Vopsitorii bune

Serviceuri unde se lucreaza bine, unde se vopseste bine. Magazine cu piese ieftine
Avatar utilizator
janusRO
Mesaje:118
Membru din:Vin Aug 01, 2008 8:10 am
Localitate:Bucuresti
Re: Vopsitorii bune

Mesaj de janusRO » Lun Aug 24, 2009 12:05 pm

Aiurica scrie:nu trebuia sa o iei...si atunci gandul unei revopsiri ii ingrozea pe cei de la service!
oameni buni...cand lasati masina la service,precizati ca daca nu iese aceiasi nuanta nu o ridicati!

uitati povestea cu se va echilibra in timp.....ok....normal ca exista diferente intre vopsele...dar nu majore!

Le-am facut scandal si pana la urma au acceptat sa faca o revopsire. Am luat totusi masina pe incredere, dupa discutia su seful de service... ca pot reveni cu eu dupa week-end (adik azi) pt. revopsire.

dar, sincer, n-am curaj sa mai experimentez inca odata... si ma gandesc si la urmatorul aspect:
daca intradevar codul de culoare a fost respectat, rezultatul unei revopsiri va fi apropiat de cel actual... doar nu o sa nimereasca pigmentii si lacul cu care a fost vopsita in fabrica + vechimea autoturismului care a afectat culoarea initiala

am mai avut eu o experienta cu niste "ciupaci" care mi-au vopsit un haion de solenza nou fara sa-l pregateasca si avea din fabrica tabla niste adancituri pe care ei nu le-au rectificat inainte de vopsire

am zis ca nu pot sa o iau asa si sa o revopseasca.. ce credeti ca s-a intamplat... au revopsit-o bine insa din greaseala un ciumpalac a varsat pe bancheta din spate ulei de masina (nou, nu uzat dar tot un draq) :evil: ... din greseala ?! din ciuda ca a mai muncit odata ?! nu stiu...

si nici nu recunosteau ca s-a intamplat la ei..
alt scandal..sa o curete.. dupa alte cateva zile.. "veniti ca e gata" ..ma duc bag mana intre bancheta si spatar si ce sa vezi ..unsoare taticule...

alt scandal, mai trec cateva zile si in final o iau chiar daca nemultumit ca nu reusisera sa o curete bine...

imi e lehamite ...
Drive safe! Just drink after, never before! Imagine Imagine

C4 1.4 16v berlina

Avatar utilizator
Arian
Mesaje:390
Membru din:Sâm Iun 01, 2013 6:34 pm
Marca si model masina:Citroen C5 Exclusive 2.0hdi 163CP 2010 BOURRASQUE
Numar Inmatriculare:VS 01 NEO
Localitate:Bucuresti

Re: Vopsitorii bune

Mesaj de Arian » Vin Ian 24, 2014 11:10 am

Salut, am luat ieri un eleron si nu stiu ce sa fac cu el :) Sa-l vopsesc sau sa-l foliez (negru, carbon sau altceva). Ideea e ca mai am niste probleme de rezolvat pe partea de tinichigerie si vopsit.
Am asa:
- eleron citroen cu tot cu partea aia care vine intre geamuri (in locul plasticului negru) - de vopsit
- praguri stanga-dreapta infundate (scapata de pe elevator) - de indreptat, antifonat si vopsit
- aripa dreapta spate 5 zgarieturi pronuntate si infundata - de indreptat si vopsit complet
- bara spate zgarieturi fine - de corectat
- bara fata zgarieturi fine - de corectat
- oglinzi zgarieturi fine - de corectat

Am gasit un service in sector 5 pe str Zetari care mi-a facut o oferta cu 800 lei toata treaba. Daca o duc azi, luni o ridic.
Ideea e ca nu stiu daca sa ma bag acum pe vremea asta s-o vopsesc. As astepta pana la primavara. Dar tot trebuie sa rezolv cu eleronul (vopsit sau foliat)
Voi ce ziceti?
Ex: Citroen C4 Coupe 2006: 1.6i 16V, 109CP (VTR) Gri Iceland
New: Citroen C5 Exclusive 2010: 2.0hdi 163CP Blue BOURRASQUE
Filtru Particule Anulat + Stage 2 by Doc (OBDTUNING) la 196CP/144kW/400Nm

