Service Citroen in Iasi?

Serviceuri unde se lucreaza bine, unde se vopseste bine. Magazine cu piese ieftine
Scrie răspuns
dorinzanfir
Mesaje:10
Membru din:Vin Mar 09, 2012 1:50 am
Service Citroen in Iasi?

Mesaj de dorinzanfir » Dum Apr 22, 2012 10:50 pm

Am citit posturile de mai jos si am gasit doar date legate de un singur service.Sa inteleg ca in Iasi interventiile la un Citroen se fac doar in una-doua locatii? Am un Citroen C4 VTR Plus Pack si am cateva problemute de genul: nu pot spala luneta desi stergatorul merge,al 3-lea stop,cel de pe haion e mort,clima pe partea dreapta baga aer cald chiar daca e setata pe rece(bizonala),si alte cateva maruntisuri.As face si o diagnoza cu Lexia,sa mai activez una alta la masina.Ma poate ajuta cineva cu informatii unde as putea face acest lucru? Ma gandesc ca atunci cand vor aparea probleme de natura mecanica sau electrica sa am un Service/Mecanic de baza,unul bun de preferinta.Sunt nou pe forum si daca au fost scrise deja aceste lucruri,scuzele mele si astept indrumari,un link,ceva acolo... :oops:

Avatar utilizator
Victor.VR
Teh STIG
Mesaje:1823
Membru din:Mie Noi 25, 2009 7:33 pm
Marca si model masina:Leon FR 2015 (+Audi)
Localitate:București
Contact:

Re: Service Citroen in Iasi?

Mesaj de Victor.VR » Dum Apr 22, 2012 10:52 pm

Salut.

Eu unul am plecat de la Casa Auto si m-am indreptat spre Servunion. Pe ei ii recomand.
Citroen C4 Coupe Facelift, 2009
Chevrolet Nubira CDX, 2005

Avatar utilizator
fanut
Mesaje:1812
Membru din:Sâm Iul 31, 2010 5:14 pm
Numar Inmatriculare:LGR
Localitate:IASI
Contact:

Re: Service Citroen in Iasi?

Mesaj de fanut » Lun Apr 23, 2012 10:15 am

Si eu ii recomand pe cei de la Servunion sunt relativ ok singurul lucru care a fost deranjant pt mine cat am avut treaba cu ei a fost ca m au facut sa astept cam mult pana sa pot vorbi cu cineva in rest sunt ok

dorinzanfir
Mesaje:10
Membru din:Vin Mar 09, 2012 1:50 am

Re: Service Citroen in Iasi?

Mesaj de dorinzanfir » Lun Apr 23, 2012 10:59 am

De Servunion stiam si eu,altele,gen de cartier,baieti cxare se pricep sa lucreze la un Citroen C4.E mai bine sa ai mecanicul tau,sa te bazezi pe el,sa vezi intradevar ce face la masina.

Avatar utilizator
fanut
Mesaje:1812
Membru din:Sâm Iul 31, 2010 5:14 pm
Numar Inmatriculare:LGR
Localitate:IASI
Contact:

Re: Service Citroen in Iasi?

Mesaj de fanut » Lun Apr 23, 2012 11:03 am

Nu stiu cata lume are in Iasi Lexia eu nu am gasit , ba chiar am fost la un centru destul de mare din Iasi care se pretinde a fi cu pretentii si nu am fost multumit de diagnoza lor( e vorba de Granit Auto)

Avatar utilizator
stevey
Mesaje:781
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 9:44 pm
Marca si model masina:C4 1.6i BLACK
Localitate:Iasi/Bucuresti
Contact:

Re: Service Citroen in Iasi?

Mesaj de stevey » Lun Apr 23, 2012 11:53 am

Serviceuri Citroen, specializate pe Citroen, nu se gasesc in Iasi in afara de cele pe care le stii si tu.Parerea mea este sa NU mergi la un service "de cartier" care stie mecanica generala si nu de specializare pe o anumita marca, decat doar daca vrei sa iti schimbi cauciucurile :) cu toate ca si asta conteaza.Si eu recomand Servunion, macar treaba iese profi si la problemele tale nu vei baga o asa suma de importanta.

Scrie răspuns

Înapoi la “Alte serviceuri si magazine de piese”