penal

Codul rutier, legislatia in vigoare, politia romana, Casco, RCA, alte plati
Scrie răspuns
addy88
Mesaje:1
Membru din:Joi Apr 01, 2010 6:34 pm
penal

Mesaj de addy88 » Joi Apr 01, 2010 6:49 pm

acum vreo luna in urma am mers cu un prieten in alta localitate cu masina lui.de la noi din oras am luat doi amici la ocazie si i-am lasat in alta localitate si am vorbit cand ne intoarcem sa-i sunam sa ii luam inapoi.cand am ajuns inapoi acestia erau la politie.ne-a luat si pe noi politia si nea batut si ne-a pus sa declaram ca stim ce faceau cei doi in localitatea respectiva.fiind batuti asa am facut.nu ni s-a adus la cunostinta sub ce acuzatie suntem pusi si ni s-a spus ca ne vor suna politistii peste cateva zile sa revenim la alte declaratii.am fost si am scos certificat medico-legal dar nu am facut plangere impotriva lor.problema e ca pe ceilalti care au fost luati prima data i-a batut si pe ei si le-au spus sa scrie ca noi,astia care am fost luati ultimii i-am fi pus sa comita infractiunea.as vrea sa stiu cat dureaza pana ne vor chema la politie sau la parchet?si daca putem fi acuzati de ceva pe baza unor declaratii date sub presiune si violenta.Astept un raspuns urgent.Va Multumesc!

Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA

Re: penal

Mesaj de vlad » Joi Apr 01, 2010 7:34 pm

Daca nu e o gluma de 1 aprilie mi se pare tare dubios. Cum sa ta bata politia asa de nebuna, fara sa nu fi facut ABSOLUT nimic. Si eu am fost interogat pt niste "prieteni", dar m-a chemat civilizat la sectie si nu m-a batut deloc.
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

Avatar utilizator
dimabogdan
Mesaje:916
Membru din:Mie Feb 14, 2007 9:43 am
Localitate:CONSTANTA

Re: penal

Mesaj de dimabogdan » Joi Apr 01, 2010 7:49 pm

Ce tampenie ordinara si incoerenta.Erau amici, dar i-au luat la ocazie.Apoi i-au gasit la politie.Cum, ca daca aia tocmai ii incingeau le luasera sigur telefoanele.Apoi v-au incins pe voi.Si voi ati scris tot ce v-au zis ei, de baieti cu frica lui Dumnezeu ce sunteti!Asa tam nesam.Mare e gradina Domnului si multi au sarit gardul...
Si noi ,alti fraieri ca stam, citim si raspundem la porcarii.
Mai bine sa taci si sa pari prost, decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile.

Avatar utilizator
ardei
Mesaje:133
Membru din:Dum Noi 23, 2008 6:42 pm
Numar Inmatriculare:B 84 BSR
Localitate:Bucuresti

Re: penal

Mesaj de ardei » Joi Apr 01, 2010 8:13 pm

In primul rand povestea ta nu prea are sens, dar in fine...sa spunem ca asa s-a intamplat. In ce localitate si la ce unitate de politie?Data?Unde ai fost la INML? Si la cat timp dupa "presupusul incident"? Ai cam uitat sa precizezi niste date importante...sau de frica sa nu fie printre noi aia care te-au batut :)
Daca e adevarata faza ar trebui sa scri mai detaliat...dupa aia vedem ce si cum.
Citroen C4 1.6 16v 110cp - Pipercross Cold Air Intake; Borla exhaust cat-back by PILOT!; Vitaminizata by Dimsport

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: penal

Mesaj de commandorsteel » Joi Apr 01, 2010 8:39 pm

pacaleala de 1 aprilie :ok
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: penal

Mesaj de Aiurica » Joi Apr 01, 2010 9:41 pm

jos Politia! :mrgreen:
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
catalin4u24
StarShip Pilot
Mesaje:5749
Membru din:Dum Iul 26, 2009 10:58 pm
Marca si model masina:Lancer Sportback
Contact:

