Raliul Brasovului

Totul despre WRC (în special C4 WRC), Formula 1...
Avatar utilizator
mugurel
Mesaje:780
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 8:18 pm
Marca si model masina:DS3, DS4 Crossback, DS5 160HDi BVA.

Mesaj de mugurel » Mar Feb 19, 2008 8:46 pm

merci de invitatie, dar voi fi la Raliul Brasovului, ceea ce va doresc si voua in drum spre Sambata!
distractie placuta oricum!

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Mihay » Mar Feb 19, 2008 10:40 pm

mugurel nu ne dai si noua mai multe detalii cu raliurile astea? pret bilete, etc ? tare mi`e dor de un asemenea spectacol. sorry de offtopic

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Mesaj de mituc » Mar Feb 19, 2008 11:00 pm

www.rally.ro. nu stiu daca au si preturi la bilete, etc (eu stiu ca te asezi unde vrei, numai sa nu vina rablele peste tine) dar ai program si tot ce vrei.
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Mihay » Mie Feb 20, 2008 12:03 am

ms mituc

Avatar utilizator
mugurel
Mesaje:780
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 8:18 pm
Marca si model masina:DS3, DS4 Crossback, DS5 160HDi BVA.

Mesaj de mugurel » Mie Feb 20, 2008 8:56 am

nu costa nimic. trebuie sa ajungetzi pe proba inainte cu o ora de startul pe proba.
www.autorally.ro sau www.raliulbrasovului.ro si te lamuresti acolo in sectiunea raliuri nationale.
anul asta va fi vineri seara (7 martie) si o proba pe terenul din Schei foarte spectaculoasa care ar merita vazuta...
dar a fost rallysprint duminica in buc si nu prea a fost asa interes. am avut si eu expus c4 by Loeb acolo.
e un sport foarte dragut daca aveti timp si respectati normele de securitate!

VAdrian
Mesaje:22
Membru din:Vin Feb 15, 2008 9:18 am
Localitate:Brasov
Contact:

Mesaj de VAdrian » Mie Feb 20, 2008 9:59 am

asa ceva nu trebuie ratat. Mai ales ca o sa putem vedea niste drifturi pe arena sportiva. Sper sa ne ajute vremea.

Adi.
o sa urmeze dupa ce vine masina

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Mihay » Mie Feb 20, 2008 11:20 am

am aruncat o privire pe siteurile indicate de mituc si mugurel ; ce am constatat schita cu harta e ok, regulamentul particular ptr participanti e mai mult decat explicit dar ptr spectatorii neinitiati :D adica ceea ce a zis mugurel vrei sa vezi nu stiu ce proba : sa fii cu o ora inainte . vroiam de la tine mugurel mai multe sfaturi ptr cei care ar dori sa vina sambata la brasov vad ca e proba sacele - cheia unde e mai bine sa stai , masina unde poti sa ti`o lasi , etc alte sfaturi.

Avatar utilizator
eduardo_didi
Edi Talent
Mesaje:1602
Membru din:Dum Feb 18, 2007 8:37 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de eduardo_didi » Mie Feb 20, 2008 11:35 am

mugurel scrie: dar a fost rallysprint duminica in buc si nu prea a fost asa interes. am avut si eu expus c4 by Loeb acolo.
da l-am vazut mi-am dat seama ca e de la tine ca avea nr de Valcea
oricum mi-a placut raliu decat deloc macar au incercat sa faca ceva.
http://www.motorsportnews.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
mugurel
Mesaje:780
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 8:18 pm
Marca si model masina:DS3, DS4 Crossback, DS5 160HDi BVA.

