Neseriozitate maxima

Atelier mecanica,Vehicule Noi, Vanzare Piese de Schimb,Atelier Caroserie si Vopsire
Avatar utilizator
lordlaur
Mesaje:361
Membru din:Joi Mai 01, 2008 11:12 am
Numar Inmatriculare:B.38.LLL
Localitate:Bucuresti
Contact:
Neseriozitate maxima

Mesaj de lordlaur » Joi Iun 19, 2008 2:26 pm

Salutare sunt membru al clubului de putin timp si tind sa dau dreptate la ce se spune despre ATS,Sunt o adunatura de neseriosi si mincinosi pe deasupra sau ma rog poate asa fac ei treburile...in fine haideti sa va spun amagirea mea...Vinerea trecuta am platit integral un c4 1.6i VTR si mi sa spus si scris clar in contract ca in max 15 zile mi se va livra masina...si ma duc astazi pe acolo si aflu ca defapt la sfarsitul lunii iulie este programata sa imi vina..:((( ....sa nu-ti vina sa dai cu ei de pereti??Sunt nishte nesimtiti,poate nu toti dar cel putin cei care s-au ocupat de dosarul meu sunt! :evil:
C4 VTR+ 1.6i 16v Aden Red
The Force Be With You

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Neseriozitate maxima

Mesaj de commandorsteel » Joi Iun 19, 2008 2:55 pm

daca in contract ai specificat expres ca ai livrarea in 15 zile.... fa un pic de tam-tam si sa-ti dea macar masina la schimb.... pana iti vine a ta.

nu te lasa fraierit
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
Deese
Omul cu plasticele
Mesaje:6710
Membru din:Joi Aug 02, 2007 12:27 pm
Numar Inmatriculare:B22DSM
Localitate:Bucuresti

Re: Neseriozitate maxima

Mesaj de Deese » Joi Iun 19, 2008 3:09 pm

Vezi ca in contractul pe care l-ai semnat era ceva specificat de intarzierea termenului de livrare
C4 Cactus 2017 Baltic Blue 1.2 puretech 110cv
C4 Hatchback 2007 Noir Obsidien 1.6i 110cv
Sandero Stepway 2017 Rouge de Feu 0,9 TCe 90cv

Avatar utilizator
lordlaur
Mesaje:361
Membru din:Joi Mai 01, 2008 11:12 am
Numar Inmatriculare:B.38.LLL
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Neseriozitate maxima

Mesaj de lordlaur » Joi Iun 19, 2008 3:23 pm

Dealerul mi-a spus ca atunci este programata livrarea din Franta,in contract pe de alta parte scrie clar ca in maxim 15 zile de la data achitarii integrale a autoturismului masina va fii livrata,acum nu stiu ce sa cred...Nu mai am rabdare va dati seama dar nu merita sa ma agit pentru treaba asta...am asteptat 2 ani pt masina asta,acum nu mai mor 1 luna :)...dar concluzia este ca nu e normal ceea ce fac..practic te duc cu zaharelul de pe o zi pe alta fara nici o jena.
C4 VTR+ 1.6i 16v Aden Red
The Force Be With You

candymann

Re: Neseriozitate maxima

Mesaj de candymann » Joi Iun 19, 2008 3:50 pm

asta denota incompetenta agentului. trebuie sa stii unde este masina si sa spui clientului termenul exact cand ii va fi livrata masina. eu unul nu fac asa ceva, dar la marea majoritate sa le dai banii shi apoi Doamne ajuta! daca masina este in stocul importatorului, a se citi aici Citroen Romania, in maxim 2 saptamani trebuie sa iti dea masina cel putin cu numere rosii.

Avatar utilizator
cosminnuss
SeXy si Foarte Bun
Mesaje:1301
Membru din:Vin Mar 02, 2007 12:32 pm
Numar Inmatriculare:B-15-DFK
Localitate:Bucuresti - Panduri
Contact:

Re: Neseriozitate maxima

Mesaj de cosminnuss » Joi Iun 19, 2008 3:53 pm

urmatorul citroen pe care il voi lua (daca va mai fi marca asta) va fi de la mugurel, ProMotor
merchandising, externalizare vanzari, sampling, hostess, backoffice
Ford Mondeo mk4, 2009, 2.0tdci, TitaniumX, neagra ca noaptea

Avatar utilizator
Deese
Omul cu plasticele
Mesaje:6710
Membru din:Joi Aug 02, 2007 12:27 pm
Numar Inmatriculare:B22DSM
Localitate:Bucuresti

Re: Neseriozitate maxima

Mesaj de Deese » Joi Iun 19, 2008 4:04 pm

Trebuia sa iti iei la promotie, macar alea sunt deja facute :D
C4 Cactus 2017 Baltic Blue 1.2 puretech 110cv
C4 Hatchback 2007 Noir Obsidien 1.6i 110cv
Sandero Stepway 2017 Rouge de Feu 0,9 TCe 90cv

Avatar utilizator
lordlaur
Mesaje:361
Membru din:Joi Mai 01, 2008 11:12 am
Numar Inmatriculare:B.38.LLL
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Neseriozitate maxima

