Gropi, gauri, guri de canalizare

Informatii despre trafic, radare, gropi, militieni etc
Avatar utilizator
SAMmy
My C4 Rocks!
Mesaje:731
Membru din:Mar Feb 13, 2007 9:56 am
Marca si model masina:Citroën C6 Exclusive
Citroën C4 Coupé VTR
Numar Inmatriculare:VN 29 SAM
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de SAMmy » Mie Mar 14, 2007 10:43 am

Usor OFF: Pentru cei care chiar vor sa faca un efort deosebit, pentru care am fi recunoscatori, postati cu link-uri la salutbucuresti.ro/planoras, folosind functionalitatea fa-ti o locatie... e foarte usor si e foarte michteaux... ;)

Like this ;)
Citroën C6 Exclusive 2.7 V6 HDi Gris Fer Claudia Alezane nicknamed Jax
Citroën C4 Coupé VTR 1.6i 16V Noir Obsidian nicknamed Tux

Avatar utilizator
shomoyoque
Mesaje:912
Membru din:Vin Feb 16, 2007 9:04 am
Localitate:Bucuresti/Constanta
Contact:

Mesaj de shomoyoque » Joi Mar 15, 2007 11:07 am

Bucuresti - Bulevardul Dacia

Cum intrati pe Dacia dinspre Mosilor pana la piata Gemeni, mergeti cu atentie. Am numarat cel putin 3 gropi mari de tot. Sunt pe ambele benzi asa ca cea mai buna este atentia.
Citroen C4 Coupe VTR 1.4 90 cp

Avatar utilizator
shomoyoque
Mesaje:912
Membru din:Vin Feb 16, 2007 9:04 am
Localitate:Bucuresti/Constanta
Contact:

Mesaj de shomoyoque » Joi Mar 29, 2007 8:33 am

shomoyoque scrie:!!!!! Pe Sos. Colentina (venind dinspre Obor sa zic) dupa ce treceti de intersectia cu avionul de la doamna Ghica, ramaneti pe banda trei pentru ca exact inainte de urmatorul semafor, exista un sant in asflat ( la propriu )care brazdeaza prima si a doua banda.
Asa ca daca vreti sa faceti dreapta pe maior Bacila, ori mergeti pe banda trei si dupa ce treceti de sant (trebuie sa-l vedeti) taiati benzile 1 si 2 ca nesimtitii ori ramaneti pe una din benzi si va acceptati soarta. Zgomotul produs vibreaza si in sufletul celor mai duri dintre noi.

Eu am luat-o de doua ori si de ceva vreme prefer sa ocolesc un pic in drumul meu (o iau inainte si fac la dreapta pe Fundeni ) daca nu pot sa tai benzile direct de pe a treia, decat sa ma mai intalnesc cu ea. :x
De santul asta am scapat... Am observat aseara ca l-au astupat.... Romanian style ofcors...adica nu la nivel...acum s-a transformat dintr-un sant intr-o ridicatura... :roll: ...l-au astupat prea bine.... :lol:
Citroen C4 Coupe VTR 1.4 90 cp

Avatar utilizator
shomoyoque
Mesaje:912
Membru din:Vin Feb 16, 2007 9:04 am
Localitate:Bucuresti/Constanta
Contact:

Mesaj de shomoyoque » Mie Apr 11, 2007 5:12 pm

Deci.....Am vrut neaparat zilele trecute sa ajung si la Vatra Dornei.... (fiind la bunici in Frasin, langa Gura Humorului). Din pacate cred ca am injurat si am blestemat mai mult ca oricand.
La dus, am folosit ruta de pe valea Bistritei respectiv drumul judetean 177a si apoi din valea Bistritei DN17B. La intoarcere am folosit DN17/E58 peste Mestecanis prin Campulung Moldovenesc......

Pe prima ruta drumul este groaznic. Pe a doua ruta drumul este groaznic. Gropi, denivelari, santuri, portiuni crapate si plombate cum numai noi stim samd....Singurul lucru de care chiar imi pare rau (pe langa faptul ca plangeam in masina la fiecare groapa) este ca zona aia este absolut superba insa de evitat cu masina datorita drumurilor execrabile.

Daca vreti sa ajungeti la Vatra Dornei va sfatuiesc sa luati trenul. :(
Citroen C4 Coupe VTR 1.4 90 cp

Avatar utilizator
shomoyoque
Mesaje:912
Membru din:Vin Feb 16, 2007 9:04 am
Localitate:Bucuresti/Constanta
Contact:

Mesaj de shomoyoque » Mar Apr 17, 2007 3:19 pm

Pana sa iesiti din Bucuresti spre E85...se scot liniile de tramvai pe Colentina iar drumul este bombardat..... Si newt si mituc si io am trecut pe acolo recent .... si banuiesc ca asta este si parerea lor....
Deci, atentie si mers incet de pe Colentina pana aproape de Afumati, drum in constructie!
Citroen C4 Coupe VTR 1.4 90 cp

Avatar utilizator
mituc
Mesaje:9122
Membru din:Sâm Feb 10, 2007 6:18 pm
Marca si model masina:Mazda 3 MPS BK
Localitate:Iasi
Contact:

Mesaj de mituc » Mar Apr 17, 2007 5:48 pm

shomoyoque scrie:Pana sa iesiti din Bucuresti spre E85...se scot liniile de tramvai pe Colentina iar drumul este bombardat..... Si newt si mituc si io am trecut pe acolo recent .... si banuiesc ca asta este si parerea lor....
Da. Tre' sa fii atent sa nu agati ceva de pe margine sau sa dai in vreo groapa provocata de faptul ca pe alocuri a sarit asfaltul mai mult, in rest e ok, incap 2 masini paralel (cel putin 2 C4-uri sau ceva din clasa asta, eventual limuzine compacte).
Rablamentul atomic C4 1.6i 110CP 5p (ex)

Visul meu cel mai umed sa e merg cu un kaiac cu visle de titan pe o mare de capete de prosti.
All I wanna do... is have some fucked! And I've got a feeling... that I'm not the only one!