Mesaj de mugurel » Mie Feb 20, 2008 6:10 pm

mihaysmen scrie:am aruncat o privire pe siteurile indicate de mituc si mugurel ; ce am constatat schita cu harta e ok, regulamentul particular ptr participanti e mai mult decat explicit dar ptr spectatorii neinitiati :D adica ceea ce a zis mugurel vrei sa vezi nu stiu ce proba : sa fii cu o ora inainte . vroiam de la tine mugurel mai multe sfaturi ptr cei care ar dori sa vina sambata la brasov vad ca e proba sacele - cheia unde e mai bine sa stai , masina unde poti sa ti`o lasi , etc alte sfaturi.
este probabil una din cele mai frumoase probe din Romania, extrem de tehnica, se va face in ambele sensuri. Exista varianta sa stai in dreptul celor 4 ace de par sau mai sunt inca 13 ace de par legate. dar daca poti sa stai pe virajele rapide, ai vedea de fapt talentul si curajul celor care sunt la noi in campionat... diferenta este ca daca nu esti initiat in raliuri va fi mai greu sa intelegi tehnica fiecaruia... de aceea, iti recomand sa te opresti in dreptul unde vezi cei mai multi spectatori! :lol: mergi la sigur si auzi si comentariile celor care s-au dat sau vor sa inceapa sportul acesta! Te duci cu o ora inainte, te inarmezi cu ceva de mancare, de baut si pana seara acolo ramai blocat.
DAR MERITA!!!!!
celelalte probe ar fi coborare pe Valea Cetatii spre Poiana, dar mare atentie nu stati pe ext virajului si respectati jandarmii, sau coborarea din Predeal catre Rasnov in dreptul acelor de par.
Eu voi fi in Brasov la asistenta.
Sa ne auzim cu bine.

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Mihay » Mie Feb 20, 2008 6:31 pm

suna bine dar cred ca ar fi bine sa ma postez undeva in zona pensiunilor sa nu mor de foame sau sete si sa nu folosesc prea des boschetii ptr diferite motive :) ramane de vazut . slaba mediatizare cred ca`si pune amprenta asupra nr redus de spectatori

VAdrian
Mesaje:22
Membru din:Vin Feb 15, 2008 9:18 am
Localitate:Brasov
Contact:

Mesaj de VAdrian » Mie Feb 20, 2008 7:07 pm

ei, aici s-ar putea sa ai o surpriza. Multa lume stie de acest raliu, si de obicei multa lume se aduna, mai ales pe drumul de poina pentru ca se ajunge foarte usor chiar si pe jos in virajele mai "interesante".

Sper sa ne ajute vremea.
o sa urmeze dupa ce vine masina

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Mihay » Mie Feb 20, 2008 7:15 pm

nu pot ajunge vineri ptr poiana ma gandeam sambata ptr sacele - cheia

VAdrian
Mesaje:22
Membru din:Vin Feb 15, 2008 9:18 am
Localitate:Brasov
Contact:

Mesaj de VAdrian » Joi Feb 21, 2008 9:15 am

anyway, daca vrea careva sa ajunga la raliu prin brasov si aveti nevoie de ceva info, va stau la dispozitie.

Adi.
o sa urmeze dupa ce vine masina

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Mihay » Joi Feb 21, 2008 11:03 am

pai zi`mi te rog daca vin sambata ptr proba sacele - cheia unde este mai bine sa stau astfel incat sa am unde bea un suc , sa am unde parca ..etc

Avatar utilizator
bezz
Mesaje:281
Membru din:Sâm Mar 17, 2007 5:26 pm

Mesaj de bezz » Joi Feb 21, 2008 2:19 pm

am fost pe margine acum doi ani la raliul brasovului, cand mugurel era navigatorul lui tempesta si a fost super :cheers:
recomand o astfel de iesire, eu nu stiu daca pot ajunge insa mi-ar place foarte mult.

atentie unde va asezati, la ultima speciala acum doi ani beraru a intrat in 2 masini parcate incomod pe serpentine la paraul rece.

bafta mugurel!
just cruisin'
xs mk2 2.0 hdi 90hp 2004

Scrie răspuns

Înapoi la “WRC, F1...”