Detectoare Radar

Sisteme audio,DVD, Navigatie, etc..
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:
Re: Detectoare Radar

Mesaj de Aiurica » Vin Iun 20, 2008 2:35 pm

era locul stramt bre!!!!
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Dadu
Mesaje:75
Membru din:Vin Mar 07, 2008 9:54 am
Numar Inmatriculare:B 26 C L Z
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Detectoare Radar

Mesaj de Dadu » Dum Aug 17, 2008 11:06 am

[quote][/quote]A testat cineva vreun detector de radar montat pe un c4 cu parbriz atermic ?


poate sa imi spuna si mie cineva cum imi dau seama daca am parbriz atermic sau nu? am luat masina la mana a doua si nu mi-a zis nimic tipul despre asa ceva! Multumesc
Citroen C4 coupe, 1.6 I 16v, 110 CP, aproape full, Iridis, B 26 C L Z

Avatar utilizator
Dan pasare
Supermoderator
Mesaje:6120
Membru din:Joi Noi 01, 2007 12:01 pm
Numar Inmatriculare:B 35 DOX
Localitate:Bucuresti/Cernica
Contact:

Re: Detectoare Radar

Mesaj de Dan pasare » Mie Aug 27, 2008 3:15 pm

Mr kokaa, mi-ai cerut mai demult niste poze cu detectorul de radar. Iata-le:

Imagine

Imagine

Imagine

Imagine


Agatatoarea metalica se poate scoate si detectorul se poate lipi cu arici pe parbriz. Initial l-am avut lipit in spatele oglinzii retrovizoare, dar din pacate adezivul ariciului nu prea facea priza bine. Asa ca l-am lipit in dreptul soferului unde nu au mai fost probleme :)



Imagine

Imagine
Imagine viewtopic.php?f=19&t=1547" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: Detectoare Radar

Mesaj de Aiurica » Mie Aug 27, 2008 3:30 pm

din lateral nu ai?
:lol:
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
Dan pasare
Supermoderator
Mesaje:6120
Membru din:Joi Noi 01, 2007 12:01 pm
Numar Inmatriculare:B 35 DOX
Localitate:Bucuresti/Cernica
Contact:

Re: Detectoare Radar

Mesaj de Dan pasare » Mie Aug 27, 2008 4:31 pm

Nu am, dar pot sa fac :wink: Vrei? :roll: :mrgreen:
Imagine viewtopic.php?f=19&t=1547" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Mr_kokaa
Maniac
Mesaje:3491
Membru din:Lun Ian 14, 2008 9:45 am
Numar Inmatriculare:TSE
Localitate:Bucuresti - Ctza
Contact:

Re: Detectoare Radar

Mesaj de Mr_kokaa » Mie Aug 27, 2008 8:12 pm

@pasare
multam ptr poze ... sa inteleg ca pozitia sub parasolar e ok .. si ca se poate alimenta de la fotocelule ziua ?
e vreo diferenta la puterea semnalului -avertizari (atenueaza cumva semnalul) intre pozitia de sub parasolar si sub oglinda ?
viewtopic.php?f=80&t=2102&start=0&st=0& ... foto+video" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Dan pasare
Supermoderator
Mesaje:6120
Membru din:Joi Noi 01, 2007 12:01 pm
Numar Inmatriculare:B 35 DOX
Localitate:Bucuresti/Cernica
Contact:

Re: Detectoare Radar

Mesaj de Dan pasare » Joi Aug 28, 2008 2:09 pm

Pozitia sub parasolar e cea mai comoda ,in sensul ca il poti lua usor pt al pune undeva sa nu se vada sau sa-l iei pt alta masina.Exista si un inconvenient: nu mai poti folosi parasolarul cata vreme ai detectorul montat.
Nu am sesizat nici o diferenta in avertizari intre pozitia din spatele retrovizoarei sau cea de pe parasolar :)
Imagine viewtopic.php?f=19&t=1547" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Detectoare Radar

