ATS - Am ramas fara masina 3-4 zile

Atelier mecanica,Vehicule Noi, Vanzare Piese de Schimb,Atelier Caroserie si Vopsire
Scrie răspuns
Avatar utilizator
SAMmy
My C4 Rocks!
Mesaje:731
Membru din:Mar Feb 13, 2007 9:56 am
Marca si model masina:Citroën C6 Exclusive
Citroën C4 Coupé VTR
Numar Inmatriculare:VN 29 SAM
Localitate:Bucuresti
Contact:
ATS - Am ramas fara masina 3-4 zile

Mesaj de SAMmy » Mar Feb 20, 2007 11:51 pm

Ieri am lasat masina la ATS Pipera pentru cateva reparatii:
Portiera stanga (singura ca e Coupe ;)) zgaraiata si indoita in urma unui accident usor... am avut ceva cu un 307 argintiu! :(
Iar de ordin tehnic: "ciorapeii" amortizoarelor spate si boxa stanga spate care bazaie usor la bass...

Sper ca: 1. sa nu dureze mai mult decat mi-au spus! Daca Vineri cel tarziu nu am masina, fac belea... :twisted:
2. Sa nu mi-o dea inapoi zgaraiata sau indoita sau vopsita prost sau cu alte probleme de ordin estetic! Altfel fac belea...
3. Sa nu mai bazaie boxa aia si sa nu mai cada "ciorapeii", sa troncane obosit, pentru ca altfel... DA! Ati ghicit! FAC BELEA! :x

Va tin la curent cu evolutia... sper sa nu fiu dezamagit... :?
Citroën C6 Exclusive 2.7 V6 HDi Gris Fer Claudia Alezane nicknamed Jax
Citroën C4 Coupé VTR 1.6i 16V Noir Obsidian nicknamed Tux

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de Bogdan » Mar Feb 20, 2007 11:56 pm

Eu am schimbat boxa care bazaia si se aude la fel de prost! Solutia? Se schimba tot radiocd-ul. Poate ai noroc si e doar boxa de vina ;).

Bafta ce sa zic altceva
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Mesaj de Tomita » Mar Feb 20, 2007 11:58 pm

daca vrei sa fii sigur de lucrare viziteaza-i zilnic, nu abandona masina pe mana lor
boxa va barzai pt sunt de fapt plasticele de la montantii spate care intra in rezonanta. cxel negru orizontal cu cel albicios de la montant. ar trebui cumva fixate. am gasit unde s-ar putea prinde acele plastice pt a nu mai vibra.
"nu ca nu dam noi suruburi sau alte alea. ele sunt prinse in clipsuri si cu asta basta"
i-am aratat: "uite vezi cum face cand e sustinut aici?, uite cum face cand e liber" nu am avut cu cine. probabil ca vva trebui sa schimb coxele la un shop audio si sa borbesc acolo sa imi insonorizez si platicele (inclusiv prinderea acestora ca la carte)
ciorapeii trebuie inghesuiti sus si apoi aplicat un mastic (solutie oferita de aceeasi persoana care mi-a replicat f strict la plastciele din interior. deci se pricepe omul, dar nu vrea. e ceva care il retine cateodata.
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

KereKash_KRK
Dracusor
Mesaje:114
Membru din:Mie Feb 14, 2007 12:09 pm
Localitate:Bucuresti Drumul Taberei

Mesaj de KereKash_KRK » Mie Feb 21, 2007 1:02 am

Am fost si eu azi la service, si chiar mi-au aranjat foarte bine plasticele alea pe acolo ca sa-u calmat (ma refer la cele din spate si de la boxe). Incercati in baneasa ca parca se lucreaza mai bine acolo.
C4 coupe 1.6i 16v 110cp iridis B.61.KRK

Avatar utilizator
SAMmy
My C4 Rocks!
Mesaje:731
Membru din:Mar Feb 13, 2007 9:56 am
Marca si model masina:Citroën C6 Exclusive
Citroën C4 Coupé VTR
Numar Inmatriculare:VN 29 SAM
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de SAMmy » Mie Feb 21, 2007 11:30 am

Eu aveam deja programare la Pipera si de-asta nu m-am dus in Baneasa!
Dar sper sa nu fi fost alegerea gresita, problemele nu sunt atat de mari...
Citroën C6 Exclusive 2.7 V6 HDi Gris Fer Claudia Alezane nicknamed Jax
Citroën C4 Coupé VTR 1.6i 16V Noir Obsidian nicknamed Tux

Avatar utilizator
SAMmy
My C4 Rocks!
Mesaje:731
Membru din:Mar Feb 13, 2007 9:56 am
Marca si model masina:Citroën C6 Exclusive
Citroën C4 Coupé VTR
Numar Inmatriculare:VN 29 SAM
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de SAMmy » Lun Feb 26, 2007 5:35 pm

Am luat masina de joi seara, dar nu m-am grabit sa scriu nimic pentru ca nu vroiam sa ma pripesc...

Boxa va fi schimbata pe garantie dar nu au avut-o pe stoc si ca atare astept un telefon de la ei...

Amortizoarele au primit niste "soricei" pentru ca protectiile sa nu mai cada... sincer, mi s-a parut o idee
foarte buna si ingenioasa, acum nu vor mai cadea niciodata... pun poze curand.

Iar zgomotul de mormant era provocat de faptul ca anumite suruburi de la rezervor erau slabite si scartaia in anumite pozitii...

Acum referitor la tinichigerie... masina arata impecabil... m-a deranjat ca nu au spalat-o si ei pe toata...
cand am luat-o de la ei avea portiera stanga ca noua dar cu restul prafuit, desi eu o dusesem la ei spalata proaspat.

Singura eroare e o picatura de lac, exact in luft-ul dintre portiera si aripa... ne e naspa, tre sa te uiti
cu micoscopul ca s-o observi dar ma'nervez asa ca idee, nu sunt in stare sa faca nimic perfect?

Cam atat! Mai multe dupa ce-mi schimba si boxa!
Citroën C6 Exclusive 2.7 V6 HDi Gris Fer Claudia Alezane nicknamed Jax
Citroën C4 Coupé VTR 1.6i 16V Noir Obsidian nicknamed Tux

msmp3
Mesaje:4
Membru din:Joi Feb 28, 2008 3:54 pm
Contact:

Mesaj de msmp3 » Joi Feb 28, 2008 3:57 pm

Bogdan scrie:Eu am schimbat boxa care bazaia si se aude la fel de prost! Solutia? Se schimba tot radiocd-ul. Poate ai noroc si e doar boxa de vina ;).

Bafta ce sa zic altceva

Eu am fost la Cartec Trade din Pitesti Arges dealer Citroen si mi-am rezolvt o problema asemanatoare, bin tu poti merge si la alte firme alaturate dar nu situ ce rezultat o sa ai. De exemplu Auto World Park SRL din Bradu judetul Arges are un service bun cu toate ca este dealer Opel Chevrolet.Adresele sunt www.awp-cars.ro sau www.cartec.ro

Succes/

Scrie răspuns

Înapoi la “ATS”