Decarbonizare motor

Discutii generale,ce cumparam, de unde cumparam, de ce cumparam, ce dotari, ce motorizari etc
Scrie răspuns
chelner
Mesaje:60
Membru din:Sâm Apr 14, 2012 1:45 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6 HDI,110 Cp
Numar Inmatriculare:B 51 CDJ
Localitate:Bucuresti
Decarbonizare motor

Mesaj de chelner » Sâm Mai 27, 2017 6:41 pm

Azi am fost si mi-am curatat motorul, egr, evacuarea,capul injectoarelor, etc.Totul s-a curatat cu un gaz format din oxigen si hidrogen.Gazul l-au bagat prin galeria de admisie.Toata treaba a durat 40 min.Primele impresii...accelereaza mai usor, trage mult mai bine.
Baietii au atelierul pe strada cu dedeman giurgiului.
https://www.facebook.com/decarbonizarem ... 6159067788" onclick="window.open(this.href);return false;
Pretul a fost de 250 lei.
Imagine

Imagine

Imagine


Pentru detalii tehnice,puteti lua legatura cu baietii,care va pot explica mai in amanuntime tot procesul tehnologic.

Noobz
Mesaje:76
Membru din:Mie Noi 02, 2016 12:40 pm
Marca si model masina:Citroen c4 2.0HDI VTS

Re: Decarbonizare motor

Mesaj de Noobz » Dum Mai 28, 2017 8:51 am

"Gazul special format din oxigen si hidrogen " un mod extraordinar de a face marketing numind simpla APA H2O (2 molecule Hidrogen 1 de oxigen) in stadiul de abur drept Gaz special format din oxigen si hidrogen si a o vinde cu 250 lei.

Exista o metoda mai putin costisitoare si mult mai eficace daca esti fan decarbonizare cu apa.

chelner
Mesaje:60
Membru din:Sâm Apr 14, 2012 1:45 pm
Marca si model masina:Citroen C4 1.6 HDI,110 Cp
Numar Inmatriculare:B 51 CDJ
Localitate:Bucuresti

Re: Decarbonizare motor

Mesaj de chelner » Dum Mai 28, 2017 11:24 am

Ma bucur ca ai descoperit formula apei, si ca esti un reputat chimist.Se pare ca nu intelegi ce inseamna fan.

Scrie răspuns

Înapoi la “Citroen C4 Coupe, Berlina & Sedan”