Ce sa aleg? C4 vs ...

Citroen C4 sau altceva?
Scrie răspuns
ABkr
Mesaje:6
Membru din:Lun Sep 07, 2015 12:29 pm
Marca si model masina:Citroen C4 Coupe 1.6 HDI
Ce sa aleg? C4 vs ...

Mesaj de ABkr » Lun Sep 07, 2015 12:35 pm

Salutare,

Sunt nou pe forum, iar motivul pentru care m-am inscris e pentru a va cere un sfat, voua, posesorilor de Citroen.

Urmeaza sa imi iau o masina in urmatoarele cateva saptamani si sunt indecis.

Balanta are pe o parte Citroen C4 Coupe 1.6 HDi 109 CP, iar pe cealalta Ford Focus, acelasi motor, varianta hatchback(3 sau 5 usi).

Din punct de vedere design mi se pare ca nu incape discutie, Citroen-ul este superb, atat exterior cat si interior.

As vrea sa va rog sa-mi spuneti, sincer, cam care ar fi cele mai comune si serioase probleme pe care le are C4. Toate marcile au mici "scapari", dar trebuie sa recunosc ca la C4 nu am nici cea mai mica idee. Focus are tatal meu, l-am condus, imi place, dar mi se pare putin cam sec :) . Cu toate acestea, daca C4 e o masina buna, fiabila, nu as mai sta pe ganduri.

Va multumesc!

P.S. Am omis sa mentionez, masinile la care ma uit sunt SH, an 2005-2006 majoritatea.

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: Ce sa aleg? C4 vs ...

Mesaj de mituc » Lun Sep 07, 2015 5:17 pm

De ce buget dispui?
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

ABkr
Mesaje:6
Membru din:Lun Sep 07, 2015 12:29 pm
Marca si model masina:Citroen C4 Coupe 1.6 HDI

Re: Ce sa aleg? C4 vs ...

Mesaj de ABkr » Mie Sep 09, 2015 12:48 pm

Din pacate bugetul e relativ mic, in jur de 2500E neinscrisa, deci probabil cam 3000E cu totul.

Scrie răspuns

Înapoi la “Citroen C4 Vs ...”