ATS Baneasa, nu mai este dealer autorizat

Atelier mecanica,Vehicule Noi, Vanzare Piese de Schimb,Atelier Caroserie si Vopsire
Sorinescu4
Mesaje:14
Membru din:Vin Iul 09, 2010 4:14 pm
ATS Baneasa, nu mai este dealer autorizat

Mesaj de Sorinescu4 » Sâm Iul 10, 2010 11:37 am

Ca urmare a unei experiente proprii, in care am platit avans la ATS pt un C4, iar acum trebuie sa platesc restul sumei la alt distribuitor, am aflat ca aceasta firma nu mai este distribuitor agreat Citroen, incepand de la 1 iulie anul curent.

Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA

Re: La revedere, ATS! Nu mai este dealer autorizat

Mesaj de vlad » Sâm Iul 10, 2010 11:46 am

S-a mai discutat aici: viewtopic.php?f=46&t=5053" onclick="window.open(this.href);return false;
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

Sorinescu4
Mesaje:14
Membru din:Vin Iul 09, 2010 4:14 pm

Re: La revedere, ATS! Nu mai este dealer autorizat

Mesaj de Sorinescu4 » Sâm Iul 10, 2010 12:06 pm

atunci ar fi trebuit mutat topicul respectiv tot in sectiunea lui ATS, sa stie lumea exact despre ce este vorba, nu la rubrica "diverse"

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: La revedere, ATS! Nu mai este dealer autorizat

Mesaj de Bogdan » Sâm Iul 10, 2010 2:32 pm

Eu intelesesem ca a mai ramas ATS Aviatiei, sau doar pe partea de service a mai ramas?
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Juliu
Mesaje:689
Membru din:Dum Oct 11, 2009 8:50 am
Numar Inmatriculare:B-14-KWD
Localitate:Bucuresti

Re: La revedere, ATS! Nu mai este dealer autorizat

Mesaj de Juliu » Sâm Iul 10, 2010 3:06 pm

Bai fratilor, stati asa, eu acum imi dau seama, unde *** ma duc pentru service si piese in Bucuresti, daca a disparut ATS?
Citroen C4, 1.6 vti
Imagine

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: La revedere, ATS! Nu mai este dealer autorizat

Mesaj de Bogdan » Sâm Iul 10, 2010 4:09 pm

Prestige!
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: La revedere, ATS! Nu mai este dealer autorizat

Mesaj de commandorsteel » Sâm Iul 10, 2010 5:54 pm

pe, partea de service ramane ats din aviatiei
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

CARTEC
Mesaje:19
Membru din:Mar Iul 06, 2010 3:31 pm
Localitate:Pitesti - DN 65B
Contact:

Re: La revedere, ATS! Nu mai este dealer autorizat

Mesaj de CARTEC » Mar Iul 13, 2010 10:20 am

Juliu scrie:Bai fratilor, stati asa, eu acum imi dau seama, unde *** ma duc pentru service si piese in Bucuresti, daca a disparut ATS?
Salut,
daca ai nevoie de piese scrie la piese@cartec.ro ce piese iti trebuie, codul VIN al masinii si nr tau de telefon. Responsabilul Piese de Schimb te va contacta daca are nevoie de detalii, o sa-ti trimita o oferta si daca e ok, iti expediem piesele prin curier, plata la receptia lui.

In ceea ce priveste service-ul, daca nu ti-e greu (dpdv distanta si aglomeratie bucuresteana) => cum vii pe A1 Bucuresti -> Pitesti, la km 105, urmaresti directia Craiova, treci de semaforul de la Metro (pe stinga), de sensul giratoriu de la OMV (pe stinga) de Auchan si Brico (tot pe stinga) si apoi suntem noi, de data asta pe dreapta. NU SE INTRA PRIN ORAS.

