usa dreapta fata

Discutii generale,ce cumparam, de unde cumparam, de ce cumparam, ce dotari, ce motorizari etc
Scrie răspuns
kyturelm
Mesaje:3
Membru din:Sâm Dec 30, 2017 10:33 pm
Marca si model masina:citroen c4 ,1.6 hdi
usa dreapta fata

Mesaj de kyturelm » Vin Ian 05, 2018 3:30 pm

Salut. Nu imi mai merge usa din dreapta soferului. Sa ruptacel mecanism care atunci cand tragi de maner se deschide usa. m-am uitat un pic pe acolo si a cazut o bucata din suportul menurului, acela care vine bagat sufa. Intrebarea este cum scot manerul cu acel suport afara sa vad daca se poate pune la loc,? Am scos acel surub din capat, dar mai departe nu am reusit. sau stie cineva unde sa il gasesc dupa un cod? Dar la fel trebuie sa il demontez si nu stiu cum. multumesc

kyturelm
Mesaje:3
Membru din:Sâm Dec 30, 2017 10:33 pm
Marca si model masina:citroen c4 ,1.6 hdi

Re: usa dreapta fata

Mesaj de kyturelm » Sâm Ian 06, 2018 11:37 am

kyturelm scrie:Salut. Nu imi mai merge usa din dreapta soferului. Sa ruptacel mecanism care atunci cand tragi de maner se deschide usa. m-am uitat un pic pe acolo si a cazut o bucata din suportul menurului, acela care vine bagat sufa. Intrebarea este cum scot manerul cu acel suport afara sa vad daca se poate pune la loc,? Am scos acel surub din capat, dar mai departe nu am reusit. sau stie cineva unde sa il gasesc dupa un cod? Dar la fel trebuie sa il demontez si nu stiu cum. multumesc
Am gasit piesa la dezmembrari. A costat 20 de euro. Acum urmeaza sa o inlocuiesc ,daca reusesc.

kyturelm
Mesaje:3
Membru din:Sâm Dec 30, 2017 10:33 pm
Marca si model masina:citroen c4 ,1.6 hdi

Re: usa dreapta fata

Mesaj de kyturelm » Sâm Ian 06, 2018 6:43 pm

kyturelm scrie:
kyturelm scrie:Salut. Nu imi mai merge usa din dreapta soferului. Sa ruptacel mecanism care atunci cand tragi de maner se deschide usa. m-am uitat un pic pe acolo si a cazut o bucata din suportul menurului, acela care vine bagat sufa. Intrebarea este cum scot manerul cu acel suport afara sa vad daca se poate pune la loc,? Am scos acel surub din capat, dar mai departe nu am reusit. sau stie cineva unde sa il gasesc dupa un cod? Dar la fel trebuie sa il demontez si nu stiu cum. multumesc
Am gasit piesa la dezmembrari. A costat 20 de euro. Acum urmeaza sa o inlocuiesc ,daca reusesc.
Gata am rezolvat problema.

Scrie răspuns

Înapoi la “Citroen C4 Coupe, Berlina & Sedan”