Service autorizat partener euroins

Serviceuri unde se lucreaza bine, unde se vopseste bine. Magazine cu piese ieftine
Scrie răspuns
SetUp
Mesaje:11
Membru din:Dum Iun 22, 2008 7:34 pm
Localitate:Timisoara
Service autorizat partener euroins

Mesaj de SetUp » Joi Dec 31, 2009 2:29 pm

Salutare tuturor

Am avut ghinionul sa-mi fie lovit C4ul de cineva care are RCA la Euroins.
Am facut constatarea amiabila si mi s-a dat hartia de la Euroins cu care m-am dus la Eveman in Timisoara.

Si iata surpriza... Eveman Timisoara nu lucreaza cu Euroins!

Mi s-a mai spus asa mai in serios, mai in gluma ca am 2 posibilitati: fie achit eu reparatia si imi recuperez banii de la asigurator (cum?) fie las masina 1,2,3 LUNI in service pana binevoieste Euroins sa achite factura emisa de Eveman. Nici una dintre optiunile oferite nu-mi surad pt ca am nevoie de masina (hai, 1 saptamana as intelege dar nu 3 luni!) si sa achit eu din buzunar reparatia... nu imi permit.

Casco-ul mi-a expirat, asa ca nici varianta de reparatie prin regres nu intra in calcul.

Stie cineva un alt service agreat de Citroen (masina este in garantie) care sa fie partener Euroins?
Chiar daca trebuie sa ma deplasez eu stiu... cateva sute de km... pe banii mei dar sa nu raman cu masina blocata 3 luni in service.

Orice sfat e binevenit :help
Multumesc

Avatar utilizator
vlad
CREATIVE TECHNOLOGIE
Mesaje:7482
Membru din:Vin Dec 21, 2007 12:10 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.6 HDI
Numar Inmatriculare:BH 57 ELA

Re: Service autorizat partener euroins

Mesaj de vlad » Joi Dec 31, 2009 2:35 pm

Cel mai bine ar fi sa mergi iar la firma de asigurare sa intrebi cu ce serviceuri au contracte si daca poate sa ti le spuna si pe cele din afara Timisorii. Dar cit de grav ti-e lovita ? Oare nu merge sa o repari si la alt service agreat de asigurator fara sa pierzi garantia ?
L.E: sau sa intrebi pe site-ul lor daca au vreun partener reprezentanta Citroen in tara. Ar trebui sa iti raspunda, dar nu stiu cum se procedeaza daca ai deschis dosarul in Timisoara si vrei sa o rapari in alt judet.
Black pearl, 1,6 HDI, 90 caluti.

ImagineImagineImagineImagine

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: Service autorizat partener euroins

Mesaj de Aiurica » Joi Dec 31, 2009 7:38 pm

culmea e ca si eu sunt lovit tot de un asigurat Euroins.
in Bucuresti sunt o gramada.....
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

SetUp
Mesaje:11
Membru din:Dum Iun 22, 2008 7:34 pm
Localitate:Timisoara

Re: Service autorizat partener euroins

Mesaj de SetUp » Joi Dec 31, 2009 7:54 pm

Aiurica,

Da-mi te rog niste nume sau adrese web ca la urma urmei... merg si pana la Bucuresti.

Lovita nu e tare e doar bara, faru si aripa... cred ca nici nu e nimic din tabla indoit, doar plasiticuri insa nu stiu in ce conditii nu pierd garantia. Si as vrea sa iasa si bine [-o< de aia m-am gandit la service autorizat.

Avatar utilizator
vladut_v
Mesaje:711
Membru din:Mar Feb 27, 2007 5:33 pm
Contact:

Re: Service autorizat partener euroins

Mesaj de vladut_v » Sâm Ian 02, 2010 11:00 pm

SetUp scrie: Orice sfat e binevenit :help
Eu am avut 2 dosare pe Casco in istorie. Tin minte ca asiguratorul mi-a recomandat ceva service-uri de cartier dar au tot cu factura de la reprezentanta m-am intors la el. Am cosiderat nepolicitos din partea lor ca mi-au dat acceptul de plata numai dupa cateva ore de la reparatie, in loc sa-l dea pe loc. Nu exista decontare directa intre reprezentanta si asigurator !
Trebuie consultata Comisia de Supraveghere a Asigurarilor sa vezi care este termenul maxim de acceptare a platii. Nu cunosc legea dar nu cred ca pot trece mai mult de 15 zile. Apoi este abuz !

Si inca ceva, am fost instiintat ca masina se poate repara absolut unde doresti, asigurarea este obligata sa plateasca, tot o directiva CSA. Tot ce pot sa faca este sa faca ancheta retroactiva - daca doresc, lucru care ar putea sa lungeasca acceptul de plata.
C4 1.6i 16V Berlina

Avatar utilizator
badganaflee
Mesaje:59
Membru din:Dum Ian 25, 2009 2:57 pm
Localitate:TM
Contact:

Re: Service autorizat partener euroins

Mesaj de badganaflee » Mie Ian 06, 2010 11:24 am

Si pe mine ma intereseaza service-uri din TM autorizate Citroen ( in afara de EVEMAN, va rog NU ).
Pentru a nu face reclama acestora, astept de la voi p.m. va multumesc anticipat.
C4 1.6 HDI 110 Cp, noire, berlina, Yvette

Avatar utilizator
Aiurica
Supermoderator
Mesaje:11244
Membru din:Joi Aug 30, 2007 10:54 am
Marca si model masina:C4 2.0 VTS by Loeb
Numar Inmatriculare:B 32 WRC
Contact:

Re: Service autorizat partener euroins

Mesaj de Aiurica » Mie Ian 06, 2010 11:39 am

scuze am uitat sa dau raspunsul asteptat:

DAMAR Autoservice
B-dul Biruintei 69-71
com Pantelimon, Jud Ilfov
0726260249
RADU Ionita
damaservice@yahoo.com

nu este o reclama, nu am folosit acest service, nu stiu nimic despre ei.
Mi-au fost dati subtil asa la o constatare ca fiind service agreat!
By Loeb no.1882 2.0 16 VVT-VTS 180 hp
By Aiurica 1.6 16v 110 hp -Sold

Scrie răspuns

Înapoi la “Alte serviceuri si magazine de piese”