Cine credeti ca este vinovat? (sau MAI vinovat)

Codul rutier, legislatia in vigoare, politia romana, Casco, RCA, alte plati

Cine este mai vinovat?

Profesoara... loveste un politist in exercitiul functiunii
32
62%
Politistul... nu trebuia sa riposteze in felul acesta
20
38%
 
Voturi totale: 52

Avatar utilizator
DMX
Fan C4
Mesaje:1900
Membru din:Vin Feb 09, 2007 8:18 pm
Marca si model masina:Saab
Localitate:Bucuresti
Contact:
Re: Cine credeti ca este vinovat? (sau MAI vinovat)

Mesaj de DMX » Lun Feb 22, 2010 8:31 pm

Parca au interzis spice shop-urile .... cineva a fumat ceva .... :lol:

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Cine credeti ca este vinovat? (sau MAI vinovat)

Mesaj de Bogdan » Mar Feb 23, 2010 12:21 am

chainsaw scrie:daca eram in sua, aveam iqu' maxim jumatate din cat il avem acuma, numai din propaganda capitalista agresiva. sa nu uitam ca si politistu' a actionat impulsiv, constient fiind ca e filmat.
Offtopic:
Chainsaw, cate tangente ai tu cu cetateni americani in viata reala? Nu vorbesc aici de filme, de internet, sau celebrele concursuri de cunostiinte generale!!

Am tot vazut la tine, ca incerci sa induci ideea asta ca americanii sunt cu totii niste prosti, si noi daca ne-am fi nascut acolo am fi fost cei mai prosti oameni pe pamantul asta!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Exosphere
Supermoderator
Mesaje:1255
Membru din:Sâm Aug 29, 2009 7:49 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6 VTi
Contact:

Re: Cine credeti ca este vinovat? (sau MAI vinovat)

Mesaj de Exosphere » Mar Feb 23, 2010 12:27 am

Eu doar am zis ca sistemul roman e de vina. Cu totii stim ce inseamna el si nu mai e nevoie de alte explicatii inutile care ar isca efecte adverse. Era o concluzie logica.
Ce-ar fi sa dam exemple din sistemele german, italian, american, irakian, chinezo-japonio-siberian? Nu terminam niciodata discutia.
Oricum, nu stiu cum a putut o tiganca mahalagioaica sa devina profesoara. Ce naiba poate sa invete acea persoana pe altii? CE?!
C4 coupe Rouge Aden - 122 cai frumosi

Avatar utilizator
chainsaw
Mesaje:2733
Membru din:Lun Noi 24, 2008 11:28 pm
Numar Inmatriculare:B-58-HDY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Cine credeti ca este vinovat? (sau MAI vinovat)

Mesaj de chainsaw » Mar Feb 23, 2010 11:19 am

Bogdane, crede-ma ca si familia mea are prieteni plecati la american dream, acum 10-15 ani, care stau prin nord si se descurca.

eu intreb doar ce fel de tara e aia, in care banii (hartiile) sunt emise de o organizatie independenta de guvern, cu dobanda? ce tara e aia in care sistemul bancar (care desi a aparut pe la inceputul secolului 17 gandit intr-un anumit fel, ramanand oarecum neschimbat 300+ ani, astia au trebuit sa se lacomeasca si sa speculeze piata imobiliara) a ruinat nu doar economia lor, ci economia LUMII? ce fel de tara e aia in care exista ASTA: http://images.teamsugar.com/files/upl1/ ... rger_0.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; (DA, e donut + hamburger!!) ce fel de tara e aia care, desi originar a fost colonizata de fomisti si de hoti veniti dupa aur, acum a inventat rasismu' si discriminarea? ce fel de tara e aia in care BUSH!!!! a fost ales de doua ori presedinte? sa nu mai detaliez invadarea tarilor orientului mijlociu, pe motive de resurse ...

lol exo da vina pe sistem, ca asa e usor, si e o exprimare suficient de vaga cat sa nu necesite explicatii detaliate si exemplificate. te-am rugat sa-mi argumentezi cum s-ar fi rezolvat situatii similare in tari cool gen germania - un politist offduty rupe in bataie un troublemaker, de-l baga in spital. a cui e vina? sistemu' de drept nu e de vina, se face diferenta intre tentativa de omor, vatamare corporala grava, legitima aparare. "EROISMU'" nu stiu daca e definit in vreun sistem de drept, si daca justifica astfel de acte
2007 Citroën C4 VTR 1.6i 110cp
1988 Citroën BX 1.9 GTi 16V, 160cp ... din pacate, vandut.
_________________
Imagine

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Cine credeti ca este vinovat? (sau MAI vinovat)

Mesaj de Bogdan » Mar Feb 23, 2010 11:51 am

Pai asta nu ii face niste prosti,inculti comparat cu noi romanii care suntem cei mai destepti, dar nu ne putem desfasura

Hai sa nu o dam in istorie ca ajungem la subiecte delicate si interminabile cand vine vorba de Romania!

