Radacini Auto Style - Bucuresti

Atelier mecanica, Livrare vehicule noi, Vanzare piese de schimb, Atelier Caroserie si Vopsire, Vehicule noi
Închis
Avatar utilizator
Radacini Marasesti
Mesaje:51
Membru din:Joi Feb 21, 2013 12:53 pm
Marca si model masina:Citroen all the way!
Numar Inmatriculare:B-XX-RAX
Localitate:Bulevardul Mărășești nr.131, Bucuresti
Contact:
Re: Radacini Auto Style - Bucuresti

Mesaj de Radacini Marasesti » Joi Aug 15, 2013 7:10 pm

Salut Sorinel!

Din pacate, campania a luat sfarsit pe data de 02.08.2013 :(

In continuare sunt valabile pana la data de 30.08.2013 ofertele pentru elemente de franare dupa cum urmeaza:

Imagine
:hi

Avatar utilizator
Deese
Omul cu plasticele
Mesaje:6710
Membru din:Joi Aug 02, 2007 12:27 pm
Numar Inmatriculare:B22DSM
Localitate:Bucuresti

Re: Radacini Auto Style - Bucuresti

Mesaj de Deese » Joi Aug 15, 2013 7:14 pm

Cardul Fidelite mai e valabil?
C4 Cactus 2017 Baltic Blue 1.2 puretech 110cv
C4 Hatchback 2007 Noir Obsidien 1.6i 110cv
Sandero Stepway 2017 Rouge de Feu 0,9 TCe 90cv

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Radacini Auto Style - Bucuresti

Mesaj de Norishor » Joi Aug 15, 2013 10:07 pm

Nu. Cand cei de la Trust Motors au devenit importatori, au renuntat la programul de fidelizare. :cry:
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
djmanianfs
Mesaje:525
Membru din:Dum Aug 19, 2012 9:52 pm
Marca si model masina:BMW F10 520D LCI 2012

Re: Radacini Auto Style - Bucuresti

Mesaj de djmanianfs » Vin Noi 08, 2013 11:30 am

Vad ca nu s-a mai scris de mult timp p'aici si o sa completez eu cu un feed back negativ asupra service-ului.
Prin luna iunie a acestui an m-a sunat Norishor si apoi si colegul sau de la receptie Bogdan ca masina mea este prinsa pe campanie si ca sa merg la ei pentru schimbarea cablajului hayon, totul gratis. Binenteles ca am avut si eu probleme cu cablajul in sensul ca s-au sectionat firele si numai aveam lumina in protbagaj si nu mi se mai deschidea portbagajul, dar am mers la un tip si mi le-a rezolvat, masina funcitonand apoi perfect.
Zis si facut, intr-un weekend merg la service, imi schimba cablajul, semnez pe niste hartii si plec acasa. Pe drum am mai cumparat una alta pentru acasa si cand am ajuns in curte deschid portbagajul si fara sa vreau ma uit la lampa de iluminat in portbagaj. Surpriza: era stinsa, nu mai vroia sa se aprinda. I-l sun pe Bogdan de la receptie sa-i explic ce a patit masina mea si-mi zice ca probabil nu e bagata bine mufa de la lampa si sa verific, daca pot, daca face bine contact (binenteles ca era bagata foarte bine mufa) si apoi imi zice sa trec cu masina pe la ei pe la service sa se uite si ei acolo ca e cam imposibil sa fie de vina cablajul ca e nou. Urmatorul weekend merg cu masina la ei si cand ajung la service surpriza: lampa se aprindea. Vine un baiat de la ei imi scoate lampa, da cu putin zmilger contactele (erau foarte bune, nu aveau urme de coroziune ceva) si o pune la loc si-mi zice ca merge acum. Pentru treaba asta ca mi-a demontat lampa imi cere sa le platesc 12 lei pe factura ca a avut interventie electricianul la masina mea. Mi-a picat fata nu pt suma ci pentru gest. Nu mi se pare normal sa mi se ceara bani pentru asa ceva.
Am plecat si in tot acest timp la masina mea lumina din portbagaj se aprinde cand vrea ea.
Zilele astea l-am sunat pe Norisor sa-i explic situatia si i-am cerut sa-mi inapoieze cablul meu vechi cu care a venit masina din fabrica, care era mai bun decat ce mi-au pus ei acum pe masina. Normal ca acel cablu numai exista si bla bla si i-am explicat ca nu e normal sa vin cu masina intreaga si sa plec cu ea jumate'.Tot ce a putut Noru' sa-mi zica a fost ca o sa vorbeasca cu Bogdan de la receptie sa vada daca se poate face ceva.
De la acest incident nu am mai trecut pe la ei de frica sa nu-mi strice altceva pe la masina.