Mesaj de lordlaur » Joi Iun 19, 2008 4:27 pm

Pai cand am fost sa-mi aleg masina...mi-a dat 3 variante de dotari si 5 de culoare la motorizarea de 1.6,care dupa spusele lui sunt pe stoc...acum ma intreb eu...De ce ar dura atat daca sunt pe stoc,care stoc?stocul francezilor care?sunt putin suparat asa ca nu considerati limbajul meu ca fiind unul ofensiv... sunt un tip calm :roll:
C4 VTR+ 1.6i 16v Aden Red
The Force Be With You

Avatar utilizator
nero
Robotizat
Mesaje:843
Membru din:Mie Aug 08, 2007 9:45 am
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Neseriozitate maxima

Mesaj de nero » Joi Iun 19, 2008 4:29 pm

Sa vezi ce placut e sa astepti 4 luni un Kia Cee'd dupa care dealerul sa-ti spuna ca ai avut noroc ca a venit asa repede.
Citroen C4 - 1.6HDI - SX Pack

candymann

Re: Neseriozitate maxima

Mesaj de candymann » Joi Iun 19, 2008 4:32 pm

nero scrie:Sa vezi ce placut e sa astepti 4 luni un Kia Cee'd dupa care dealerul sa-ti spuna ca ai avut noroc ca a venit asa repede.
ce bafta pe tine a? :lol: :lol: :lol:

candymann

Re: Neseriozitate maxima

Mesaj de candymann » Joi Iun 19, 2008 4:33 pm

lordlaur scrie:Pai cand am fost sa-mi aleg masina...mi-a dat 3 variante de dotari si 5 de culoare la motorizarea de 1.6,care dupa spusele lui sunt pe stoc...acum ma intreb eu...De ce ar dura atat daca sunt pe stoc,care stoc?stocul francezilor care?sunt putin suparat asa ca nu considerati limbajul meu ca fiind unul ofensiv... sunt un tip calm :roll:
nu are cum sa vada stocul din franta k nu ii clarvazator. stocul pe care il poate vedea este pe cel din curtici.

Avatar utilizator
Bogdan98
Citroen Fan
Mesaje:2812
Membru din:Vin Mar 21, 2008 11:47 am
Marca si model masina:C4 1.6 e-HDI (nebotezat inca)
Localitate:Bucuresti / Militari
Contact:

Re: Neseriozitate maxima

Mesaj de Bogdan98 » Joi Iun 19, 2008 4:45 pm

Oricum, citeste frumos contractul, eventual ia legatura cu un jurist/avocat (Anne, PSH)... si daca din contract reies cele 15 zile de la achitarea integrala... FACI SCANDAL monstru. Eventual ne zici ziua in care te duci... sa le punem vreo 20-30 C4 in poarta... (ma gandesc si eu ... ca ar fi bine sa ii socam putin)
C4 1.6 e-HDI 110CP 5P Gris Fer = B 16 VBF

candymann

Re: Neseriozitate maxima

Mesaj de candymann » Joi Iun 19, 2008 4:46 pm

Bogdan98 scrie:Oricum, citeste frumos contractul, eventual ia legatura cu un jurist/avocat (Anne, PSH)... si daca din contract reies cele 15 zile de la achitarea integrala... FACI SCANDAL monstru. Eventual ne zici ziua in care te duci... sa le punem vreo 20-30 C4 in poarta... (ma gandesc si eu ... ca ar fi bine sa ii socam putin)
ash merge si eu la operatiunea asta!

Avatar utilizator
lordlaur
Mesaje:361
Membru din:Joi Mai 01, 2008 11:12 am
Numar Inmatriculare:B.38.LLL
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Neseriozitate maxima

Mesaj de lordlaur » Joi Iun 19, 2008 4:52 pm

:lol: Atunci sa vedeti soc pe ei cand vor avea curtea plina de c4 pe STOC :)) nu vreau sa ma implic in altele pt ca pana la urma masina e platita si doar rabdarea face cornitze...una peste alta momentan am loganul mamei la dispozitie asa ca nu duc lipsa de transport,doar ca imi facusem si eu planuri...la munte,la mare,concediu.....acum trebuie sa ma comformez dupa data cand vine masina...of of Romania asta,tara mare :P
C4 VTR+ 1.6i 16v Aden Red
The Force Be With You

Avatar utilizator
Bogdan98
Citroen Fan
Mesaje:2812
Membru din:Vin Mar 21, 2008 11:47 am
Marca si model masina:C4 1.6 e-HDI (nebotezat inca)
Localitate:Bucuresti / Militari
Contact:

Re: Neseriozitate maxima

Mesaj de Bogdan98 » Joi Iun 19, 2008 4:55 pm

Un NU hotarat Laure ... din cauza asta ne trateaza asa cum ne trateaza.

Daca fiecare din clientii lor ar zice asa, si s-ar resemna... unde am ajunge? Trebuie luat taurul de coarne. Cum ziceam, verifica acel contract. Pentru ca s-ar putea sa aibe vreo portita, si atunci... Dar daca ai dreptate, nu trebuie sa te lasi.
Parerea mea!
C4 1.6 e-HDI 110CP 5P Gris Fer = B 16 VBF

Scrie răspuns

Înapoi la “ATS”