ats baneasa-de toata jena

Atelier mecanica,Vehicule Noi, Vanzare Piese de Schimb,Atelier Caroserie si Vopsire
sosorin
smarcaz cu C4
Mesaje:108
Membru din:Mie Feb 21, 2007 9:43 pm
Contact:
ats baneasa-de toata jena

Mesaj de sosorin » Mar Apr 08, 2008 8:48 pm

astazi am primit finalmente telefonul mult asteptat "puteti veni sa luati masina".zis si facut.m-am dus cu inima ca un purece gandindu-ma daca nu cumva au facut vopseaua gresit...daca s-o inchide bine usa,daca nu mi-au pus ceva nasol in usa etc. am ajuns la baneasa am vb cu dl de la receptie
am intrat in masina si wow,stupoare: culoarea le-a iesit bine,usa s-a inchis bine totul ok.plec de la ats spunandu-mi ca nu e dracu asa de negru.ma intalnesc cu var-miu la carrefour feeria si tzac pac ma intreaba...."ba,auzi....unde ti-e antena?".A picat cerul pe mine.Ma duc inapoi si vb cu dl de la receptie,care n-are saracu nici o vina, si mi se raspunde : "maine o vom rezolva,ca baietii de la service nu stiu nimic". Mi se pare penibil ca la o firma mare cum este ATS sa se intample asemenea magarii, cum naiba poti pierde o antena?s-a teleportat?are a will of its own?....sa nu mai vb de faptul ca din masina imi lipsesc cheile de la casa,care erau puse-n torpedou.Am intrebat si de chei si mi s-a raspuns identic "rezolvam maine".
Acum astept ziua de maine aka 09.10.2008 gandindu-ma cum naiba a reusit dl tariceanu sa faca din unicul importator autorizat citroen o combinatie dintre balci,mahala si piata obor.bravo dl tariceanu,pt ca ati adus din vest knowhow-ul francez ;) toata stima. :D
C4 1.4 !!! 90 cai naravashi,culoarea vantului turbat(gris fer) + Skoda FABiA 1.4 75 CP +(in viitor) Opel Vectra sau Skoda Octavia

Avatar utilizator
nero
Robotizat
Mesaje:843
Membru din:Mie Aug 08, 2007 9:45 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de nero » Mar Apr 08, 2008 8:51 pm

Antena aia se desurubeaza cu mana, e posibil sa fi fost insusita de cineva cat masina statea in parcare.
Pe de alta parte, poate cei de la ATS nu mai aveau piese de schimb si le-a sarit in ochi masina ta. :)
Citroen C4 - 1.6HDI - SX Pack

sosorin
smarcaz cu C4
Mesaje:108
Membru din:Mie Feb 21, 2007 9:43 pm
Contact:

Mesaj de sosorin » Mar Apr 08, 2008 8:56 pm

stiu ca se dusurubeaza....oricum avand in vedere ca parcarea e pazita si langa masina mea mai erau cel putin 20 de alte c4.....cam dubios....e o gainarie ieftina care nu face altceva decat sa stirbeasca si mai mult imaginea ATS-ului.Pacat de sediul din baneasa....propun sa-l cedeze celor de la Automobile Bavaria :)
C4 1.4 !!! 90 cai naravashi,culoarea vantului turbat(gris fer) + Skoda FABiA 1.4 75 CP +(in viitor) Opel Vectra sau Skoda Octavia

candymann

Mesaj de candymann » Mar Apr 08, 2008 9:05 pm

:shock: :shock: :shock: :shock:

Avatar utilizator
silvius
Mesaje:2430
Membru din:Dum Feb 11, 2007 1:25 am
Numar Inmatriculare:B08BBK
Localitate:Bucuresti / Varna
Contact:

Mesaj de silvius » Mar Apr 08, 2008 9:07 pm

man, dar ce crezi ca fac ei cu cheile de la casa?
Si apoi antena din aia... cui ii trebe? O antena din aia mica e vreo 20 de lei, dar aia standard vreo 10 lei. Acum crezi tu ca unul din service si-a facut si el un ciubuc de 5 lei cu antena ta?
Hai sa fim putin seriosi, eu unul am lasat masina in service cu pda, telefon, niste euro si stuff din asta, si stupoare: nu lipseste nici macar o moneda de 50 de centi, nici sigurante din cutia de sigurante ce o tin in cotiera, nici nimic
C4 by silvius , K&N, Borla, si cate si mai cate
Dodge Grand Caravan V6 3,8L !!!

sosorin
smarcaz cu C4
Mesaje:108
Membru din:Mie Feb 21, 2007 9:43 pm
Contact:

