ornamente parbriz

Avatar utilizator
wolf
Mesaje:956
Membru din:Dum Iul 31, 2011 4:05 pm
Numar Inmatriculare:DJ 10 WLF
Localitate:Craiova
Contact:
Re: ornamente parbriz

Mesaj de wolf » Dum Iul 08, 2012 5:01 pm

le-am scos !
se ridica piciorusul de langa bratul stergatorul,se culiseaza ornamentul spre plafon si apoi cu o surubelnita subtire si dreapta se incepe declipsarea ornamentului de pe sina (spre exterior) .operatiunea se face dinspre plafon spre motor,nu invers.
atentie insa la plastice cand le declipsati,sunt subtiri si de proasta calitate,riscati sa le rupeti dk nu umblati cu grija.
WOLF
viewtopic.php?f=19&t=7704&st=0&sk=t&sd=a&hilit=wolf" onclick="window.open(this.href);return false;

OPUSworkshop
viewtopic.php?f=95&t=6022&start=45" onclick="window.open(this.href);return false;
https://m.facebook.com/OPUSWorkshop" onclick="window.open(this.href);return false;


ImagineImagine

Cuculescu
Mesaje:6
Membru din:Dum Mai 08, 2011 10:41 am

Re: ornamente parbriz

Mesaj de Cuculescu » Lun Apr 06, 2015 12:21 pm

Buna ziua
Ma numesc Mihai, sunt posesorul unui Citroen c4 qn 2007, rosu lucifer, 1.6 hdi, 109 cai. Ce sa mai...o bestie pe roti[SMILING FACE WITH SMILING EYES]. Imi cer scuze ca postez tocmai acum, sunt pe acest forum de patru ani. O mare rugaminte am la voi: stie cineva de unde pot cumpara ambele ornamente? Va multumesc anticipat.

Avatar utilizator
simply the lex
aLEX YO!...
Mesaje:3270
Membru din:Dum Iul 06, 2008 3:34 pm
Marca si model masina:Citroen C5 Exclusive 2.0 Hdi
Numar Inmatriculare:AG 85 LEX
Localitate:pitesti
Contact:

Re: ornamente parbriz

Mesaj de simply the lex » Lun Apr 06, 2015 1:08 pm

De la reprezentanta
Dezmembrari C4 Coupé/Hatchback 1.6i, 1.6 Hdi, 2.0 Hdi VTR/VTS : viewtopic.php?f=4&t=7439" onclick="window.open(this.href);return false;

Scrie răspuns

Înapoi la “Tips&Tricks”