Jurnal de bord GL-07-KJS

Cum se comporta C4-ul tau de-a lungul timpului,cat consuma,iti mai place, nu-ti mai place etc
Scrie răspuns
Avatar utilizator
SimplyME
Mesaje:24
Membru din:Lun Aug 24, 2009 10:49 am
Numar Inmatriculare:GL-07-KJS
Localitate:Galati
Contact:
Jurnal de bord GL-07-KJS

Mesaj de SimplyME » Vin Oct 09, 2009 2:07 pm

Stiu ca e cam tarziu sa incep sa fac un jurnal de bord (15.000 km ), dar mai bine mai tarziu decat niciodata :). Robotelul a fost cumparat in 2008 de la Belvedere Galati, are motor 1.6i 16v benzina, este o berlina albastra si destul de furioasa. Echiparea este SX pack cu pachetul Viata la Bord~ma rog nu prea are cine stie ce pe ea Radio-CD, jante 16 inch, oglinzi electrice, geamuri fata electrice, interior velur gri~cat de cat "cheala" fata de masinutele de p'aici. A fost oferta de 12.080 Euro tva inclus care am acceptat-o fara nici un regret, luand in calcul ca avem in plan sa dau aproape 10.500 pe un logan 1.6 16v care ma rog nu stiu daca isi facea bani, pana acum sigur nu, deci regrete nici unul, deoarece la banii astia citroenu a meritat-am primit o masina care intr-un an jumate nu mi'a facut nici o problema. Am avut o zgarietura mai urata(tabla indoita la portiera spate dreapta and more...), gasita asa in parcare in Mazepa 2 (cei din Galati stiu ce fel se parcheaza masinile acolo), dar s-a rezolvat intr-o zi la service, pe casco desigur, treaba bine rezolvata de mesterii de Belevedere. Oricum zgarieturile sunt inevitabile atat timp cat o tii in parcare~eu zic sa se adune atat timp cat am Casco(nu mai stau sa plang pentru fiecare zgarietura) :)).

Masinuta nu prea are multi kilometri(~15.000), asta deoarece e folosita mai mult in oras si asta pe drumuri gen: acasa-facultate-munca-acasa, in afara nu prea a avut asa multe drumuri (folosesc mai mult masina alor mei care e pe diesel). Consumul e de 8.4~8.5 urban (Galati), 9.2-10.1 (Bucuresti), in afara cam 6.6-6,8 depinde de cat car cu ea si cati pasageri am in masina.
Citroen C4 1.6i 110cp, Renault Megane Sedan 1.5 dci 105 cp

Avatar utilizator
alex82
Alex Ploiesteanu'
Mesaje:4529
Membru din:Sâm Mai 03, 2008 7:23 am
Marca si model masina:Peugeot 407 , 2.0 HDI
Localitate:Ploiesti

Re: Jurnal de bord GL-07-KJS

Mesaj de alex82 » Vin Oct 09, 2009 3:18 pm

bine ai venit...
nu cumva masina este doar SX? ca la SX pack din cate stiu sunt deja o gramada de dotari...
ca te`ai apucat sa faci un jurnal de bord la 15 000 de km , nu e nici o problema... eu am 101 000 de kmsi nu am facut jurnal de bord pana acum....desi am poze special facute la 99999 km si 100000 km :lol: :lol:
Imagine
Se vinde leul - 2.0 HDI 190 cp fara FAP , an 2005

Avatar utilizator
SimplyME
Mesaje:24
Membru din:Lun Aug 24, 2009 10:49 am
Numar Inmatriculare:GL-07-KJS
Localitate:Galati
Contact:

Re: Jurnal de bord GL-07-KJS

Mesaj de SimplyME » Vin Oct 09, 2009 3:50 pm

e SX pack ~ nu am geamuri electrice spate,ESP, MP3 (de kkt stiu :( ) si in rest cam atat(asta din optiunile din care as fi vrut sa le am)
Citroen C4 1.6i 110cp, Renault Megane Sedan 1.5 dci 105 cp

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Jurnal de bord GL-07-KJS

Mesaj de mituc » Lun Oct 12, 2009 3:44 pm

Ok, deci e SX cu pachetul viata la bord, asa cum se da la oferte. SX Pack ar fi nivelul de dupa SX, si ar contine si acest pachet viata la bord dar inca vreo citeva lucruri.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Scrie răspuns

Înapoi la “Jurnal de Bord”