Citroen C4 vs Subaru Impreza

Citroen C4 sau altceva?
Avatar utilizator
basy
Praz Racing Team
Mesaje:725
Membru din:Dum Ian 20, 2008 3:37 pm
Localitate:Bucuresti <=> Craiova
Re: Citroen C4 vs Subaru Impreza

Mesaj de basy » Lun Ian 26, 2009 10:04 pm

Shadow scrie:Basy, crede-ma ca eu de o vreme incoace am ajuns la o concluzie: FWD SUCKS!!!
Asa cum au zis multi, nu stiu de cate ori o sa conteze acea zecime de secunda in + pe cate o sa o scoti, dar o sa conteze intotdeauna cat de FUN este o masina.

Eu aleg Impreza (STI :D )
Sunt 2 lucruri care imi plac la integrala, plecarile cand te tintuiesc in scaun si faptul ca poti sa mergi cu ele destul de bine in afara drumurilor neasfaltate.

RWD este foarte funny de condus, dar pana atunci este destul de periculoasa.

Uite o demonstratie ca si tractiunea fata pleaca... foarte violent. Si... e vorba de un diesel.
Citroen C4 Coupe 1.6 HDI 110 alb

Avatar utilizator
basy
Praz Racing Team
Mesaje:725
Membru din:Dum Ian 20, 2008 3:37 pm
Localitate:Bucuresti <=> Craiova

Re: Citroen C4 vs Subaru Impreza

Mesaj de basy » Joi Ian 29, 2009 7:22 pm

Uitati si niste cifre despre STI la capitolul viteze de trecere in testele ams sta mai prost decat C4 berlina 1.6 HDI. Ei, ce ziceti de asta?

Imagine
Citroen C4 Coupe 1.6 HDI 110 alb

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Citroen C4 vs Subaru Impreza

Mesaj de Mihay » Joi Ian 29, 2009 7:25 pm

esti nebun

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: Citroen C4 vs Subaru Impreza

Mesaj de Aiurica » Joi Ian 29, 2009 9:21 pm

pe min e s-a suparat.....cand iam spus
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Citroen C4 vs Subaru Impreza

Mesaj de Mihay » Vin Ian 30, 2009 1:40 am

pe mine n`are cum :mrgreen:

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Citroen C4 vs Subaru Impreza

Mesaj de mituc » Vin Ian 30, 2009 7:10 am

Vedeti ca ala e testul elanului, nu e abordare de viraj. In timpul testului elanului nu se frineaza si nu se accelereaza din cite stiu eu,se face doar acea succesiune dreapta-stinga si atit, iar frinarea e lasata in seama esp-ului, traction control-ului si a altor sisteme de protectie de genul asta. Lancer evo scoate 0.98g iar wrx sti scoate 0.92 acceleratie laterala maxima din cite imi aduc aminte, deci in cazul abordarii unui viraj crede-ma ca lucrurile cu timpii se complica versus cam orice masina de strada domestica.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
onacus
Mesaje:660
Membru din:Mie Feb 28, 2007 3:54 pm
Localitate:Bucuresti Militauri
Contact:

Re: Citroen C4 vs Subaru Impreza

Mesaj de onacus » Vin Ian 30, 2009 10:04 am

Cel mai tampit versus ever.
Honda Civic Sedan ES 1.8 M/T New Red Pearl
Ex C4 Coupe UJ 1.6i Gri Aluminium ...

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: Citroen C4 vs Subaru Impreza

Mesaj de Mihay » Vin Ian 30, 2009 10:49 am

bai vorba lu basy de ce ziceti ca e cel mai tampit? veniti si cu argumente si demontati-i omului "tampeniile" pe care le considerati voi

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen C4 vs Subaru Impreza

Mesaj de Bogdan » Vin Ian 30, 2009 10:51 am

Multi se gandesc la STI acnd aud de impreza, si si mai multi nu stiu ca mai exista si motoare de 1.6 mai batranesti!!
Evident ca o comparatie C4 cu STI este mai mult decat idioata din punctul meu de vedere, indiferent ca unu iese pe curbe mai repede sau mai incet!!

Niciodata nu poti compara 2 masini de strada,cu greutati asemanatoare, una cu 180 CP si una cu 300 (ex aberant)
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
basy
Praz Racing Team
Mesaje:725
Membru din:Dum Ian 20, 2008 3:37 pm
Localitate:Bucuresti <=> Craiova

Re: Citroen C4 vs Subaru Impreza

Mesaj de basy » Vin Ian 30, 2009 12:06 pm

Cum am spus si mai devreme Impreza are motoare si de 1.5, 2.0, 2.0 diesel, si chiar WRX. Eu cred ca se poate compara cu VTS, chiar asa submotorizat cum e. Nu exista doar STI pe lumea asta. :?
Vreti sa vorbim de STI. Ok, hai sa vorbim de STI!!! Pot sa va fac demonstratia ca o Solenza care merge pe taxi zi de zi are diferenta de sub 1 s pe un minicircuit fata de preaminunatul STI. :o Sunt dovezi clare. Pot sa va spun si ca la raliu tot acea Solenza a terminat in fata unui STI de 500 CP de la TM al lui Staici cu pilot cu experienta in raliuri la volan(aceasta filmare inca nu este pe net, si nici pe vreun calculator, este inca pe o caseta, dar pot sa fac rost de acea caseta).