Mesaj de sosorin » Mar Apr 08, 2008 9:10 pm

silviulica, mie nu mi-e greu sa cumpar alta antena...mi se pare doar aiurea ca ea a disparut.nu e vorba ca a facut omu un ciubuc.e vorba ca eu am dus masina cu antena si am luat-o fara. e o chestie de principiu. Nu am zis ca vor baietii sa-mi sparga casa sau ca fura antene pentru a prinde posturi tv de la bulgari,insa e clar ca e o harababura mare in service-ul lor.Harababura care la o firma ca ats n-ar trebui sa fie.Sa va mai zic ca am gasit si vasilina in spatiul ala de depozitare?
C4 1.4 !!! 90 cai naravashi,culoarea vantului turbat(gris fer) + Skoda FABiA 1.4 75 CP +(in viitor) Opel Vectra sau Skoda Octavia

Avatar utilizator
dimabogdan
Mesaje:916
Membru din:Mie Feb 14, 2007 9:43 am
Localitate:CONSTANTA

Mesaj de dimabogdan » Mar Apr 08, 2008 9:21 pm

Pai astia nu mai stiu cum sa faca bani.Uite, azi ma uitam pe o hotarare de guvern, in care , printre expropriatii care au primit niste despagubiri babane pentru niste terenuri din apropiere de DN1, se afla ...bineinteles ATS cu 2-300 de m patrati.Asta insemnand o caruta de bani, pentru ca m patrat bate mia de euroi prin zona.Deci , iata care-i treaba cu Tari.I se rupe lui de fraierii de cumpara masinute.Banu' , nene, banu'!!!
Mai bine sa taci si sa pari prost, decat sa vorbesti si sa spulberi toate indoielile.

Avatar utilizator
Shadow
AfterDark Racing Club
Mesaje:3159
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 11:53 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de Shadow » Mar Apr 08, 2008 9:23 pm

ATS strikes again!!! :bootyshake:

Eu cand va povesteam ce am patit cu ei, toti ma faceau nebun!!!

Si uite cum s-au strans vreo 10-15 cazuri doar pe forumul asta!!!
Mitsubishi Evolution X MR - Wicked White

Honda Civic Type-R FN2 - Milano Red (ex)

C4 coupe - Inferno Red (ex)

Avatar utilizator
Bogdan98
Citroen Fan
Mesaje:2812
Membru din:Vin Mar 21, 2008 11:47 am
Marca si model masina:C4 1.6 e-HDI (nebotezat inca)
Localitate:Bucuresti / Militari
Contact:

Mesaj de Bogdan98 » Mar Apr 08, 2008 9:40 pm

Din punctul asta de vedere, pentru mine, ca bucurestean, cel mai la indemana service, ramane ProMotor.
DIXIT!!
C4 1.6 e-HDI 110CP 5P Gris Fer = B 16 VBF

Avatar utilizator
silvius
Mesaje:2430
Membru din:Dum Feb 11, 2007 1:25 am
Numar Inmatriculare:B08BBK
Localitate:Bucuresti / Varna
Contact:

Mesaj de silvius » Mar Apr 08, 2008 10:11 pm

sosorin scrie:silviulica, mie nu mi-e greu sa cumpar alta antena...mi se pare doar aiurea ca ea a disparut.nu e vorba ca a facut omu un ciubuc.e vorba ca eu am dus masina cu antena si am luat-o fara. e o chestie de principiu. Nu am zis ca vor baietii sa-mi sparga casa sau ca fura antene pentru a prinde posturi tv de la bulgari,insa e clar ca e o harababura mare in service-ul lor.Harababura care la o firma ca ats n-ar trebui sa fie.Sa va mai zic ca am gasit si vasilina in spatiul ala de depozitare?
man, in primul rand fara silviulica pls :lol:
apoi vad ca ai fabia. Sa inteleg ca mergi la porsche la primul mecanic, lasi masina si esti macar semimultumit?
Spun doar Skoda, nu spun Seat sau alte chestii....
Problema este ca sefii nu verifica cu nimic masinile care ies din service: semneaza pentru ele si gata.
Chestia cu vasilina ma mira enorm pentru ca e un intreg taraboi la ats baneasa cu curatenia in masinile din service si stiu ce spun, nu e doar asa.
Chestia cu antena e aiurea rau, daca te uiti prin parcarea aia toate au antena, deci nu vad de ce ar fi fost subtilizata tocmai de la tine.
C4 by silvius , K&N, Borla, si cate si mai cate
Dodge Grand Caravan V6 3,8L !!!

sosorin
smarcaz cu C4
Mesaje:108
Membru din:Mie Feb 21, 2007 9:43 pm
Contact:

Mesaj de sosorin » Mar Apr 08, 2008 10:24 pm

era doar un diminutiv.am gasit vasilina in locul ala de stocare din usa,ala mare.am vrut sa pun cd-urile acolo si cand am scos mana aveam vasilina.faza e urmatoarea,chiar nu ma intereseaza ce-i cu restul masinilor si de ce lipseste la a mea.ma deranjeaza ca nu mai e la locul ei punct.n-are o valoare mare,nu e antena de bmw sau porche.dar din moment ce eu am dus-o cu,si masina n-a fost in service cu probleme de electrica(care sa justifice o demontare a antenei),trebuia sa o iau tot cu antena.restul e tacere:)

ps: da,la bradi am fost mai multumit eu/familia mea de servicii.eu nu contest priceperea mecanicilor ci dezordinea si plictisul ce caracterizeaza ats.