Avatar utilizator
simply the lex
aLEX YO!...
Mesaje:3270
Membru din:Dum Iul 06, 2008 3:34 pm
Marca si model masina:Citroen C5 Exclusive 2.0 Hdi
Numar Inmatriculare:AG 85 LEX
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Vopsitorii bune

Mesaj de simply the lex » Vin Ian 24, 2014 11:24 am

Nu merge sa il infoliezi din cauza formei pe care o are.Vopseste-l :wink:
Dezmembrari C4 Coupé/Hatchback 1.6i, 1.6 Hdi, 2.0 Hdi VTR/VTS : viewtopic.php?f=4&t=7439" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
sorinel0310
Mesaje:1098
Membru din:Lun Mar 11, 2013 5:44 pm
Marca si model masina:Citroen C4 Coupe (an: 2008) - 2.0 HDi 16V - Noir
Numar Inmatriculare:B *** SXN
Localitate:Bucuresti (RO) / Groningen (NL)

Re: Vopsitorii bune

Mesaj de sorinel0310 » Vin Ian 24, 2014 12:01 pm

Fara infoliere [-X
Vopseste-l :)
Citroen C4 Coupe (2008): 2.0 HDi 16V, 138CP & FAP (VTR+) - Noir Obsidian
Currently updated to VTS features + Engine Chiptuning - Stage 2: 163CP & 395NM

Imagine

Magic number: 200.000km
viewtopic.php?f=19&t=7683&start=0

Avatar utilizator
Arian
Mesaje:390
Membru din:Sâm Iun 01, 2013 6:34 pm
Marca si model masina:Citroen C5 Exclusive 2.0hdi 163CP 2010 BOURRASQUE
Numar Inmatriculare:VS 01 NEO
Localitate:Bucuresti

Re: Vopsitorii bune

Mesaj de Arian » Vin Ian 24, 2014 12:39 pm

Am gasit sa vopsesc eleronul cu 150 lei la CHC Motion Service Pantelimon pe str. Vergului.
Am vazut ca lucreaza profesional, au atelier bun. Il duc astazi si sa vedem ce o sa iasa. M-am hotarat sa-l fac culoarea caroseriei, daca foliez geamurile, eleronul va fi mai bine vizibil decat daca il fac negru se va pierde in tot acel negru. Aveti alte pareri?
Ex: Citroen C4 Coupe 2006: 1.6i 16V, 109CP (VTR) Gri Iceland
New: Citroen C5 Exclusive 2010: 2.0hdi 163CP Blue BOURRASQUE
Filtru Particule Anulat + Stage 2 by Doc (OBDTUNING) la 196CP/144kW/400Nm

Avatar utilizator
simply the lex
aLEX YO!...
Mesaje:3270
Membru din:Dum Iul 06, 2008 3:34 pm
Marca si model masina:Citroen C5 Exclusive 2.0 Hdi
Numar Inmatriculare:AG 85 LEX
Localitate:pitesti
Contact:

Re: Vopsitorii bune

Mesaj de simply the lex » Vin Ian 24, 2014 12:42 pm

Da.Negru :ok
Dezmembrari C4 Coupé/Hatchback 1.6i, 1.6 Hdi, 2.0 Hdi VTR/VTS : viewtopic.php?f=4&t=7439" onclick="window.open(this.href);return false;

Avatar utilizator
sorinel0310
Mesaje:1098
Membru din:Lun Mar 11, 2013 5:44 pm
Marca si model masina:Citroen C4 Coupe (an: 2008) - 2.0 HDi 16V - Noir
Numar Inmatriculare:B *** SXN
Localitate:Bucuresti (RO) / Groningen (NL)