Cam cu asta te putem ajuta, tu alegi,
Bafta
http:\\www.cartec.ro

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: La revedere, ATS! Nu mai este dealer autorizat

Mesaj de commandorsteel » Mar Iul 13, 2010 12:57 pm

inainte sa postati aiureli cu privire la dealerii citroen, verificati si apoi incepeti sa vorbiti sau sa scrieti tampenii. nu stiu cine-i Sorinescu4, dar s-a trezit el cu 2 posturi sa faca afirmatii nefondate #-o
am sunat azi , de curiozitate, la ATS si mi-au spus ca sunt in continuare dealeri citroen.
intradevar, sediul din baneasa s-a transformat in showroom ford, dar a ramas in continuare showroom-ul si service-ul din aviatiei.
ptr cei care sunt susceptibili si nu cred, uitati-va pe site-ul citroen la dealeri (bagati la oras -bucuresti - vehicule noi):
http://www.citroen.ro/home/#/cautare-dealeri/rezultate/

asadar, momentan in bucale au ramas : ATS si SD Prestige :hi
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Avatar utilizator
Juliu
Mesaje:689
Membru din:Dum Oct 11, 2009 8:50 am
Numar Inmatriculare:B-14-KWD
Localitate:Bucuresti

Re: La revedere, ATS! Nu mai este dealer autorizat

Mesaj de Juliu » Mar Iul 13, 2010 6:44 pm

Pentru reprezentantul Cartec.

Multumesc pentru informatii.

Multumesc si Commandorstel.
Deci (si prin urmare) pentru bucuresteni avem ATS - pe Barbu Vacarescu, Prestige sau curier la usa casei de la Cartec. Alegerea va apartine :D .
Citroen C4, 1.6 vti
Imagine

Sorinescu4
Mesaje:14
Membru din:Vin Iul 09, 2010 4:14 pm

Re: La revedere, ATS! Nu mai este dealer autorizat

Mesaj de Sorinescu4 » Mie Iul 14, 2010 10:51 am

commandorsteel scrie:inainte sa postati aiureli cu privire la dealerii citroen, verificati si apoi incepeti sa vorbiti sau sa scrieti tampenii. nu stiu cine-i Sorinescu4, dar s-a trezit el cu 2 posturi sa faca afirmatii nefondate #-o
am sunat azi , de curiozitate, la ATS si mi-au spus ca sunt in continuare dealeri citroen.
Ia sa vedem noi cine scrie tampenii...
Am semnat un contract pentru cumpararea unui C4 cu ATS in mai, tot atunci am dat si avans.
In iulie m-au sunat sa-mi spuna ca masina mi-a intrat in tara, numai ca atunci cand mi-au trimis proforma pentru restul de plata, aceasta avea drept beneficiar al banilor alt distribuitor Citroen, aflat la cateva sute de kilometri de Bucuresti.
Intrigat, am cerut explicatii, mi s-au oferit unele extrem de stravezii si neconcludente.
Destul de suspicios, am cerut un punct de vedere oficial de la Citroen Romania, care dupa multe insistente, emailuri si telefoane, mi-au comunicat oficial ca, ii citez "Automotive Trading Services Baneasa nu mai este concesionar Citroen". N-au zis nimic de ATS Pipera, dar presupun ca nici ei nu mai sunt abilitati sa vanda masini noi, din moment ce eu, cu contract semnat si avans dat catre ATS, am fost nevoit sa platesc restul sumei unui alt distribuitor din alt oras !!
Nemaivorbind ca de fapt ATS SRL e o singura firma, nu exista doua entitati juridice diferite ATS Baneasa si ATS Pipera.

Deci la ora actuala eu am platit la doi distribuitori diferiti pentru aceeasi masina, si inca nu mi-e clar ce masina o sa-mi vina.... Nu mai aduc aminte si de faptul ca tot datorita ATS m-am pacalit cu cresterea asta de TVA, dar in sfarsit, unde s-a dus mia, ce mai conteaza suta...