hehehe, eu am spus porsche nu bradi :)
Ca asa mergi la champion si e altceva. Trebuia sa ii chemi si s le areti cum ca e vaselina si sa o curete in mod evident. Totusi cu antena aia sunt curios ce raspuns primesti
C4 1.4 !!! 90 cai naravashi,culoarea vantului turbat(gris fer) + Skoda FABiA 1.4 75 CP +(in viitor) Opel Vectra sau Skoda Octavia

Avatar utilizator
Bogdan98
Citroen Fan
Mesaje:2812
Membru din:Vin Mar 21, 2008 11:47 am
Marca si model masina:C4 1.6 e-HDI (nebotezat inca)
Localitate:Bucuresti / Militari
Contact:

Mesaj de Bogdan98 » Mar Apr 08, 2008 10:27 pm

@sosorin, bradi nu e porsche ... vand o parte din masinile pe care le vinde si porsche, dar .. sunt altceva. si la bradi sunt totusi altfel de oameni (in primul rand nu exista acea fluctuatie de personal ca la ats) ceea ce le confera stabilitate, si ceva mai mult profesionalism.
C4 1.6 e-HDI 110CP 5P Gris Fer = B 16 VBF

sosorin
smarcaz cu C4
Mesaje:108
Membru din:Mie Feb 21, 2007 9:43 pm
Contact:

Mesaj de sosorin » Mar Apr 08, 2008 11:05 pm

bbk m-a intrebat de fabia,cum am fost multumit de service-ul dealerului skoda.d-asta am zis de brady.
oricum,eu am postat pentru a va informa,si pentru a va sfatui sa evitati ATS.Nu lucrez la rivali (gen mugurel and stuff),n-am interese ascunse,va spun ca un om patit. Adica sunt bun sa duc masina sa o fac la ei => le intra 50 de milioane in pusculita,dar cand e vorba de profesionalism se fac ca ploua.
Poate ca lui silviu i s-a parut deplasat sa postez pentru o antena de 20 RON, eu unul ash fi postat si pentru un bec de 2.5 RON in conditiile in care ar disparea fara urma. Ideea e ca maine iar imi fac drum prin infernul de pe dn1 zona baneasa.Iar stau 10 ore in trafic si stiti si voi, time is money :) Si asta dc? ca-s ei incompetenti? gata tata cu ats ,mai bine strang din fund, ma urc in masina si-o las la mugurel scapand astfel neplaceri.
Mi-a fost totusi mila de omu' de la receptie,baiatu' de la caroserie,care chiar si-a dat silinta.
C4 1.4 !!! 90 cai naravashi,culoarea vantului turbat(gris fer) + Skoda FABiA 1.4 75 CP +(in viitor) Opel Vectra sau Skoda Octavia

Avatar utilizator
silvius
Mesaje:2430
Membru din:Dum Feb 11, 2007 1:25 am
Numar Inmatriculare:B08BBK
Localitate:Bucuresti / Varna
Contact:

Mesaj de silvius » Mar Apr 08, 2008 11:10 pm

pai la chestia cu vaselina trebuia sa ii areti omului si o stergeau acolo.
Cu antena sunt curios ce spun ei. Iti dai seama ca nu trebe sa mergi pana acolo si rezolvi cu un telefon si un curier care sa iti aduca antena aia unde doresti tu pentru ca nu implica activitati ingineresti. Ca traficul pana acolo te distruge psihic in primul rand :lol:
spune-ne si noua faza cu antena ca e tare de tot.
Eu unul am spus P O R S C H E pentru ca si tu ai fost la ats si nu la mugurel sau la champion :wink:
C4 by silvius , K&N, Borla, si cate si mai cate
Dodge Grand Caravan V6 3,8L !!!

Avatar utilizator
Bogdan98
Citroen Fan
Mesaje:2812
Membru din:Vin Mar 21, 2008 11:47 am
Marca si model masina:C4 1.6 e-HDI (nebotezat inca)
Localitate:Bucuresti / Militari
Contact:

Mesaj de Bogdan98 » Mar Apr 08, 2008 11:12 pm

Stai linistit, suntem destui care facem pe dracu'n patru sa evitam ATS. Si preferam sa facem drumul Buc - Valcea pentru a merge la Mugurel. Si tu, si eu si multi altii suntem patzitzi cu ATS-ul, iar eu am mai specificat (si nu o data) ca numai in cazul in care (doamne feri) nu pot sa misc masina, ma duc la ATS (o tractare pana la Valcea ma rupe). In rest, orice ... la Mugurel. Si cred ca sunt in asentimentul multora, ca se merita facut drumul, "pierdut" timpul, benzina... dar stii ca esti tratat omeneste, asa cum este normal sa fii tratat, plus (deloc de neglijat) profesionalismul celor de la ProMotor.
C4 1.6 e-HDI 110CP 5P Gris Fer = B 16 VBF

Scrie răspuns

Înapoi la “ATS”