al nostru picasso

Prezinta-ti masina chiar daca e stock sau are modificari. Obligatoriu poze
Reguli forum
Aceasta sectiune va contine prezentari ale masinilor(fie ele stock sau modificate), iar pozele sunt obligatorii!
Restul aspectelor, gen consum, probleme, nemultumiri etc etc, vor fi dezbatute in sectiunea "Jurnal de Bord"!
Scrie răspuns
Avatar utilizator
fezsoh
Mesaje:2
Membru din:Mie Ian 08, 2020 8:12 pm
Marca si model masina:c 4 grand picasso 2.0hdi
Localitate:zabrani. arad
al nostru picasso

Mesaj de fezsoh » Joi Ian 09, 2020 11:11 pm

Buna ziua oameni. De curand ne-am luat masinuta picasso, grand c4 exclusive din 2007, 138cp. Bineinteles fiind o masina second am si avut surprize neplacute imediat. Suspensie spate pneumatica,wow, ce misto. Prima surpriza la 3 zile una din perne cedeaza. La o cuta o gaurica, se vede uzura si ca se dezumfla impaturit ciudat. Asta e daca are telescoape noi deja hai sa aiba si perne noi, cam scumpe dar asta e. Super simplu de schimbat. Toate bune, dar cam des se ridica si se lasa, asa o fi modelul. Am comandat o scula de testat autel ap200 sa pot diagnostica, sterge erori etc. Cu suspensii noi odata cu frigul apar iaras problemele. Se pare ca nu ii place frigul. NU se mai ridica deloc. Erori peste erori..unde o fi releul de la compresor...zile in sir cautari pe net...demontat compresor..dezumidificat..montat la loc setat inaltimi...umflat cu ajutorul softului, sters erori...yes :ya se pare ca totul e bine, mai bine ca inainte(sper sa tina). Cu toate astea sunt foarte multumit si imi place masinuta. Va trebui sa am mai mare grija de ea decat de celelalte masini. As fi pus niste poze dar nu reusesc.

catalinrusu25
Mesaje:5
Membru din:Mar Mai 05, 2020 7:50 am
Marca si model masina:CITROEN C4 CACTUS 1,6TDCI

Re: al nostru picasso

Mesaj de catalinrusu25 » Vin Iun 05, 2020 1:06 pm

Bine lucrat, buna alegere cu aste masini de la citroen deoarece nu consuma mult carburant si consumabilele sunt acceptabile ca pret. Spor la lucru, poate data viitoare cand schimbi masina ai un buget mai mare pentru una noua. Sa o stapanesti si utilizezi sanatos!
Jante si anvelope la Vadrexim.

Scrie răspuns

Înapoi la “C4-ul tau”