In concluzie:
1. numarul de posturi de pe un forum nu-ti garanteaza calitatea tampeniilor debitate
2. nu tot ce zboara se mananca (sau tot ce scrie pe situri e adevarat, Citroen Romania mi-a dat un raspuns banal in 3 zile, probabil ca sa modifice corespunzator un site le va lua 3 luni)

Avatar utilizator
alex82
Alex Ploiesteanu'
Mesaje:4529
Membru din:Sâm Mai 03, 2008 7:23 am
Marca si model masina:Peugeot 407 , 2.0 HDI
Localitate:Ploiesti

Re: La revedere, ATS! Nu mai este dealer autorizat

Mesaj de alex82 » Mie Iul 14, 2010 10:56 am

atata timp cat ATS Pipera vinde masini , in continuare ATS este dealer... asa cum ziceai si tu ATS e o singura firma... doar ca au vandut / inchiriat spatiul din Baneasa...
cand spui ca in titlul tau "La revedere, ATS! Nu mai este dealer autorizat" se intelege cu totul altceva , nu ca nu mai au un punct de lucru intru`n anumit loc , ci ca ATS nu mai vinde deloc masini
Imagine
Se vinde leul - 2.0 HDI 190 cp fara FAP , an 2005

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: ATS Baneasa, nu mai este dealer autorizat

Mesaj de Bogdan » Mie Iul 14, 2010 11:03 am

@sorinescu, atat timp cat vii si arunci 3 vorbe, si pui si un titlul sugestiv credibilitatea este 0! Daca primul tau post era cel de azi, atunci da probabil ca nu ti-ar mai fi zis nimeni ca vorbesti prostii!

Nu inteleg totusi care este problema, atat timp cat masina iti va veni si ai platit pentru ea aceiasi suma?
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
commandorsteel
PowerSteel
Mesaje:6538
Membru din:Lun Mai 28, 2007 2:59 pm
Numar Inmatriculare:B-88-
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: ATS Baneasa, nu mai este dealer autorizat

Mesaj de commandorsteel » Mie Iul 14, 2010 11:11 am

te ofuschezi aiurea sorinescu4
eu am dovedit aiurelile pe care le-ai prezentat in 2 vorbe in primul post, ca sa nu mai vorbim de titlul topicului.
invata sa dai relatii si detalii sustinute cu oarece probe inainte sa postezi cate o afirmatie ca a ta, nefondata pana la proba contrarie.
chiar vorbele tale te contrazic in privinta titlului topicului deschis.
Sorinescu4 scrie:Destul de suspicios, am cerut un punct de vedere oficial de la Citroen Romania, care dupa multe insistente, emailuri si telefoane, mi-au comunicat oficial ca, ii citez "Automotive Trading Services Baneasa nu mai este concesionar Citroen". N-au zis nimic de ATS Pipera, dar presupun ca nici ei nu mai sunt abilitati sa vanda masini noi, din moment ce eu, cu contract semnat si avans dat catre ATS, am fost nevoit sa platesc restul sumei unui alt distribuitor din alt oras !!
nici macar nu trebuia deschis topicul acesta, deoarece mai este unul deschis in care se discuta de faptul ca showroom-ul si service-ul din baneasa s-au inchis si se deschide o reprezentanta ford.
asa ca.... mai inainte sa deschizi topicuri si sa arunci cuvinte aiurea, citeste forumul asta, ptr ca are destule lucruri interesante in el.
Citroen C4 Grand Picasso 1,6 HDI ... aproape full (adica are aproape toate rotile)
ImagineImagine
Imagine

Sorinescu4
Mesaje:14
Membru din:Vin Iul 09, 2010 4:14 pm

Re: ATS Baneasa, nu mai este dealer autorizat

Mesaj de Sorinescu4 » Mie Iul 14, 2010 12:07 pm

cert este un fapt: ATS Baneasa n-a putut transfera contractele sale catre ATS Pipera (desi repet, nu sunt firme diferite, ci doar sedii diferite ale aceleiasi firme), si au fost nevoiti ca toate vanzarile sa le faca prin cu totul si cu totul alta firma, din alt oras. Dar daca tu spui ca ATS Pipera este dealer, nu mai am nimic de comentat, probabil stii tu mai bine, si aici m-am oprit cu polemica, nu inainte de a sugera unui for superior sa uneasca cele doua discutii, cred c-ar fi mai util asa pentru cititori.

Scrie răspuns

Înapoi la “ATS”