Ma credeti nebun? Nu voi zice ca nu e asa, dar demonstrati-mi!!! Vreau dovezi, nu vorbe. In tot ceea ce am afirmat am venit cu dovezi. Astept si de la voi.
Citroen C4 Coupe 1.6 HDI 110 alb

Avatar utilizator
Shadow
AfterDark Racing Club
Mesaje:3159
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 11:53 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen C4 vs Subaru Impreza

Mesaj de Shadow » Vin Ian 30, 2009 12:12 pm

basy scrie:Pot sa va fac demonstratia ca o Solenza care merge pe taxi zi de zi are diferenta de sub 1 s pe un minicircuit fata de preaminunatul STI. :o Sunt dovezi clare. Pot sa va spun si ca la raliu tot acea Solenza a terminat in fata unui STI de 500 CP de la TM al lui Staici cu pilot cu experienta in raliuri la volan(aceasta filmare inca nu este pe net, si nici pe vreun calculator, este inca pe o caseta, dar pot sa fac rost de acea caseta).
Asta chiar e o aberatie!!!
Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red (ex)

C4 coupe - Inferno Red (ex)

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen C4 vs Subaru Impreza

Mesaj de Bogdan » Vin Ian 30, 2009 12:15 pm

basy scrie:Cum am spus si mai devreme Impreza are motoare si de 1.5, 2.0, 2.0 diesel, si chiar WRX. Eu cred ca se poate compara cu VTS, chiar asa submotorizat cum e. Nu exista doar STI pe lumea asta. :?
Vreti sa vorbim de STI. Ok, hai sa vorbim de STI!!! Pot sa va fac demonstratia ca o Solenza care merge pe taxi zi de zi are diferenta de sub 1 s pe un minicircuit fata de preaminunatul STI. :o Sunt dovezi clare. Pot sa va spun si ca la raliu tot acea Solenza a terminat in fata unui STI de 500 CP de la TM al lui Staici cu pilot cu experienta in raliuri la volan(aceasta filmare inca nu este pe net, si nici pe vreun calculator, este inca pe o caseta, dar pot sa fac rost de acea caseta).

Ma credeti nebun? Nu voi zice ca nu e asa, dar demonstrati-mi!!! Vreau dovezi, nu vorbe. In tot ceea ce am afirmat am venit cu dovezi. Astept si de la voi.
Daca tu vii cu dovezile si explicatiile din primul post chiar ca inchizi gura la toti! dar cand arunci o pastila si astepti..(doar tu stii ce astepti) este foarte normal ca lumea sa isi dea cu parerea la fel cum si tu iti dai cu parerea
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
basy
Praz Racing Team
Mesaje:725
Membru din:Dum Ian 20, 2008 3:37 pm
Localitate:Bucuresti <=> Craiova

Re: Citroen C4 vs Subaru Impreza

Mesaj de basy » Vin Ian 30, 2009 12:27 pm

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=zQPyxrwk ... re=related[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=Yl8K_tSz3SQ[/youtube]
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=IlrKdcLNfl4[/youtube]

Uitati si un bonus, un Cielo.
Ok... m-ati facut nebun, m-ati facut idiot, m-ati facut aberant si inca 0 dovezi din partea voastra. Astept dovezile!!! V-as ruga sa nu imi stergeti acest post totusi, chiar daca nu am incalcat cu nimic regulamentul!!!
Citroen C4 Coupe 1.6 HDI 110 alb

Avatar utilizator
Shadow
AfterDark Racing Club
Mesaje:3159
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 11:53 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Citroen C4 vs Subaru Impreza

Mesaj de Shadow » Vin Ian 30, 2009 12:35 pm

Astea numesti tu dovezi???
Unul cu un Subaru pe care nu stia sa-l conduca k-lumea si intra mult prea tare in viraje si care avea prea mult forta pt circuitul ala fara autoblocant???
Pe un circuit de genul ala poti sa ai si 1000 cp daca nu stii sa ii folosesti si daca masina ii pune pe drum de la o turatie mica.
Pe bune acum, facem niste comparatii reale sau facem niste comparatii bazate pe niste conditii circumstante.
Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red (ex)

C4 coupe - Inferno Red (ex)

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Citroen C4 vs Subaru Impreza

Mesaj de mituc » Vin Ian 30, 2009 12:36 pm

Ginditi-va ca nu e asa de greu. Daca e vorba de un circuit unde conteaza mult mai mult viteza de parcurgere a unui viraj si unde, deci, cei 2500cp ai imprezei nu au absolut nici o valoare ca sare afara daca accelereaza, atunci asta e.
Evident, pe un circuit adevarat, cu linii lungi, viraje si strinse silargi, solenza aia nu are nici o sansa niciodata.

Shadow, circuitul era mult prea strins pentru ca ala cu subaru sa poata face ceva.
Ultima oară modificat Vin Ian 30, 2009 12:43 pm de către mituc, modificat 1 dată în total.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Închis

Înapoi la “Citroen C4 Vs ...”