Detectoare Radar

Sisteme audio,DVD, Navigatie, etc..
Scrie răspuns
Avatar utilizator
tipitip
Admin
Mesaje:429
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:27 pm
Localitate:Bucureşti
Contact:

Mesaj de tipitip » Dum Mai 25, 2008 9:46 pm

Şi radarele şi benzinăriile sunt în banda K. Degeaba dezactivezi Ka, Ku sau X. Sunt care îţi afişează frecvenţa de emisie, dar nu poţi bloca alertele de pe o frecvenţă sau alta, plus că nu ştii exact frecvenţele pe care emit radarele, lasă variaţiile de frecvenţă!
Kia Cerato 1.6 crdi roşu B 19 PFR
Imagine

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de commandorsteel » Dum Mai 25, 2008 10:18 pm

am imprumutat un detector de la un vecin (un cobra amarat...) si am incercat sa-l probez prin oras. sambata am mers prin dr. taberei 34 si nu mi-a zis nimic :( iar la academie jos... mi-a binganit putin si gata (doar deasupra radarului). nu am apucat sa aprofundez problema ptr ca aveam coloana in spate. azi am incercat din nou la academie... am mers incet... si nimic. m-am intors, am scos detectorul pe geam si... tot nimic. pana mea, nu stiu ce sa fac. chiar nu s-o prinde prin parbrizul atermic sau or fi oprit radarul in uichend?? :shock:
am mers pana pe la mogosoaia-buftea... am cascat ochii dupa radare mobile ceva... si nimic :( n-am avut noroc.
daca gasesc vre-un militian cu radar o sa ma opresc langa el si o sa-l rog sa-l testeze si pe mine...poate poate ma lamuresc si eu :?

ahh...iar in dreptul benzinariilor nu prea zicea nimic. numai ca nu am intrat la ele... speram sa prind ceva de pe strada
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
Shadow
AfterDark Racing Club
Mesaje:3159
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 11:53 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de Shadow » Lun Mai 26, 2008 5:48 pm

Vedeti ca mai nou se pun radare langa locurile care in mod normal iti dadeau erori.
Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red (ex)

C4 coupe - Inferno Red (ex)

Avatar utilizator
sip
Mesaje:89
Membru din:Lun Noi 26, 2007 2:12 pm
Localitate:Petrosani
Contact:

Mesaj de sip » Mar Mai 27, 2008 1:23 pm

Cyclops scrie:Eu am rezolvat problema detectorului luand unul istetz japonez solar... nu fire prin masina, se incarca la soare (dar si cu fir daca e cazul) are benzi selectabile in sensul ca il selectezi sa ignore anumite benzi, are avertizare sonora si / sau luminoasa. Pana acuma sunt foarte multumit de el. daca doriti detalii o sa pun si link-ul.. ;)
Si eu sunt multumit ... de unul solar
C4 coupe 1,6 HDi, 16v, 110CP, rosu; pe serbionel.ro cautati articole cu Sofronica
Noul C4, 1,6 HDi, 16v, 112CP, negru; pe serbionel.ro cautati articole cu Sofronel

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de commandorsteel » Mar Mai 27, 2008 2:13 pm

mde... daca aveti noroc si nu aveti parbriz atermic :(... e bine
la mine nu prea zice nimic detectoru ala. in afara faptului ca guita putin cand il deschid.... apoi e liniste deplina :(
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
sip
Mesaje:89
Membru din:Lun Noi 26, 2007 2:12 pm
Localitate:Petrosani
Contact:

Mesaj de sip » Vin Mai 30, 2008 9:12 am

Apropo de detectoare ...
O cunostinta mi-a povestit cum ca pe soseaua Turda - Cluj Napoca la prins un radar montat in asfalt ( care cica nu poate fi detectat )...
Amenda i-a venit acasa . Mi-a aratat si poza , chiar reusita .
Poate cineva , probabil din zona sau vre-un patit , sa dea detalii ?
C4 coupe 1,6 HDi, 16v, 110CP, rosu; pe serbionel.ro cautati articole cu Sofronica
Noul C4, 1,6 HDi, 16v, 112CP, negru; pe serbionel.ro cautati articole cu Sofronel

Avatar utilizator
newt
CPatratzel
Mesaje:685
Membru din:Lun Feb 19, 2007 11:12 am
Marca si model masina:Mercedes-Benz CLA 250 4matic
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de newt » Vin Mai 30, 2008 9:15 am

Nu este montat in asfalt. Este singurul radar laser din Romania.
Am un prieten care si l-a luat saptamana trecuta desi avea detector.... Cand a tipat era prea tarziu...
Jupiter Red CLA 250 4matic | AMG Sport | AMG Exclusive | Night | ILS | Command Online | RVC | Sunroof | Harman/Kardon
Ex: Golf V alb, 1.9TDI 105CP M6 Comfortline, ESP, clima bi-zona, cotiera
Ex: C4 coupe luciferos 1.6i 16v 110cp, VTR + clima bi-zona, monograme, sticker, '06

