iPod Touch

Sisteme audio,DVD, Navigatie, etc..
piticoi
Mesaje:18
Membru din:Lun Sep 21, 2009 2:19 pm
Numar Inmatriculare:CT-07-NIR
Contact:
Re: iPod Touch

Mesaj de piticoi » Joi Sep 24, 2009 1:31 pm

eu te inteleg...intr-adevar...o solutie buna si arata foarte bine.....dar eu am luat acest ipod special ptr masina....prostia mea ca nu m-am interesat mai mult...ptr ca pe ipod am dat aproape 20 mil....daca stiam luam acest kit de 16 mil + un ipod normal de 4-5 mil.acele boxe chiar o sa le incerc...amplificare am deja...

piticoi
Mesaje:18
Membru din:Lun Sep 21, 2009 2:19 pm
Numar Inmatriculare:CT-07-NIR
Contact:

Re: iPod Touch

Mesaj de piticoi » Joi Sep 24, 2009 1:36 pm

annddyy scrie:Pai sunt 2 moduri:
1. auxiliarul de la cd-ul de la masina
2. exista un adaptor pt jucatia asta - FM transmitter care se leaga de cablul antenei radio si merge si fara auxiliar (pe o frecventa radio)

Personal iti recomand auxiliarul masinii. Si am tot citit pe aici despre problema ta cu aux-ul de la cd... Nu inteleg de ce nu mergi la Citroen si spui ca vrei sa iti deblocheze auziliarul ... dai si tu de-o bere si te rezolva in 2 minute. Pe mine sincer nu m-a costat nimic si l-am si rugat cu bani.
se pare ca nu ai citit tot...ei imi zic ca pe lexia apare functia aux activata.deja mi-e rusine de rusinea lor....sunt client fidel la Alpha motors....si crede-ma....ca le-am platit vreo 50 ron acum 2 zile....doar ca sa se uite....nu am fost eu....a fost fratele....Au zis ca funtia aux apare doar in momentul in care leg ceva (cea mai mare prostie pe care am auzit-o).Vorba lui bogdan ....ori au aia chef de caterinca....ori sunt niste prosti acolo.app.....am mai avut o problema la catalizator...lexia nu-mi gasea problema ....mi-a gasit-o un alt tester din c-ta.

annddyy
Mesaje:599
Membru din:Mie Sep 10, 2008 5:36 pm
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: iPod Touch

Mesaj de annddyy » Joi Sep 24, 2009 1:46 pm

Schimba dealerul ....

Uite o alta modalitate:
vinzi ipod-ul si iei asta. Are touchscreen, ecranul e destul de mare, merg si filme xvid, poze muzica text.
Life begins at 4000 rpm.

piticoi
Mesaje:18
Membru din:Lun Sep 21, 2009 2:19 pm
Numar Inmatriculare:CT-07-NIR
Contact:

Re: iPod Touch

Mesaj de piticoi » Joi Sep 24, 2009 1:49 pm

annddyy scrie:Schimba dealerul ....

Uite o alta modalitate:
vinzi ipod-ul si iei asta. Are touchscreen, ecranul e destul de mare, merg si filme xvid, poze muzica text.
Ar fi o treaba sa merg pana la bucuresti sa-mi activez aux.Nu-l mai vand acum al aceiasi bani...il am de vreo un an....cred ca schimb masina pana schimb dealer-ul. :))

annddyy
Mesaje:599
Membru din:Mie Sep 10, 2008 5:36 pm
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: iPod Touch

Mesaj de annddyy » Joi Sep 24, 2009 1:59 pm

Masina nu are nici o vina ca dealerul e prost.
Si eu mergeam numai la ATS pt orice problema; cu aux-ul am fost la ei si mi-au zis ca trebuie sa cumpar usb-box-ul sa mi-l activeze.
Si am mers la SD Prestige, mi-am facut programare, am asteptat 10 min afara cu masina, a venit un nene cu lexia in brate, mi-a activat aux-ul si am plecat. Nici macar nu am fost inregistrat ca am fost la ei si nu m-a costat nimic cu toate ca am vrut sa-l "cinstesc" macar pe om.
Life begins at 4000 rpm.

piticoi
Mesaje:18
Membru din:Lun Sep 21, 2009 2:19 pm
Numar Inmatriculare:CT-07-NIR
Contact:

Re: iPod Touch

Mesaj de piticoi » Vin Sep 25, 2009 2:51 pm

In sfarsit...am rezolvat problema...exact cum ziceam.....era de la lexia....nu-mi activa aux-ul.acum totul e bine.multumesc tuturor ptr ajutor.

Scrie răspuns

Înapoi la “Audio&Navi”