata ala inca 500 sau o mie de euro?! :hi
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
dimabogdan
Mesaje:916
Membru din:Mie Feb 14, 2007 9:43 am
Localitate:CONSTANTA

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de dimabogdan » Mar Aug 06, 2013 10:55 am

Depinde cat de influentabil/superficial e personajul.
Dar pun pariu ca daca impanzesc orasul cu reclame la VW, acolo se vor duce cei mai multi?Ptr. ca, ideea finala asta este: de unde stie omul unde sa se duca?Trebuie sa ghiceasca ca vanzatorii cei mai buni sunt la cutare dealer si nu la altul?NU.Trebuie informat.Degeaba stii sa vinzi daca nu vine nimeni la tejghea.
Iar la noi, Citroen si Peugeot n-au investit un leu in imagine, nici macar nu s-au fortat sa incerce sa schimbe mentalitatea romanilor /generala privind masinile germane comparativ cu cele franceze.La ei totul s-a rezumat la profit, profit si iar profit.Si rezultatele pe termen lung deja se vad.Pierderi pe toate liniile, imagine zero, incredere potentiali clienti asemenea.
Azi, un client care vrea sa-si achizitioneze o masina noua isi pune intrebarea: de ce Citroen?
Deja in Constanta sunt din ce in ce mai putine Citroenuri pe strada, C5 III cred ca am vazut 3 mari si late.C3-uri tot mai putine, iar modelul nou, daca am vazut 2.
Mai bine sa taci si sa pari prost, decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile.

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de Bogdan » Mar Aug 06, 2013 10:57 am

Dimabogdan ... din 2007-2008 pana in 2012, Citroen vedeai peste tot..TV, online, panouri, ..expunerea a fost maxima.

Saptamana trecuta am vazut in parcarea din fata blocului un peugeot 301. Stand cu copilul afara, l-am abordat pe vecin, cum e masina, e multumit nu e multumit, precum si intrebare cheie.. De ce nu C Elysee sau Logan :).
Loganul cica l-ar fi ajuns mai scump(nu stiu cum ..dar sa zicem ca-l cred pe cuvant), iar Citroen, a zis ca a fost la 2 dealeri in Bucuresti, si nu prea l-a bagat lumea in seama..
Dupa care s-a dus la Peugeot, unde nu-l mai lasau oamenii sa plece de acolo + discount + o revizie moca, iar a doua zi a plecat direct cu masina ..

Nu pare genul sa inventeze, sau vreun cunoscator auto, si inclin sa-l cred ..
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de Tomita » Mar Aug 06, 2013 11:28 am

Da, Citroen sufera la imagine in romania. Grav.
E perceput ca un piece of crap, dar daca te uiti pe diverse rapoarte de fiabilitate ne chiar asa, si VW (marca cea mai cea) nu e chiar asa. Dar aici e vorba de perceptie.
Ce a facut Citroen cat a fost oficial in Romania mi se pare ca au facut balarii. Si am zis-o. Treaba aia cu vedetele si cheltuielile aiurea de bani de mondenitati au fost aruncatura aiurea de bani. Nu cu aia faci imagine, caci aia sunt cele mai mari curve de pe planeta. Cum nu le mai dai "apa la moara" cum te "tradeaza" instant.
Si nu, nu sunt viteaz dupa razboi, caci mereu am zis ce am avut de zis, ca si acum. Cand o consider o zic.
Cu oamenii, cu masele, cu adevaratii clienti, acolo faci vanzare.
In loc sa cheltuisti bani aiurea cu niste labe triste si unii directorasi si domnisorici sa se bucure ca au intrat in cercul de vedete si se duc la partyuri and shet, aceeasi suma de bani o treceai ca buget pt campanii active de atragere de clienti, de vanzare directa. Adica un fel de subventie de la importator pt dealeri.

Ca sa nu iti bati capul prea tare le puneai target de vanzari si cu bonificatii.
1. din start primeau niste avantaje toti, sa poata iesi cu ceva atragator pt clienti
2. cand atingeau un anumit prag, trimestrial beneficiau de buget suplimentar pt a continua vanzarile bune
3. la final de an, alt target, si aici cu 2 zone de rasplatire
a. alte reduceri care sa se duca direct catre client,
b. recompensa materiala pt dealerul respectiv

nota:
- din bugetul ca avantaj client final, banii nefolositi nu se duc catre dealer ca sa se infrupte din el
- avantajul client poate insemna orice de la reuceri de pret la raft, pana la campanii de revizii, sau campanii de service. adica ori gen la 5 interventii la 1 gratis (ideea generica) ori preturile la service pt clientul final se reduc, caci diferenta o acoperi din buget.
* ganditi-va ca va duceti la dealer oficial si beneficiati de preturi pt un service no-name. fuck. e clar unde te duci. dealerul oricum castiga suma lui, caci diferenta si-o acopera din subventia de la importator. clientii vor veni, caci ter sa fii chiar prost sa nu e duci la unii meseriasi.