Avatar utilizator
SAMmy
My C4 Rocks!
Mesaje:731
Membru din:Mar Feb 13, 2007 9:56 am
Marca si model masina:Citroën C6 Exclusive
Citroën C4 Coupé VTR
Numar Inmatriculare:VN 29 SAM
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de SAMmy » Mar Apr 17, 2007 10:14 pm

subscriu! mare atentie... sunt si cateva decupaje in asfalt numai bune de indoit ambele jante de pe partea cu care le iei...
Citroën C6 Exclusive 2.7 V6 HDi Gris Fer Claudia Alezane nicknamed Jax
Citroën C4 Coupé VTR 1.6i 16V Noir Obsidian nicknamed Tux

Avatar utilizator
newt
CPatratzel
Mesaje:685
Membru din:Lun Feb 19, 2007 11:12 am
Marca si model masina:Mercedes-Benz CLA 250 4matic
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de newt » Mie Apr 18, 2007 8:09 am

True! din pacate rute alternative sunt centura care e tot timpul full si eventualele stradute paralele dar p-astea personal nu le stiu.... So, take care! Nu va lasati impresionati de cei care merg mai tare si vor sa se bage in fata voastra sau va dau flasuri/claxoane sa va miscati mai repde.... NU MERITA BANII PE CARE II VETI BAGA ULTERIOR IN ROTI/ARTICULATII !!!
Jupiter Red CLA 250 4matic | AMG Sport | AMG Exclusive | Night | ILS | Command Online | RVC | Sunroof | Harman/Kardon
Ex: Golf V alb, 1.9TDI 105CP M6 Comfortline, ESP, clima bi-zona, cotiera
Ex: C4 coupe luciferos 1.6i 16v 110cp, VTR + clima bi-zona, monograme, sticker, '06

Avatar utilizator
shomoyoque
Mesaje:912
Membru din:Vin Feb 16, 2007 9:04 am
Localitate:Bucuresti/Constanta
Contact:

Mesaj de shomoyoque » Joi Mai 24, 2007 1:39 pm

Probabil stiti deja dar eu tot va zic: Calea Mosilor este varza!!!..... Eu nu stiam si am trecut aseara pe acolo iar marsul mi-a fost insotit de injuraturi si pareri de rau... :cry:
Citroen C4 Coupe VTR 1.4 90 cp

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de Bogdan » Joi Mai 24, 2007 1:40 pm

Si acum inca e bine!! Era si mai rau de atat..acum ma dispera canalele alea iesit din asfalt.. :shock:
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
shomoyoque
Mesaje:912
Membru din:Vin Feb 16, 2007 9:04 am
Localitate:Bucuresti/Constanta
Contact:

Mesaj de shomoyoque » Joi Mai 24, 2007 1:42 pm

Alea alea......Eu am trecut si pe seara asa si nu prea le vedeam bine.... Am trecut tremurand pe langa ele....
Citroen C4 Coupe VTR 1.4 90 cp

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de Bogdan » Joi Mai 24, 2007 1:44 pm

Pe mine ma injura toti cand merg pe acolo, si cateodata ii mai salut si eu respectuos cu mana scoasa pe geam...
Ultima oară modificat Joi Mai 24, 2007 2:43 pm de către Bogdan, modificat 1 dată în total.
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
anne
Mesaje:364
Membru din:Joi Apr 12, 2007 4:08 pm
Numar Inmatriculare:B-62-HGU
Localitate:BUCURESTI

Mesaj de anne » Joi Mai 24, 2007 2:32 pm

shomoyoque scrie:Probabil stiti deja dar eu tot va zic: Calea Mosilor este varza!!!..... Eu nu stiam si am trecut aseara pe acolo iar marsul mi-a fost insotit de injuraturi si pareri de rau... :cry:
tu te plangi...care ai trecut doar odata ...dar eu care locuiesc acolo si trebuie sa iau in fiecare dimineata un distonocalm ca sa nu tampesc de tot ......:lol:
peste tot e haos au tampit astia cu modernizarile lor......
CITROEN C4 coupe VTR 1.6i 110 CP neagra
B-62-HGU cu stiker
Citroen C3

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de Bogdan » Joi Mai 24, 2007 2:36 pm

Si eu trec cel putin 1 data pe zi pe mosilor..Tot prin zona stau si eu..
Ce ma enerveaza, este ca nu inveti bine unde sunt santurile si transeele, ca a doua zi apar altele noi mult mai naspa si mai bine ascunse...
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
anne
Mesaje:364
Membru din:Joi Apr 12, 2007 4:08 pm
Numar Inmatriculare:B-62-HGU
Localitate:BUCURESTI

Mesaj de anne » Joi Mai 24, 2007 2:41 pm

nu putem decat sa speram ca o sa respecte termenul de finalizare (adica pana in martie 2008), iar pana atunci mai luam cate o lecitina asta asa ca sa retinem santurile si gaurile din asfalt.... :lol:
In ceea ce priveste gropile noi aparute..... asa peste noapte ceea ce pot spune este decat SURPRIZE....SURPRIZE :lol: :lol: :lol:
CITROEN C4 coupe VTR 1.6i 110 CP neagra
B-62-HGU cu stiker
Citroen C3

Scrie răspuns

Înapoi la “Info Trafic”