Citroen c4 coupe

Cum se comporta C4-ul tau de-a lungul timpului,cat consuma,iti mai place, nu-ti mai place etc
Scrie răspuns
ionzutzu
Mesaje:3
Membru din:Sâm Ian 09, 2016 1:30 am
Marca si model masina:Citroen C4 2.0Hdi
Citroen c4 coupe

Mesaj de ionzutzu » Sâm Ian 09, 2016 1:52 am

Salut. De curand am intrat in posesia unui c4 coupe 2.0 hdi. Are si o inscriptie vts insa nu prea stiu ce sa zic mai mult. Se comporta foarte bine: consum putinel desi este in 16 valve motorul, reprizele de accelerari iti salta pulsul. Acum iarna creste inima in tine cand te joci cu ea si pui in aplicare cunostintele de la nfs. Momentan am o problema cu pompa de la stropitor apa de parbriz insa se va rezolva cu inlocuirea ei. M-am inscris pentru a afla cat mai multe informatii despre masinuta si pentru a discuta cu voi, restul, deoarece avem cel putin un lucru in comun. De asemenea as dori acces la zona tutoriale. Multumesc si o seara frumoasa.

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Citroen c4 coupe

Mesaj de mituc » Sâm Ian 09, 2016 9:41 pm

Numarul de valve nu are nici o legatura cu consumul. Are legatura doar cu capacitatea de aspiratie si gradul de turbulenta in procesul de aspiratie.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Citroen c4 coupe

Mesaj de Norishor » Dum Ian 10, 2016 12:50 pm

Cum zice mituc si in plus, un calduros: Bine ai venit! :ya

Sa te bucuri de ea si sa ai parte numai de momente frumoase!
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
wolf
Mesaje:956
Membru din:Dum Iul 31, 2011 4:05 pm
Numar Inmatriculare:DJ 10 WLF
Localitate:Craiova
Contact:

Re: Citroen c4 coupe

Mesaj de wolf » Lun Ian 11, 2016 8:53 pm

Bine ai venit! ;)
WOLF
viewtopic.php?f=19&t=7704&st=0&sk=t&sd=a&hilit=wolf" onclick="window.open(this.href);return false;

OPUSworkshop
viewtopic.php?f=95&t=6022&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;
https://m.facebook.com/OPUSWorkshop" onclick="window.open(this.href);return false;


ImagineImagine

Scrie răspuns

Înapoi la “Jurnal de Bord”