PS: Norishor nu o lua ca pe ceva personal, insa ai fost singura persoana din interior cu care am putut vorbi! Multumesc!
Ex: Citroen C4 coupe 1.4 16V 2005, Gri Iridis
Actual: BMW F10 520D LCI 2012, Black Saphire Metalic 475

Avatar utilizator
simply the lex
aLEX YO!...
Mesaje:3270
Membru din:Dum Iul 06, 2008 3:34 pm
Marca si model masina:Citroen C5 Exclusive 2.0 Hdi
Numar Inmatriculare:AG 85 LEX
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Radacini Auto Style - Bucuresti

Mesaj de simply the lex » Vin Noi 08, 2013 4:26 pm

Nu au ce cablaj sa iti mai dea,cel inlocuit pleaca retur garantie...
Dezmembrari C4 Coupé/Hatchback 1.6i, 1.6 Hdi, 2.0 Hdi VTR/VTS : viewtopic.php?f=4&t=7439" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
djmanianfs
Mesaje:525
Membru din:Dum Aug 19, 2012 9:52 pm
Marca si model masina:BMW F10 520D LCI 2012

Re: Radacini Auto Style - Bucuresti

Mesaj de djmanianfs » Vin Noi 08, 2013 4:52 pm

Am inteles faza ca s-a dus naibi cablajul ala. Acum Norishoru mi-a zis ca sa trec pe la ei cu masina sa verifice ce e de vina. Nici nu stiu ce sa fac: mi-e ca ma duc si iar imi cer nush ce bani ca nu au gasit ceva de vina din cauza lor #-o
Ex: Citroen C4 coupe 1.4 16V 2005, Gri Iridis
Actual: BMW F10 520D LCI 2012, Black Saphire Metalic 475

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Radacini Auto Style - Bucuresti

Mesaj de Bogdan » Vin Noi 08, 2013 8:30 pm

Nu vreau sa iau apararea nimanui...dar esti sigur ca problema lampii este de la cablaj? Daca acel cablaj este nou montat nu vad cum ar mai afecta lampa!


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
djmanianfs
Mesaje:525
Membru din:Dum Aug 19, 2012 9:52 pm
Marca si model masina:BMW F10 520D LCI 2012

Re: Radacini Auto Style - Bucuresti

Mesaj de djmanianfs » Dum Noi 10, 2013 5:32 pm

In weekendul asta m-am apucat sa desfac partea din spate sa vad de ce nu mi se aprinde lampa si surpriza: o mufa din cablajul ce nou era praf, in sensul ca papucii din ea erau foarte largi si de aceea mi se aprindea cand vroia lampa.
Asadar, cablajul a fost de vina!

PS: sa va fie rusine Radacini ca mi-ati cerut bani ca mi-ati dat lampa din protbagaj jos zicand ca ea era de vina. Electricianul vostru ar trebui pensionat :mrgreen:
Ex: Citroen C4 coupe 1.4 16V 2005, Gri Iridis
Actual: BMW F10 520D LCI 2012, Black Saphire Metalic 475

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Radacini Auto Style - Bucuresti

Mesaj de Norishor » Dum Noi 10, 2013 8:23 pm

@djmanianfs: Imi pare rau sa aud ca totusi a fost cablajul nou de vina dar ma bucur ca ai rezolvat problema. Ca sa spal eu putin din rusinea greselii colegului meu de la electrica, daca va fi cazul unei interventii, indiferent de valoarea ei, si cat voi fi acolo vei avea discount dublul valorii platite de tine. De asemenea, cand ai timp, dar cat mai curand posibil, te invit pe la noi sa-ti dau cadou un card pentru asistenta rutiera - valabil 1 an de zile. Trebuie doar sa-mi completezi un formular. :hi
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
sorinel0310
Mesaje:1098
Membru din:Lun Mar 11, 2013 5:44 pm
Marca si model masina:Citroen C4 Coupe (an: 2008) - 2.0 HDi 16V - Noir
Numar Inmatriculare:B *** SXN
Localitate:Bucuresti (RO) / Groningen (NL)