Re: penal

Mesaj de catalin4u24 » Joi Apr 01, 2010 9:54 pm

Sefu ! Comandorule .... ?!
Mai schimba si tu bucile alea ca m-am plictisit de ele... nici nu mi se mai par sexy :ok :ok

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: penal

Mesaj de Aiurica » Joi Apr 01, 2010 10:05 pm

Stefane tu i-ai aratat bucile ma?
ti-am spus eu ca ti s-au cam lasat..... :mrgreen:
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
catalin4u24
StarShip Pilot
Mesaje:5749
Membru din:Dum Iul 26, 2009 10:58 pm
Marca si model masina:Lancer Sportback
Contact:

Re: penal

Mesaj de catalin4u24 » Joi Apr 01, 2010 10:20 pm

Era vorba de bucile de la semnatura mah [-X

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: penal

Mesaj de Bogdan » Joi Apr 01, 2010 11:00 pm

addy88 scrie:acum vreo luna in urma am mers cu un prieten in alta localitate cu masina lui.de la noi din oras am luat doi amici la ocazie si i-am lasat in alta localitate si am vorbit cand ne intoarcem sa-i sunam sa ii luam inapoi.cand am ajuns inapoi acestia erau la politie.ne-a luat si pe noi politia si nea batut si ne-a pus sa declaram ca stim ce faceau cei doi in localitatea respectiva.fiind batuti asa am facut.nu ni s-a adus la cunostinta sub ce acuzatie suntem pusi si ni s-a spus ca ne vor suna politistii peste cateva zile sa revenim la alte declaratii.am fost si am scos certificat medico-legal dar nu am facut plangere impotriva lor.problema e ca pe ceilalti care au fost luati prima data i-a batut si pe ei si le-au spus sa scrie ca noi,astia care am fost luati ultimii i-am fi pus sa comita infractiunea.as vrea sa stiu cat dureaza pana ne vor chema la politie sau la parchet?si daca putem fi acuzati de ceva pe baza unor declaratii date sub presiune si violenta.Astept un raspuns urgent.Va Multumesc!
Mituc tu esti ma? Nu ti-au mai intrat busteni in masina anul asta de 1 aprilie? :lol: :lol: :lol:
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
B25BUY
Mesaje:1287
Membru din:Mar Dec 09, 2008 10:54 am
Numar Inmatriculare:B-BUY
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: penal

Mesaj de B25BUY » Joi Apr 01, 2010 11:43 pm

Pai si voi n-ati strigat:
"Fara violenta !!!" sau
"Noi de-aicea nu pleacam , nu plecam acasa..." sau
"In casuta din padure aveau casa 2 pitici, vine pupaza si spune: Ce bine imi pare ca ai luat tzeapa..." ?? :ok

..oricum se stie ca bataia e rupta din rai..
C4 berlina 5 usi, culoare: Mativoire/2.0 HDI VTR Pack 140 CP - 2009

Avatar utilizator
Cosma Adrian
Mesaje:1108
Membru din:Sâm Noi 22, 2008 7:29 pm
Numar Inmatriculare:SJ-45-ADY
Localitate:Zalau
Contact:

Re: penal

Mesaj de Cosma Adrian » Vin Apr 02, 2010 12:39 am

[-X Bravo...foarte tare :lol: ...eu am fost :ok
C4 berlina, 1,6i ,16v (110cp),gri iceland

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: penal

Mesaj de mituc » Vin Apr 02, 2010 5:54 am

Bogdan scrie:Mituc tu esti ma? Nu ti-au mai intrat busteni in masina anul asta de 1 aprilie? :lol: :lol: :lol:
Bai imi pare rau, ieri mi-au promis astia ca-mi dau bonus 3 salarii daca le termin o chestie pina azi iar la sfirsitul zilei, cind era totul gata, mi-au spus ca proiectul s-a aminat, are deadline peste vreo 6 luni in loc de 2 zile, si mi-au multumit frumos pentru efort. Asa ca nu am apucat sa intru sa va pacalesc :oops:
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Scrie răspuns

Înapoi la “Legislatie si altele”