Vopsitor bun

Prezinta-ti masina chiar daca e stock sau are modificari. Obligatoriu poze
Reguli forum
Aceasta sectiune va contine prezentari ale masinilor(fie ele stock sau modificate), iar pozele sunt obligatorii!
Restul aspectelor, gen consum, probleme, nemultumiri etc etc, vor fi dezbatute in sectiunea "Jurnal de Bord"!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
n3bun3lr
Mesaje:75
Membru din:Mar Iun 30, 2015 6:53 am
Vopsitor bun

Mesaj de n3bun3lr » Dum Mar 04, 2018 2:15 pm

Salut! Caut si eu un vopsitor pt o vopsire integrala contra unui pret decent....nu am vopsit-o complet niciodata, de aceea va cer voua un sfat...oare 2000 de lei e un pret decent? Multumesc anticipat!

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Avatar utilizator
Juliu
Mesaje:689
Membru din:Dum Oct 11, 2009 8:50 am
Numar Inmatriculare:B-14-KWD
Localitate:Bucuresti

Re: Vopsitor bun

Mesaj de Juliu » Dum Mar 04, 2018 10:40 pm

Eu am vopsit mai multe panouri de la C4-ul meu de-a lungul celor 9 ani de posesie, unele dintre ele chiar de mai multe ori. Asta nu ma face experimentat, dar imi pot spune opinia.
Nu am mers la service, unde mi se pare scump si prost. Am mers la ateliere private si meseriasi care isi facusera business-ul lor. Vopsit profesional, cu cabina de vopsit dedicata si cuptor.

Nu cred ca este pret decent. Poate fi o posibilitate daca meseriasul iti este prieten si te ajuta sau iti este dator. De gasit, gasesti si la 2000 de lei, vopsit complet, dar in mod cert nu va fi profesional sau aspectul de "iesit din fabrica", daca ma pot exprima asa. Se va vedea ca a fost "de buget".

Pana acum cativa ani, preturile incepeau de la 3000 de lei pentru revopsit complet. Acum sunt alte preturi. Cu plus.
Citroen C4, 1.6 vti
Imagine

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: Vopsitor bun

Mesaj de Norishor » Lun Mar 05, 2018 7:59 am

Da, 2000 este un pret decent, dar sunt de acord cu Juliu. Daca nu ti-e prieten care iti ia doar pretul materialelor si o bere, la 2000 ron nu cred sa iasa cine stie ce. De asemenea, ii dau din nou dreptate lui Juliu si iti confirm ca o vopsire integrala incepe de pe la 3500 RON la ateliere si chiar 6000 pe la reprezentante.
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

Avatar utilizator
n3bun3lr
Mesaje:75
Membru din:Mar Iun 30, 2015 6:53 am

Re: Vopsitor bun

Mesaj de n3bun3lr » Lun Mar 05, 2018 10:33 am

Aveti si vreo recomandare? :)

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Avatar utilizator
simply the lex
aLEX YO!...
Mesaje:3270
Membru din:Dum Iul 06, 2008 3:34 pm
Marca si model masina:Citroen C5 Exclusive 2.0 Hdi
Numar Inmatriculare:AG 85 LEX
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Vopsitor bun

Mesaj de simply the lex » Lun Mar 05, 2018 4:41 pm

La Cartec Pitesti vopseau f bine intr-un timp, probabil inca o fac la fel de bine. E singurul lucru pentru care ii mai pot recomanda insa. Din cate imi amintesc, media era 4500 lei. Ia in considerare si clipsurile care se vor rupe la dezechipare.
Dezmembrari C4 Coupé/Hatchback 1.6i, 1.6 Hdi, 2.0 Hdi VTR/VTS : viewtopic.php?f=4&t=7439" onclick="window.open(this.href);return false;

Scrie răspuns

Înapoi la “C4-ul tau”