Citroen C4 1.6 HDI 2007 Gri 109 CP

Prezinta-ti masina chiar daca e stock sau are modificari. Obligatoriu poze
Reguli forum
Aceasta sectiune va contine prezentari ale masinilor(fie ele stock sau modificate), iar pozele sunt obligatorii!
Restul aspectelor, gen consum, probleme, nemultumiri etc etc, vor fi dezbatute in sectiunea "Jurnal de Bord"!
Scrie răspuns
Cosmin019
Mesaje:1
Membru din:Mie Noi 01, 2017 1:56 pm
Marca si model masina:Citroen c4 1.6 HDI 2007
Numar Inmatriculare:PH 92 CXI
Localitate:Bucuresti
Citroen C4 1.6 HDI 2007 Gri 109 CP

Mesaj de Cosmin019 » Mar Iun 19, 2018 8:09 pm

Salutare ! :hi

De cam o jumatate de an am intrat si eu in posesia unui Citroen C4 1.6 HDI din 2007 dar din pacate tocmai acum m-am hotarat sa o prezint. :oops:

In momentul de fata se aproprie de pragul de 200.000 de km, inca mai are DPF-ul activ si per total sunt multumit de consumul si de dinamica ei.

De cand se afla in manutele mele,masina a beneficiat de: ulei, filtre, placute de frana,distributie, o folie omologatara RAR, rezistenta noua pentru electroventilator, cauciucuri, un update la soft si o reparatie la cheie facute de Norishor , caruia ii multumesc pe aceasta cale pt profesionalismul si rabdarea de care da dovada :applause !

Pe viitor trebuie sa ma ocup de:
-kit-ul de reparatie clima: uneori, clima, pe partea dreapta se hoataraste ca putina sauna nu ar strica si se blocheaza pe caldura :glasses .(l-am cumparat dar inca nu am reusit sa dau torpedoul jos).
- uneori scutul termic de pe turbina+ DPF se gandeste sa scoata un nou album METAL :twisted: ( am rezolvat momentan problema, sa vedem cat tine).

Cu respect !
Cosmin.
Imagine


Imagine

Scrie răspuns

Înapoi la “C4-ul tau”