Mesaj de mituc » Joi Oct 09, 2008 8:43 am

Se pare ca la yupiteru MRV-66R nu mai e aceasi sistem de prindere ca cel pe care-l are pasarele... :( Are doar pentru bord si parbriz, ca toate celelalte, fara posibilitate de prindere de parasolar :(
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Detectoare Radar

Mesaj de mituc » Joi Oct 09, 2008 11:49 am

gata, am comandat SVE-66R-ul.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

gigel de hohenţolărn
Mesaje:10
Membru din:Sâm Oct 11, 2008 3:05 pm

Re:

Mesaj de gigel de hohenţolărn » Dum Oct 12, 2008 2:19 pm

eu mi-am luat un ciuruc de xrs 9440 după ce m-a prins un garcea printr-o localitate cu nooj la oră (localitatea era pe hârtie, că pancarta de avertizare o furaseră nişte ţigani s-o dea la fier vechi)
pe dn1 nu detectează niciun radar fix, nicio cameră d-aia atârnată de temiriunde (cum detectează camerele pe autostrăzile din austria), başca o grămadă de semnale de la benzinării, malluri, naiba mai ştie ce, chit că-i pe mod city.

Avatar utilizator
baty_san
Mesaje:846
Membru din:Mie Sep 03, 2008 9:26 am
Localitate:Cluj Napoca

Re: Detectoare Radar

Mesaj de baty_san » Dum Oct 12, 2008 4:19 pm

vladut_v scrie:A testat cineva vreun detector de radar montat pe un c4 cu parbriz atermic ?
eu. radar Beltronics 940 Vector, parca nu mai suna la tot kkt dar la radar e promt de departe si daca radarul e cu spatele la mine... asa ca, ma declar multumit. mai putin cablul de alimentare... parca e de la telefon, cu tot cu mufa si e greu de ascuns...
Don't steal...goverment hates competition!

Avatar utilizator
onacus
Mesaje:660
Membru din:Mie Feb 28, 2007 3:54 pm
Localitate:Bucuresti Militauri
Contact:

Re: Re:

Mesaj de onacus » Lun Oct 13, 2008 12:26 pm

gigel de hohenţolărn scrie:eu mi-am luat un ciuruc de xrs 9440 după ce m-a prins un garcea printr-o localitate cu nooj la oră (localitatea era pe hârtie, că pancarta de avertizare o furaseră nişte ţigani s-o dea la fier vechi)
pe dn1 nu detectează niciun radar fix, nicio cameră d-aia atârnată de temiriunde (cum detectează camerele pe autostrăzile din austria), başca o grămadă de semnale de la benzinării, malluri, naiba mai ştie ce, chit că-i pe mod city.
Camerele de pe DN1 (radarele fixe) nu le detecteaza nici un detector de radar din cauza tehnologiei folosite. Iar la benzinarii zbiara cam toate detectoarele, indiferent pe modul pe care sunt.
Honda Civic Sedan ES 1.8 M/T New Red Pearl
Ex C4 Coupe UJ 1.6i Gri Aluminium ...

spooky
Mesaje:405
Membru din:Joi Noi 01, 2007 10:31 am
Numar Inmatriculare:B-112-UFO
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Re:

Mesaj de spooky » Lun Oct 13, 2008 3:19 pm

onacus scrie:Camerele de pe DN1 (radarele fixe) nu le detecteaza nici un detector de radar din cauza tehnologiei folosite. Iar la benzinarii zbiara cam toate detectoarele, indiferent pe modul pe care sunt.
Onacus, tehnologia folosita se cheama: PROPAGANDA.

Pe DN1 sunt cateva radare fixe, care, DACA functioneaza (de cele mai multe ori nu functioneaza), iti suna detectorul de radar. ( acele cutii metalice patratoase de culoare alb, care unele au camerele foto inauntru, altele au camerele foto separat). Iar cat despre ele, e suficient sa treaca 2 masini in paralele cu 100 la ora prin dreptul lor si poza proba devine inutila. Asta in cazul in care camera este omologata. Intre Turda si Cluj multe dintre acele radare fixe nu sunt omologate (au luat unii spagi mari si gata).