Re: Radacini Auto Style - Bucuresti

Mesaj de sorinel0310 » Dum Noi 10, 2013 9:07 pm

Bravo Norishor. In unele randuri, noroc cu tine, ca altfel s-ar alege prafu' si de renumele Radacini-ului :)
Citroen C4 Coupe (2008): 2.0 HDi 16V, 138CP & FAP (VTR+) - Noir Obsidian
Currently updated to VTS features + Engine Chiptuning - Stage 2: 163CP & 395NM

Imagine

Magic number: 200.000km
viewtopic.php?f=19&t=7683&start=0

Avatar utilizator
djmanianfs
Mesaje:525
Membru din:Dum Aug 19, 2012 9:52 pm
Marca si model masina:BMW F10 520D LCI 2012

Re: Radacini Auto Style - Bucuresti

Mesaj de djmanianfs » Lun Noi 11, 2013 11:51 am

Ca deobicei, singura persoana care se implica si cauta mereu o rezolvare in acel service este colegul Norishor. Vreau sa-ti multumesc inca odata pentru ajutorul acordat si, daca o sa am drum prin oras si timp, o sa trec pe la tine sa mai vorbim una alta. Aici putem aplica si proverbul "ultimul scapa turma" :mrgreen: . O zi buna tuturor!
Ex: Citroen C4 coupe 1.4 16V 2005, Gri Iridis
Actual: BMW F10 520D LCI 2012, Black Saphire Metalic 475

Avatar utilizator
danmanea
Mesaje:191
Membru din:Vin Mar 18, 2011 10:21 am
Numar Inmatriculare:B-37-JXR
Contact:

Re: Radacini Auto Style - Bucuresti

Mesaj de danmanea » Mar Noi 12, 2013 9:19 am

Hi hi...

Facut sambata ITP = 75 RONI
si Revizie de 2 ani... cu filtre, ulei.. 518 RONI... ca am prins promotie

Si facut si Card de asistenta rutiera de la Radacini....

Frumos... multumit.. de data asta :)
C4 2011 Albastru Bourrasque (cind e curat), 1.6i 120cp

Avatar utilizator
Arian
Mesaje:390
Membru din:Sâm Iun 01, 2013 6:34 pm
Marca si model masina:Citroen C5 Exclusive 2.0hdi 163CP 2010 BOURRASQUE
Numar Inmatriculare:VS 01 NEO
Localitate:Bucuresti

Re: Radacini Auto Style - Bucuresti

Mesaj de Arian » Mie Noi 13, 2013 2:01 pm

Facut si eu revizia la Radacini la Noru. Am prins promotia la ulei si filtre + restul de filtre de la ei. Total 490 lei pt 1.6 benzina. Ma declar multumit de pret/servicii si asistenta lui Noru prin telefon cand a fost necesar.
Bonus am primit si un card de asistenta rutiera pt 1 an, si suportii de numere schimbate.
Buni baietii astia de la Radacini (mai mult cand au promotii) :)
Nu prea m-am lamurit eu cu lista aia de verificari de care am beneficiat, ca nu mi s-a dat nimic scris ce are si ce trebuie schimbat, cum am iesit pe usa am si uitat. :)
Per total a fost bine si foarte bine, voi incerca sa dau mai des pe la voi. E buna cafeaua de la colt :)
Ex: Citroen C4 Coupe 2006: 1.6i 16V, 109CP (VTR) Gri Iceland
New: Citroen C5 Exclusive 2010: 2.0hdi 163CP Blue BOURRASQUE
Filtru Particule Anulat + Stage 2 by Doc (OBDTUNING) la 196CP/144kW/400Nm

Avatar utilizator
danmanea
Mesaje:191
Membru din:Vin Mar 18, 2011 10:21 am
Numar Inmatriculare:B-37-JXR
Contact:

Re: Radacini Auto Style - Bucuresti

Mesaj de danmanea » Mie Noi 13, 2013 2:45 pm

Imi place cand ma suna o d-na f amabila sa ma intrebe daca am fost multumit de servicii.
Normal ca am fost.... :hi
C4 2011 Albastru Bourrasque (cind e curat), 1.6i 120cp

uscristian
Zburatorul
Mesaje:190
Membru din:Vin Dec 04, 2009 11:41 pm
Marca si model masina:1.6i
Localitate:Bucuresti

Re: Radacini Auto Style - Bucuresti

Mesaj de uscristian » Joi Noi 14, 2013 5:35 pm

Schimbat lichid de frana si efectuat ITP... foarte multumit.

Multumesc in mod special lu' Norishor... incantat sa te revad... iti sunt dator.

Închis

Înapoi la “Radacini Autostyle, Bucuresti”