C4 1.6 hdi 2005 inchidere centralizata

Prezinta-ti masina chiar daca e stock sau are modificari. Obligatoriu poze
Reguli forum
Aceasta sectiune va contine prezentari ale masinilor(fie ele stock sau modificate), iar pozele sunt obligatorii!
Restul aspectelor, gen consum, probleme, nemultumiri etc etc, vor fi dezbatute in sectiunea "Jurnal de Bord"!
Scrie răspuns
cfgeorge
Mesaje:1
Membru din:Vin Aug 14, 2020 8:09 am
Marca si model masina:Citroen c4 1.6 hdi 2005
C4 1.6 hdi 2005 inchidere centralizata

Mesaj de cfgeorge » Vin Aug 14, 2020 8:19 am

Buna ziua
Am un c4 2005 1.6hdi si am o problema cu inchiderea centralizata. La inceput se incuia doar portiera de la sofer si restul din butonul dinauntru. Acum portiera de la sofer ramane blocata permanent si masina nu se incuie deloc. Daca incerc sa o incui Se armeaza si se dezarmeaza instantaneu. Am incercat sa-i pun un modul de inchidere separat dar tot nu functioneaza. Iar in bord apare ca usa stanga fata e mereu deschisa desi ea este inchisa si blocata practic. A mai patit cineva asa ceva?

Avatar utilizator
Norishor
Mesaje:2240
Membru din:Dum Mar 01, 2009 9:10 pm
Marca si model masina:Citroen C2 VTS - 1.6 16V (Track and Hillclimb car)
Numar Inmatriculare:NOR
Localitate:Bucuresti / Campina

Re: C4 1.6 hdi 2005 inchidere centralizata

Mesaj de Norishor » Sâm Aug 29, 2020 10:55 pm

Actuatorul usii respective. Se inlocuieste. :hi
:idea: Diagnoza computerziata - Lexia/DiagBox: Activari/dezactivari optiuni (centuri, DRL, AUX, etc..) /Update soft ECU /Resetare auto-adaptivi /Programare cheie noua /Programare RD/RT CD/Mp3 /Diagnoza pre-achizitie auto
:idea: Reparatii diverse cheie telecomanda
:arrow: http://www.facebook.com/ClubCitroenC4

xkolosal
Mesaje:4
Membru din:Mar Dec 19, 2017 5:34 pm
Marca si model masina:Citroen C4 white
Numar Inmatriculare:B666HEL

Re: C4 1.6 hdi 2005 inchidere centralizata

Mesaj de xkolosal » Dum Dec 20, 2020 11:41 am

Ai acolo un senzor defect, din pacate trebuie sa inlocuiesti incuietoarea. E simplu de inlocuit, poti gasi una din dezmembrari, dar sa o verifici inainte sa vezi daca merge.

Scrie răspuns

Înapoi la “C4-ul tau”