Re: Vopsitorii bune

Mesaj de sorinel0310 » Vin Ian 24, 2014 1:23 pm

Da da, negru. :mrgreen:
Citroen C4 Coupe (2008): 2.0 HDi 16V, 138CP & FAP (VTR+) - Noir Obsidian
Currently updated to VTS features + Engine Chiptuning - Stage 2: 163CP & 395NM

Imagine

Magic number: 200.000km
viewtopic.php?f=19&t=7683&start=0

Avatar utilizator
bibikul
Mesaje:44
Membru din:Vin Mai 16, 2008 9:11 am
Localitate:Bucuresti

Re: Vopsitorii bune

Mesaj de bibikul » Vin Apr 04, 2014 1:54 pm

Arian scrie:Am gasit sa vopsesc eleronul cu 150 lei la CHC Motion Service Pantelimon pe str. Vergului.
Am vazut ca lucreaza profesional, au atelier bun. Il duc astazi si sa vedem ce o sa iasa. M-am hotarat sa-l fac culoarea caroseriei, daca foliez geamurile, eleronul va fi mai bine vizibil decat daca il fac negru se va pierde in tot acel negru. Aveti alte pareri?
Salut!
Iau si eu in considerare sa merg la ei. Ai fost multumit?
C4 Coupe, 1.6 benzina, gris island

Avatar utilizator
Arian
Mesaje:390
Membru din:Sâm Iun 01, 2013 6:34 pm
Marca si model masina:Citroen C5 Exclusive 2.0hdi 163CP 2010 BOURRASQUE
Numar Inmatriculare:VS 01 NEO
Localitate:Bucuresti

Re: Vopsitorii bune

Mesaj de Arian » Dum Apr 06, 2014 6:41 pm

bibikul scrie:
Arian scrie:Am gasit sa vopsesc eleronul cu 150 lei la CHC Motion Service Pantelimon pe str. Vergului.
Am vazut ca lucreaza profesional, au atelier bun. Il duc astazi si sa vedem ce o sa iasa. M-am hotarat sa-l fac culoarea caroseriei, daca foliez geamurile, eleronul va fi mai bine vizibil decat daca il fac negru se va pierde in tot acel negru. Aveti alte pareri?
Salut!
Iau si eu in considerare sa merg la ei. Ai fost multumit?

Nu stiu cum sa ma exprim... SA-I F************ in ***********

Au atelier bun, lucreaza profi din ce am vazut acolo si ofera preturi bune, dar ala care mi-a facut eleronul cred ca era orb sau avea daltonism, ca din negru perlat cum stabilisem sa-l faca, l-a facut ultra fucking violet, de zici ca a scapat galeata cu perle in vopsea.
Faza e ca pentru ce mai am de vopsit si retusat, e posibil ca tot la ei sa ma duc, dar stau langa ei sa vad cum lucreaza, sa nu plec cu masina curcubeu de acolo. :)
Ex: Citroen C4 Coupe 2006: 1.6i 16V, 109CP (VTR) Gri Iceland
New: Citroen C5 Exclusive 2010: 2.0hdi 163CP Blue BOURRASQUE
Filtru Particule Anulat + Stage 2 by Doc (OBDTUNING) la 196CP/144kW/400Nm

tony.iordache
,,crazy pilot ,,
Mesaje:554
Membru din:Dum Sep 06, 2009 6:20 pm
Marca si model masina:citroen c4 II 1,6 hdi 110hp
Numar Inmatriculare:CT-83-TIA
Localitate:constanta

Re: Vopsitorii bune

Mesaj de tony.iordache » Mar Apr 08, 2014 11:19 am

pai tu ai vrut fashion cu perle si alte alea :ok , te zgaria pe retina daca il faceai negru metalizat si gata :lol:
c4 II 1,6 HDI 110 caluti
honda accord 2,2 i-DTEC 180 hp si ceva dupa resoftare la DIMSPORT, in curs de transformare

Scrie răspuns

Înapoi la “Alte serviceuri si magazine de piese”