Si lasa mancarea, ca asa iti pun si eu un link cu China unde se mananca creier de maimuta direct din craniu, si puiul dintr-un ou clocit :lol:

Tot amintesti de Germania, unde politistii aia par ei rai, dar sa stii ca au fost si inca sunt mari probleme, cu comportamentul lor, deoarece ca si noi(la un nivel mai mic) nemtii inca au sechele de pe vremea Reichului si a lui Hitler
Chiar daca pare SF, un politist german intotdeauna se va comporta diferit cu un conational de-al sau decat cu un strain(si cand zic strain nu ma refer la romani, care au avut cel putin regim special)
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Exosphere
Supermoderator
Mesaje:1255
Membru din:Sâm Aug 29, 2009 7:49 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6 VTi
Contact:

Re: Cine credeti ca este vinovat? (sau MAI vinovat)

Mesaj de Exosphere » Mar Feb 23, 2010 11:53 pm

Chainsaw, TU CAUTI MEREU DOAR SA TE CERTI? Ce naiba nene? Nu am chef sa insir discutii de 20 pagini in offtopic. Bea un ceai de tei si ia o gura de aer.
Gata cu offtopicul. Aici e strict vorba de un caz. Daca nu mai e nimic de zis despre el, atunci nu mai are nimeni de ce sa posteze offtopic.
C4 coupe Rouge Aden - 122 cai frumosi

Avatar utilizator
chainsaw
Mesaje:2733
Membru din:Lun Noi 24, 2008 11:28 pm
Numar Inmatriculare:B-58-HDY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Cine credeti ca este vinovat? (sau MAI vinovat)

Mesaj de chainsaw » Mie Feb 24, 2010 12:32 am

ai fi uimita da' eu n-am cautat niciodata sa ma cert. asa sunt io, imi pun mereu intrebari si incerc mereu sa privesc problema la nivel general, nu particular.


ONTOPIC, au aparut deja gifuri: Imagine e buna de semnatura :D
2007 Citroën C4 VTR 1.6i 110cp
1988 Citroën BX 1.9 GTi 16V, 160cp ... din pacate, vandut.
_________________
Imagine

Avatar utilizator
Exosphere
Supermoderator
Mesaje:1255
Membru din:Sâm Aug 29, 2009 7:49 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6 VTi
Contact:

Re: Cine credeti ca este vinovat? (sau MAI vinovat)

Mesaj de Exosphere » Mie Feb 24, 2010 12:40 am

Nu pot sa ma abtin: "si incerc mereu sa privesc problema la nivel general, nu particular."
Te citez: "lol exo da vina pe sistem, ca asa e usor, si e o exprimare suficient de vaga cat sa nu necesite explicatii detaliate si exemplificate."
Te contrazici: ori vrei sa generalizezi (si daca am facut-o EU nu-ti convine [vezi Romania], daca o faci TU e ok [vezi America, Germania etc.] ), ori vrei 100 de exemple detaliate si argumentate.
Cand te decizi ma anunti !!
C4 coupe Rouge Aden - 122 cai frumosi

ragi
Mesaje:95
Membru din:Lun Ian 19, 2009 9:04 pm

Re: Cine credeti ca este vinovat? (sau MAI vinovat)

Mesaj de ragi » Joi Feb 25, 2010 10:17 pm

Exosphere scrie:Eu doar am zis ca sistemul roman e de vina. Cu totii stim ce inseamna el si nu mai e nevoie de alte explicatii inutile care ar isca efecte adverse. Era o concluzie logica.
Ce-ar fi sa dam exemple din sistemele german, italian, american, irakian, chinezo-japonio-siberian? Nu terminam niciodata discutia.
Oricum, nu stiu cum a putut o tiganca mahalagioaica sa devina profesoara. Ce naiba poate sa invete acea persoana pe altii? CE?!
Cel mai usor e sa dai vina pe sistem. Cine e de vina? Sistemul!
Atata timp cat nu se schimba mentalitatea oamenilor, puscariasii o sa fie jmecheri si hotii jmenari mult o sa se mai dea vina pe sistem. Din punctul meu de vedere cei ce se fac ca nu vad nimic ca sa nu denunte intra in aceeasi oala cu cei care fac.

Nu vad ce il impiedica pe politist sa ii puna catusele si sa o duca la sectie. Daca se opunea putea sa ii dea si doua picioare in gura.

Mi se pare normal ca politistul sa fie sanctionat, razbunarea nu este autoaparare.
Sper ca profesoara sa platesca pentru faptele sale.