si acum, stiu ca s-a facut formare profesionala detul de intensiv la citroen. in principiu angajatii sunt specializati peste medie la nivel de retea citroen, asa ca poti avea incredere ca stiu meserie. ideea este sa nu fie tentati sa isi bata joc de client. aici intervine un management serios. si daca managementul stie ca poate obtine bani ok, nu va abuza de angajat, toti vor fi multumiti si deci se vor pastra premisele pt un mediu calitativ fata de clienti, si deci renumele se va duce.

Si nu reclamele fac banii. Alea sunt cele mai porcarii din c@c@turi. Faci o reclama la teveu asa, din joi in pasti cand e vreo campanie nationala, si vreo chestie de importator xceptionala. In rest, cat mai putin (ca se cer bani prea grei pt ce rezultate ofera).

Eu consider reclama publicitatea in aceasta maniera (o poza cu o oferta, un clip cu o labareala d-aia psihedelica a masinii, un baner, sau orice altceva intra in aceasta categorie) cea mai nociva forma de promovare a unui produs/brand/whatever. Nu iti garanteaza nimic. Adica eu cheltuiesc ceva bani pt asta si tu, cel care imi raspandesti numele nu imi garantezi nimic de banii dati. E un fel de teapa ambalata ca afacere.

"Nu tata, iti dau 10 lei, dar imi garantezi o vanzare de 100 de lei sa zicem"
"Pai nu iti garantez"
"dafuq?! adica tu vrei sa ma jecmanesti"

o zic din experienta, nu din teorie.
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
Vasea
Mesaje:968
Membru din:Vin Mar 01, 2013 1:18 pm
Marca si model masina:Renault Scenic 2, 1.6 b, 2006
Localitate:IASI
Contact:

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de Vasea » Mar Aug 13, 2013 10:17 am

O idee interesanta, dupa ce am vazut aici http://www.suzuki.ro/autoturisme/modele ... tretinere/" onclick="window.open(this.href);return false; , de ce nu se afiseaza pe site-ul oficial, niste preturi la revizii ?

multa lume "stie" ca revizia la o masina frantuzeasca, costa "mult" !

Noul-swift-1-2-glx-4wd-5-usi:

Perioada Preţ estimativ
15.000 KM / 1 an 138.60
30.000 KM / 2 ani 145.70
45.000 KM / 3 ani 191.80
60.000 KM / 4 ani 166.70
75.000 KM / 5 ani 176.30
90.000 KM / 6 ani 264.80

- Preturile de lista reprezinta preturi de vanzare recomandate, sunt exprimate in EURO si includ TVA.
- In pret este cuprinsa si manopera.
Costuri calculate folosind preturi Piese Originale Suzuki si Ulei Original Suzuki conform Carnetului de Garantie.
Pot aparea modificari de pret daca se utilizeaza uleiuri cu alte vascozitati sau uleiul cu specificatia ACEA C2 recomandat pentru modelele diesel echipate cu filtru de particule (DPF).
Suzuki Romania isi rezerva dreptul de a modifica prezenta lista de preturi ca urmare a unor erori, modificari structurale sau in urma unor comunicari din partea producatorului, fara nici o informare prealabila.

Listă preţuri piese

Denumire piesă Preţ piesă Manoperă Total
Plăcuţe frână faţă 81.00 9.90 90.9
Plăcuţe frână spate 97.40 9.90 107.3
Filtru aer 21.00 7.50 28.5
Filtru polen 12.50 7.50 20
Curea A/C 7.50 9.90 17.4
Curea accesorii 9.00 9.00 18
Filtru ulei 5.90 9.90 15.8

- Preţurile de listă reprezintă preţuri de vânzare recomandate, sunt exprimate în EURO şi includ TVA.

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Trust Motors - noul importator Citroen in Romania

Mesaj de Norishor » Mar Aug 13, 2013 11:20 am

Offtopic:
@Tomita: injura dracu` cum trebuie! Ori vrei sa zici shit.. ori sheet (foaie), dar shet nu exista! :ok
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Scrie răspuns

Înapoi la “Trust Motors”