Restul... SUNT DOAR CAMERE DE SUPRAVEGHERE A TRAFICULUI SI ATATA TOT. NU FAC NICI O MASURARE DE VITEZA.

Evident ca nici un detector de radar nu o sa-ti detecteze o camera video/foto.

Camerele video de pe DN1 pot proba DOAR trecerea peste banda continua sau alte astfel de infractiuni, in conditiile in care numarul de inmatriculare este LIZIBIL.

Orice fel de camera de trafic sau de viteza, in conditii de vizibilitate redusa: ploaie, ceata, ele devin iarasi inutile. Asa zice legea. Numarul trebuie sa fie vizibil, clar.

Inclusiv in judetul Sibiu, pe multe drumuri importante, sunt niste chestii rotunde (cilindri) de culoare gri si cu benzi negre de vreo 2-3 metri. Alea doar niste tuburi goale din PVC. Benzile negre sunt niste bucati de plastic roz acoperite cu o folie neagra. Da, am avut curiozitatea sa ma uit intr-unul din ala.
C4 1.6 HDi 110CP SX, gris fer, 299.000 km din 07/2006
Mitsubishi Pajero Sport GLS 2.5TD din 2003 - expeditii offroad
Radioamator YO3INP - Yeasu FT-8900 + antena fixa
Statie CB President Harry III ASC + antena fixa
INFOCON, RUFOn, UFOpedia, Statie Meteo

Avatar utilizator
Bogdan98
Citroen Fan
Mesaje:2812
Membru din:Vin Mar 21, 2008 11:47 am
Marca si model masina:C4 1.6 e-HDI (nebotezat inca)
Localitate:Bucuresti / Militari
Contact:

Re: Detectoare Radar

Mesaj de Bogdan98 » Lun Oct 13, 2008 4:10 pm

@spooky, intr-adevar, camerele de pe DN1 nu au radar. Daaar .. exista locuri (chiar inainte de camere) unde exista bucla inductiva in asfalt. Acea bucla masoara viteza, iar camera iti face doar poza. Bineinteles, acele bucle pot fi "fentate" extrem de usor, ele masurand viteza atunci cand treci cu ambele roti peste ele. Dar daca treci numai c-o roata (mergi intre benzi) astfel incat pe banda I ai roata din dreapta si pe banda II ai roata stanga, le-ai bulversat toate buclele :):D
C4 1.6 e-HDI 110CP 5P Gris Fer = B 16 VBF

spooky
Mesaje:405
Membru din:Joi Noi 01, 2007 10:31 am
Numar Inmatriculare:B-112-UFO
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Detectoare Radar

Mesaj de spooky » Mar Oct 14, 2008 9:26 am

Bogdan98 scrie:@spooky, intr-adevar, camerele de pe DN1 nu au radar. Daaar .. exista locuri (chiar inainte de camere) unde exista bucla inductiva in asfalt. Acea bucla masoara viteza, iar camera iti face doar poza. Bineinteles, acele bucle pot fi "fentate" extrem de usor, ele masurand viteza atunci cand treci cu ambele roti peste ele. Dar daca treci numai c-o roata (mergi intre benzi) astfel incat pe banda I ai roata din dreapta si pe banda II ai roata stanga, le-ai bulversat toate buclele :):D
sincer, am auzit de ele... practic, nu functioneaza. pana acum am doar o amenda de la radar fix de pe DN1. in rest, nu mi-a venit nici o amenda. da, si o calc tot timpul.

aceste bucle inductive... sunt omologate... ?
C4 1.6 HDi 110CP SX, gris fer, 299.000 km din 07/2006
Mitsubishi Pajero Sport GLS 2.5TD din 2003 - expeditii offroad
Radioamator YO3INP - Yeasu FT-8900 + antena fixa
Statie CB President Harry III ASC + antena fixa
INFOCON, RUFOn, UFOpedia, Statie Meteo

Scrie răspuns

Înapoi la “Audio&Navi”