C4 vs Civic

Citroen C4 sau altceva?
Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:
Re: C4 vs Civic

Mesaj de mituc » Vin Noi 07, 2008 9:59 pm

Nu e un versus chiar aiurea. E exact ce spunea Shadow la VTS vs. typeR, si anume in general C4 e o masina care-ti ofera multe la un pret ceva mai scazut, dar nu e honda, iar honda iti ofera cel putin aceleasi lucruri (+fiabilitatea honda) dar la un pret mai ridicat.
Si sa-ti mai spun un secret: la nici un dealer honda din tara nu exista mugurei cum avem noi unul la vilcea!
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
Shadow
AfterDark Racing Club
Mesaje:3159
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 11:53 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: C4 vs Civic

Mesaj de Shadow » Sâm Noi 08, 2008 11:05 am

Sa stii ca nu e chiar asa...pana acum am fost la amandoi dealeri din Buc (Carpati Motors si Asko).
Cei de la Carpati Motors au anumite pct comune cu ATS :lol: . In sensul ca nu sunt nesimtiti dar rezultatele sunt asemanatoare cand vine vb de calitatea lucrarilor. Si intotdeauna cand vine vb de garantie incep sa strambe din nas.
In schimb cei de la ASKO au un MARE 10 de la mine. De fiecare data au fost f receptivi si f amabili, toate lucrurile s-au rezolvat extrem de repede. Chiar si niste mici probleme care le-am avut s-au rezolvat imediat.
Eu nu am fost niciodata la ProMotor Valcea, doar ce am auzit lucruri bune de la restul. Dar pot sa-ti garantez ca Asko este printre cele mai bune serviceuri din Buc (si nu ma refer doar Honda).

Si asta pot sa ti-o zic cu mana pe inima pt ca m-am confruntat cu f multe serviceuri din Bucuresti de la f multe marci.
Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red (ex)

C4 coupe - Inferno Red (ex)

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: C4 vs Civic

Mesaj de mituc » Sâm Noi 08, 2008 2:42 pm

Minunat!
Nu stii si unul agreat mazda care sa fie la fel de bun?
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
mugurel
Mesaje:780
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 8:18 pm
Marca si model masina:DS3, DS4 Crossback, DS5 160HDi BVA.

Re: C4 vs Civic

Mesaj de mugurel » Lun Noi 10, 2008 12:16 pm

mituc scrie: Si sa-ti mai spun un secret: la nici un dealer honda din tara nu exista mugurei cum avem noi unul la vilcea!
te trec la acatise!
multumirile vin si din partea echipei Pro Motor, fara de care nu faceam mai nimic de fapt!
Mugurel
DS3 1,6HDi 92CP

Scrie răspuns

Înapoi la “Citroen C4 Vs ...”