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Mihay » Vin Mai 30, 2008 11:29 am

opa :shock: :shock: :shock: am trecut si eu pe acolo in februarie sau martie dar nu mi`a venit nimik?? oricum cele de pe Dealul Feleac sunt criminale amplasate in spatele indicatorului de intrare in localitate...am franat destul de violent la fel nu am primit nimik

candymann

Mesaj de candymann » Vin Mai 30, 2008 12:30 pm

si eu am franat violent tot p-acolo, prin martie cand am fost pana la sb. tot asha, nu a venit nimik.

Avatar utilizator
newt
CPatratzel
Mesaje:685
Membru din:Lun Feb 19, 2007 11:12 am
Marca si model masina:Mercedes-Benz CLA 250 4matic
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de newt » Vin Mai 30, 2008 2:17 pm

Sper sa nu vorbim despre doua lucruri diferite....
Radarul laser despre care vorbesc este in Sacel, pe DN1 intre Sacel si Sebes. Este astfel amplasat incat face poze dupa ce ati trecut de el, astfel incat detectorul radar va semnalizeaza numai dupa ce ati trecut de el…
Cand ai spus "soseaua Turda - Cluj Napoca" am presupus ca e vorba despre Sibiu - Turda - Cluj. Daca nu, atunci fiti cu ochii in patru!!!!
Jupiter Red CLA 250 4matic | AMG Sport | AMG Exclusive | Night | ILS | Command Online | RVC | Sunroof | Harman/Kardon
Ex: Golf V alb, 1.9TDI 105CP M6 Comfortline, ESP, clima bi-zona, cotiera
Ex: C4 coupe luciferos 1.6i 16v 110cp, VTR + clima bi-zona, monograme, sticker, '06

Cezar
pi buni
Mesaje:548
Membru din:Mar Mar 25, 2008 1:37 pm

Mesaj de Cezar » Lun Iun 16, 2008 11:03 am

O mica intrebare:

Stie cineva in Craiova unde sunt amplasate radarele fixe?

Am trecut ieri prin craiova si cred ca am data in fata la Uzina Daewoo intr-un astfel de radar (110 Km/h). Era o camera neagra pe un stalp de iluminat stradal.
Daca e radar m-am lins pe bot de permis o luna :cry: :cry: :cry:

Avatar utilizator
vladut_v
Mesaje:711
Membru din:Mar Feb 27, 2007 5:33 pm
Contact:

Re: Detectoare Radar

Mesaj de vladut_v » Joi Iun 19, 2008 5:20 pm

A testat cineva vreun detector de radar montat pe un c4 cu parbriz atermic ?
C4 1.6i 16V Berlina

Avatar utilizator
Bogdan98
Citroen Fan
Mesaje:2812
Membru din:Vin Mar 21, 2008 11:47 am
Marca si model masina:C4 1.6 e-HDI (nebotezat inca)
Localitate:Bucuresti / Militari
Contact:

Re: Detectoare Radar

Mesaj de Bogdan98 » Joi Iun 19, 2008 7:28 pm

In principiu, mie mi s-a spus ca al meu ar fi atermic (dotare SX) dar nu garantez. Oricum, detectorul meu racneste exact cum trebuie :) dar mai ales CAND trebuie. Este un Whistler, 1640 sau 1460, nu sunt foarte sigur de model, este in masina, si la ora asta nu mai cobor dupa el :) ...
Pare-mi-se ca am mai spus candva, undeva modelul, caut si revin.
C4 1.6 e-HDI 110CP 5P Gris Fer = B 16 VBF

Cezar
pi buni
Mesaje:548
Membru din:Mar Mar 25, 2008 1:37 pm

Re: Detectoare Radar

Mesaj de Cezar » Vin Iun 20, 2008 7:11 am

eu am testat 3 modele de detectoare (Cobra 9330, un Whistler nu stiu de care si un Bell) si nimic. Am facut proba in fata radarului si cand il scoteam pe geam urla iar in masina era mut.
Deci la mine cu parbriz atermic nu merge. Chiar si GPS-ul imi face probleme, adica se conecteaza foarte greu la sateliti si ii si pierde foarte repede.

:D In concluzie frantzuzoaica mea are personalitate :D

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Detectoare Radar

Mesaj de commandorsteel » Vin Iun 20, 2008 12:23 pm

si la mine este la fel :(

de asta... vreau sa imi pun detector in bara
(sa nu luati detector by aiurica....ptr ca va lasa balta :mrgreen: )
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Audio&Navi”