Casco Asirom dauna mare!

Atelier mecanica,Vehicule Noi, Vanzare Piese de Schimb,Atelier Caroserie si Vopsire
Scrie răspuns
Dadu
Mesaje:75
Membru din:Vin Mar 07, 2008 9:54 am
Numar Inmatriculare:B 26 C L Z
Localitate:Bucuresti
Contact:
Casco Asirom dauna mare!

Mesaj de Dadu » Joi Noi 12, 2009 10:39 am

Am facut accident luna trecuta, dauna fiind de 16000 ron, eu avand casco la Asirom. Am decis ca masina sa fie reparata la ATS Baneasa, acestia neavand contract cu Asiromul. Masina a fost terminata, insa acum astept ca Asiromul sa accepte sa faca plata. Din cate am auzit de la cineva care lucreaza pe acolo , Asiromul va trimite acceptul de plata, insa cei de la Citroen vor primi banii abea peste 6 luni :shock: ... in situatia asta, imi pot ridica masina de la Citroen sau pana nu le vireaza banii nu imi pot ridica masina?
Citroen C4 coupe, 1.6 I 16v, 110 CP, aproape full, Iridis, B 26 C L Z

Avatar utilizator
adrian_grosu09
torrente
Mesaje:226
Membru din:Dum Apr 12, 2009 1:47 pm
Numar Inmatriculare:B 95 UDU
Localitate:Pitesti-Bucuresti
Contact:

Re: Casco Asirom dauna mare!

Mesaj de adrian_grosu09 » Joi Noi 12, 2009 10:52 am

am reparat(vopsit) si eu masina pe casco, reparatia fiind de 3200 RON. cand m am dus sa imi iau masina cei de la CARTEC(la ei am vopsit) mi au spus sa nu pot sa mi-o dea pana nu sunt trimisi banii. :( .am inceput sa ma cert putin cu ei si pana la urma mi au dat-o , specificand ca uite ce de treaba sunt ei si unu de acolo statea si cu mine in cartier, dar sa las ceva gaj. am lasat 100 RON intr-un plic la ei si am plecat. totodata m-au pus sa tot insist eu pe la BCR asigurari sa le faca plata.mie mi a convenit :D . oricum banii au fost virati la ei in vreo 3 sapt-o luna.
Imagine
c4 sedan exclusive gri fer 1.6HDI

Avatar utilizator
mircea.ispas
Mesaje:122
Membru din:Dum Mai 17, 2009 9:22 pm
Marca si model masina:1,6 120 VTI
Numar Inmatriculare:B 250 MCE
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Casco Asirom dauna mare!

Mesaj de mircea.ispas » Joi Noi 12, 2009 8:13 pm

din pacate ceea ce povestiti voi mai sus nu sunt cazuri izolate,e ceva normal pt romania,trebuie sa dai spaga pt servicii pe care oricum le platesti destul de scump.
C4 _ 1,6 _ 122 cp

Avatar utilizator
IceRidder
Uichi Sec
Mesaje:1111
Membru din:Joi Noi 27, 2008 11:45 am
Marca si model masina:Citroen C4 1.6HDi 92 cai
Numar Inmatriculare:. . . B 113 RDR
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: Casco Asirom dauna mare!

Mesaj de IceRidder » Lun Noi 16, 2009 11:29 pm

eu am reparat la ATS masina 17400 RON cu rca omniasig (acelasi grup cu asirom). Te duci la asirom si ceri sa se faca plata. Daca ai acceptul de plata le ceri OP. Eu asa am facut dar tot a durat 20 de zile de cand masina a fost reparata.
Marele Alb - 1.6 HDI 90 CP

Scrie răspuns

Înapoi la “ATS”