C4 wrc VS Ford Focus WRC

Totul despre WRC (în special C4 WRC), Formula 1...
Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:
Re: C4 wrc VS Ford Focus WRC

Mesaj de mituc » Mie Ian 27, 2010 12:19 pm

Aiurica scrie:daca tu poti spune cu mana pe inima ca iti place mai mult wrc ul de anul acesta ( si cel trecut) ca IRC........scuza-ma dar esti putin dus cu vaca! :mrgreen:
Nu, incercam doar sa-ti spun 2 lucruri:
1. numarul echipelor din WRC nu-l putem noi controla, si nu ne putem declara dezamagiti pe citroen si ford pentru ca in WRC au ramas singuri;
2. numarul echipelor din wrc nu are legatura cu topicul (care in felul lui nici el nu are vreun sens).

P.S.: vaca prin gropi merge mai incet decit un C4 :help :drive
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
Mihay
Supermoderator
Mesaje:11065
Membru din:Lun Noi 19, 2007 10:45 pm
Localitate:Bucuresti

Re: C4 wrc VS Ford Focus WRC

Mesaj de Mihay » Mie Ian 27, 2010 12:22 pm

Aiurica scrie:
oricum nu inteleg inversunarea ta.....esti prea subiectiv si tinzi sa devii paranoic cand auzi de C4.....
nu e inversunare dar m`ai zapacit cu ideile tale ( sa nu le cataloghez cumva deocamdata :mrgreen: ) si d-aia am facut topicul asta sperand ca iti vei argumenta cumva afirmatia ca focus e mai bun ca c4. dupa cum observ e doar o impresie personala ...deci nu prea avem ce sa mai discutam despre versusul asta..

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: C4 wrc VS Ford Focus WRC

Mesaj de Aiurica » Mie Ian 27, 2010 1:20 pm

mituc scrie: P.S.: vaca prin gropi merge mai incet decit un C4 :help :drive
te contrazic !!! :mrgreen:
a mea merge extrem de incet prin gropi.....
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Avatar utilizator
ardei
Mesaje:133
Membru din:Dum Noi 23, 2008 6:42 pm
Numar Inmatriculare:B 84 BSR
Localitate:Bucuresti

Re: C4 wrc VS Ford Focus WRC

Mesaj de ardei » Mie Ian 27, 2010 11:55 pm

Un topic extrem de incitant....si pe bune dreptate ca trebuia discutata problema :D Pentru ca imi place masina mea, o sa fiu subiectiv si o sa spun C4, dar repet este o parere subiectiva.
Masina C4 WRC condusa de Loeb o sa ramana in istoria WRC-ului, la fel cum a fost legendara Lancia Delta Integrale HF, Toyota Cellica, Audi Quattro, Mitsubishi Lancer (care la vremea lui facea furori ca si C4 acum, cu Makinen de 4 ori consecutiv campion mondial), peugeot 206.
Privind inapoi, predecesorul lui C4 a fost Xsara WRC, care nu a fost mai prejos cu nimic...dar iarasi intervine factorul LOEB. ( sa spunem ca atunci nu avea atat de multa experienta)
Pe de alta parte Fordul chiar daca a fost o prezenta constanta in WRC, nu si-a spus un cuvant decisiv.
Nu stiu daca sunt argumente solide, dar poate si privind in istoricul WRC putem sa aflam care e mai bun: C4 sau Ford Focus.
Citroen C4 1.6 16v 110cp - Pipercross Cold Air Intake; Borla exhaust cat-back by PILOT!; Vitaminizata by Dimsport

Avatar utilizator
eduardo_didi
Edi Talent
Mesaje:1602
Membru din:Dum Feb 18, 2007 8:37 pm
Localitate:Bucuresti

Re: C4 wrc VS Ford Focus WRC

Mesaj de eduardo_didi » Joi Ian 28, 2010 9:14 am

Aiurica scrie:
a distrus spectacolul pt ca e prea bun....poate....
eu zic ca sezonul 2009 a avut parte de destul spectacol si adu-ti aminte ca Leob a iesit anul trecut de 2 ori in decor destul de urat.
si la ultima etapa a fost destul suspans cand ii despartea pe el si Hirvonen 1 punct
http://www.motorsportnews.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Re: C4 wrc VS Ford Focus WRC

Mesaj de Bogdan » Joi Ian 28, 2010 9:44 am

eu zic ca astea au fost jocuri de culise...trucaje, sa tina lumea in suspans :lol:
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
eduardo_didi
Edi Talent
Mesaje:1602
Membru din:Dum Feb 18, 2007 8:37 pm
Localitate:Bucuresti

Re: C4 wrc VS Ford Focus WRC

Mesaj de eduardo_didi » Joi Ian 28, 2010 10:55 am

eu zic ca ai luat-o razna de tot cand astia se bat la sange tu crezi vreodata ca citroen sau ford isi permit sa stea ei cu inima la gura pana in ultima etapa doar pt suspans pai ford se chinuie sa ia titlu la constructori si/sau piloti de au inebunit.
http://www.motorsportnews.ro" onclick="window.open(this.href);return false;

Scrie răspuns

Înapoi la “WRC, F1...”