question revizie 1 an

Intervalul reviziilor, costurile aferente. Campaniile de rechemari
Scrie răspuns
bestskud
Mesaje:82
Membru din:Mie Aug 22, 2007 2:00 pm
Numar Inmatriculare:IS-84-TOM
Localitate:Iasi(chirila)/Bucuresti(sala palatului)
Contact:
question revizie 1 an

Mesaj de bestskud » Dum Iul 27, 2008 5:34 pm

se apropie anul...ca atare trebuie sa fac si eu revizia in jurul datei de 15 august desi am doar 14k kilometri pana acum
foarte probabil am sa merg la fetcom suceava pentru ca e cel mai aproape momentan
MAREA PROBLEMA:nu mai gasesc carticica de service si garantie...stie cineva ce se poate face?
stiu ca astia o cer la fiecare chestie pe care ti-o fac la masina si pe buna dreptate + ca trebuie sa mai schimb si una bucata claxon pe garantie si sa fac o verificare la geometria rotilor si a farurilor(sper sa nu am probleme cu xenoanele puse in urma cu 1luna)
astept sfaturi pls...stie cineva daca se mai poate elibera o alta carticica de aia?presupun ca au o evidenta in calculatoare pe acolo incat sa vada ca masina este inca in garantie chiar daca a fost cumparata de la ats.mai am si factura la ea pe care e trecuta desigur data cumpararii si fisa de la revizia de la 1500km.
c4 coupe 1.6i 110 cp gris fer IS-84-TOM

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Re: question revizie 1 an

Mesaj de mituc » Lun Iul 28, 2008 1:16 pm

Da-le un telefon inainte si vezi ce se poate face, e posibil sa trebuiasca sa-ti emita alta. In principiu toate reviziile si ce s-a facut pina acum la masina e intr-o baza de date comuna pentru toate service-urile din reteaua citroen, deci din punctul asta de vedere poti sa stai linistit.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

bestskud
Mesaje:82
Membru din:Mie Aug 22, 2007 2:00 pm
Numar Inmatriculare:IS-84-TOM
Localitate:Iasi(chirila)/Bucuresti(sala palatului)
Contact:

Re: question revizie 1 an

Mesaj de bestskud » Joi Iul 31, 2008 3:49 pm

am vorbit cu cei din suceava si o sa facem rost de o noua cartzulie de aia...deocamdata trebuie sa iau un cauciuc ca am taiat unul din greseala.. :(
c4 coupe 1.6i 110 cp gris fer IS-84-TOM

Sello
Mesaje:1
Membru din:Mie Ian 21, 2015 2:56 pm
Marca si model masina:BMW12
Numar Inmatriculare:20BNE

Re: question revizie 1 an

Mesaj de Sello » Mie Ian 21, 2015 2:57 pm

- Ambreajul aluneca in continuu. Nu mai are momente de repaus. Indiferent daca vin de pe un drum lung unde ambreajul a fost solicitat, sau plec de dimineata cu masina nemiscata de ore intregi, sau plec de la semafor cat pot de fin, ambreajul tremara la plecarea de pe loc un viteza I. In functie de solicitarea la demaraj, poate sa tremure in in viteza II. Cea mai evidenta manifestare este cand se demareaza de pe loc cu virare la 90 de grade (un semafor la care se face brus la dreapta/stanga). In momentul asta tremuratul ambreajului este EXTREM de pronuntat, l-a putea usor confunda cu un telescop cu uzura totala pe puntea viratoare, care nu mai ajuta roata sa faca priza aproape deloc pe sosea. Mai pe romaneste se simte ca si cum ai avea telescoapele moarte complet. Lucru imposibil, am trecut ITP acum 2 luni, cu felicitari pentru starea tehnica a masinii.
Get Braindumps demos for 74-343 and passguide with 100% success www.pwr.wroc.pl Our high quality itil prepares you well before appearing in the final keiseruniversity of www.sckans.edu

robitza21
Mesaje:284
Membru din:Dum Apr 28, 2013 2:28 am
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6Hdi 90CP
Numar Inmatriculare:B-111-RFM

Re: question revizie 1 an

Mesaj de robitza21 » Mie Ian 21, 2015 4:34 pm

Sello scrie:- Ambreajul aluneca in continuu. Nu mai are momente de repaus. Indiferent daca vin de pe un drum lung unde ambreajul a fost solicitat, sau plec de dimineata cu masina nemiscata de ore intregi, sau plec de la semafor cat pot de fin, ambreajul tremara la plecarea de pe loc un viteza I. In functie de solicitarea la demaraj, poate sa tremure in in viteza II. Cea mai evidenta manifestare este cand se demareaza de pe loc cu virare la 90 de grade (un semafor la care se face brus la dreapta/stanga). In momentul asta tremuratul ambreajului este EXTREM de pronuntat, l-a putea usor confunda cu un telescop cu uzura totala pe puntea viratoare, care nu mai ajuta roata sa faca priza aproape deloc pe sosea. Mai pe romaneste se simte ca si cum ai avea telescoapele moarte complet. Lucru imposibil, am trecut ITP acum 2 luni, cu felicitari pentru starea tehnica a masinii.
Si ai vrut sa transmiti, ce? Sau sa intrebi?!? #-o #-o

joeadrianblack
Mesaje:912
Membru din:Vin Mai 22, 2009 5:58 pm
Localitate:Bucuresti

Re: question revizie 1 an

Mesaj de joeadrianblack » Mie Ian 21, 2015 5:18 pm

plus ca suntem pe un thread din 2008 :)

Avatar utilizator
djmanianfs
Mesaje:525
Membru din:Dum Aug 19, 2012 9:52 pm
Marca si model masina:BMW F10 520D LCI 2012

Re: question revizie 1 an

Mesaj de djmanianfs » Mie Ian 21, 2015 7:51 pm

Pe principiul: "ce face baietii?" :ok :ok
Ex: Citroen C4 coupe 1.4 16V 2005, Gri Iridis
Actual: BMW F10 520D LCI 2012, Black Saphire Metalic 475

Scrie răspuns

Înapoi la “Reviziile & Campaniile de rechemari”