De imbec-lul de la stiri care incearca sa arate cum se linisteste o persoana nici nu vreau sa vorbesc.
C4 HDI92 Collection pack
ImagineImagine

Avatar utilizator
Exosphere
Supermoderator
Mesaje:1255
Membru din:Sâm Aug 29, 2009 7:49 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6 VTi
Contact:

Re: Cine credeti ca este vinovat? (sau MAI vinovat)

Mesaj de Exosphere » Joi Feb 25, 2010 10:53 pm

Daca ai fi citit si celelalte posturi ale mele, ai fi vazut parerea mea. De ce zic ca e vina sistemului? Pentru ca "sistemul" permite si sustine toti imbecilii si hotii din tara. Insasi conducerea tarii e ipocrita si avara. Atunci ce pretentii sa avem de la populatie daca mediul in care traim e infect? Mai lasati-ma in pace cu sistemul asta, ca "asa e cel mai usor sa concluzionezi". Concluzionati voi mai bine daca tot stiti.

Sistemul manipuleaza mentalitatea oamenilor prin efectul de turma creat de mass-media. Pot continua o zi cu motivele. Vrei? :angry5:
C4 coupe Rouge Aden - 122 cai frumosi

ragi
Mesaje:95
Membru din:Lun Ian 19, 2009 9:04 pm

Re: Cine credeti ca este vinovat? (sau MAI vinovat)

Mesaj de ragi » Joi Feb 25, 2010 11:44 pm

Tocmai de la populatie trebuie sa asteptam multe! Nu o sa vina nimeni sa schimbe nimic in Romania, daca cineva poate schimba ceva este poporul.
Se vorbeste atat de sistem, ce e sistemul? de cine este creat? cine sunt cei care ii aduc in functii pe cei ce creaza sistemul?
Conducerea e ipocrita si avara? cine ii voteaza?
Unu intai trebuie sa isi recunoasca si sa isi corecteze propriile greseli ca sa poata schimba pe altul.

Imagine

P.S.Nu ma refer la tine, eu vorbesc in general.
C4 HDI92 Collection pack
ImagineImagine

Avatar utilizator
chainsaw
Mesaje:2733
Membru din:Lun Noi 24, 2008 11:28 pm
Numar Inmatriculare:B-58-HDY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Cine credeti ca este vinovat? (sau MAI vinovat)

Mesaj de chainsaw » Vin Feb 26, 2010 12:22 am

nici eu nu inteleg ce sistem. sistemul de drept? politic? conceptual sunt rodul a sute de ani de istorie si de acumulat experienta. aplicativ e al'ceva, ... si d'aci, ragi a acoperit tot ce mai e de zis, bravo!
2007 Citroën C4 VTR 1.6i 110cp
1988 Citroën BX 1.9 GTi 16V, 160cp ... din pacate, vandut.
_________________
Imagine

Avatar utilizator
SonyAD
Mesaje:338
Membru din:Joi Mai 21, 2009 4:34 pm
Numar Inmatriculare:B 07 VDL
Localitate:Bucureşti

Re: Cine credeti ca este vinovat? (sau MAI vinovat)

Mesaj de SonyAD » Vin Oct 01, 2010 3:50 pm

După părerea mea trebuia ori

1. returnată palma fără implicații contrevenționale/penale/disciplinare pt. oricare dintre cei 2.

2. individa pusă în cătușe și arestată pt. ultraj.

De fapt, polițistul ar fi trebuit să o întrebe ce variantă preferă. Scatoalca sau cătușele?

PS. Mie îmi place că în polițist tremură de fapt inimioara. Observați cum se dă înapoi săracul după ce a adunat curaj să îi ardă scatoalca. O apucă de umeri și o îndepărtează să nu îl pesnească iar. E un copilaș în uniformă. E înapoi în clasa a 2-a, după ce i-a înroșit profa palmele cu rigla. :)
Imagine
Le lion flatulent est revenu.

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Cine credeti ca este vinovat? (sau MAI vinovat)

Mesaj de Bogdan » Vin Oct 01, 2010 4:05 pm

SonyAD scrie:După părerea mea trebuia ori

1. returnată palma fără implicații contrevenționale/penale/disciplinare pt. oricare dintre cei 2.
Asta e ca aia devenita deja celebra: " Ori suntem golani ori nu mai suntem " :lol: :lol:
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Eddy
Mesaje:179
Membru din:Mie Apr 07, 2010 1:54 pm
Numar Inmatriculare:B-04-ECW
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Cine credeti ca este vinovat? (sau MAI vinovat)

Mesaj de Eddy » Vin Oct 01, 2010 4:42 pm

Eu as fi trantit-o de perete si in catuse o scoteam. In ce tara suntem cand am ajuns sa dam si in politisti ?
Bine si politisti urla ca niste huligani mai nou dar... asta era inainte.

Cum venea aia. Lasal pe el sa dea primu sa fie vinovat si dupaia omoaral in bataie. ( vb la figurat )
C4 1.6i 16v SX VTR - 110 armasari [( B - 04 - ECW )]
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul ClubC4
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4
7) Zambesti, sau chiar razi

Scrie răspuns

Înapoi la “Legislatie si altele”