Masini ridicate in sectorul 3

Informatii despre trafic, radare, gropi, militieni etc
Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:
Masini ridicate in sectorul 3

Mesaj de Bogdan » Mar Mar 20, 2007 12:02 pm

Mare grija pe unde va parcati masinile, pentru ca au inceput sa se ridice in draci. La Piata Alba Iulia am vazut ca ridicau azi dimineata masini...
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Mesaj de Tomita » Mar Mar 20, 2007 12:42 pm

am vazut aseara la stiri..un bmw seria 3 modificat la aia in parc :lol: :lol: :lol:
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
silvius
Mesaje:2430
Membru din:Dum Feb 11, 2007 1:25 am
Numar Inmatriculare:B08BBK
Localitate:Bucuresti / Varna
Contact:

Mesaj de silvius » Mar Mar 20, 2007 11:32 pm

frate, au innebunit, sa ne dea locuri de parcare in puii mei. Unde sa parchez. Mi se intampla frecvent sa trebuiasca sa merg la un client si sa caut juma de ora parcare. Sunt niste ... pe bani publici. Sunt curios la alegeri cine o sa iasa, ca Videanu vede multimea numerelor vide la alegeri.
Pai cum sa ridici tu in bataie de joc masina omului care a muncit intr-un fel sau altul pentru ea.
Ar trebui ca soferii din Bucuresti sa iasa la o mare parcare in fata primariei, de parca e loc sa ne spuna nea primarul unde ne parcam, sa spunem in zona Dorobanti, sau zona pta victoriei, acolo unde las un sfert de rezervor de taxe si accize sa gasesc o parcare libera... de ajungi sa ii spui celui care a gasit inaintea ta locul ca ii dai si 500 de mii numai sa te lase pe tine sa parchezi ca pierzi un deal daca nu reusesti o parcare in 15 minute.
Numai promisiuni de parcari, nimic altceva decat gropi in sosele, marcaje sterse cu duiumul in tot Bucurestiul, marcajele de viteza au disparut cu totul, Politie Rutiera prea putina in intersectiile cu probleme. Si mai aud cate un ministru sau senator de spune 'Lasati masinile acasa si mergeti cu autobuzul pe scara, ca vine des din juma in juma de ora)
C4 by silvius , K&N, Borla, si cate si mai cate
Dodge Grand Caravan V6 3,8L !!!

sosorin
smarcaz cu C4
Mesaje:108
Membru din:Mie Feb 21, 2007 9:43 pm
Contact:

Mesaj de sosorin » Dum Mar 25, 2007 12:55 am

videanu este 0 ca om.pe langa faptul ca tractarile sunt facute din ciocan,multe masini fiind lovite,este aberanta si taxa...ceva de genul 10 milioane.evident e mult mai usor sa dai niste amenzi decat sa gasesti o solutie reala la problema parcarilor.....aaaa,am uitat....pai daca ar face parcari,baietzii destepti de unde ar mai "suge" niste banutzi.asa ca io stau linistit...parchez unde gasesc n-are decat sa o ridice,ma doare-n barba de primaria municipiului bucuresti si cu atat mai mult de niste homosexuali ca negoitza si inimaroiu(cel din urma dovedit...am surse clare) :D
C4 1.4 !!! 90 cai naravashi,culoarea vantului turbat(gris fer) + Skoda FABiA 1.4 75 CP +(in viitor) Opel Vectra sau Skoda Octavia

Adrian
Membru 'tunat'
Mesaje:1296
Membru din:Mar Feb 13, 2007 10:23 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Adrian » Dum Mar 25, 2007 1:47 am

Mi se pare corect

Deci, in afara nu ai sa vezi atata aglomeratie si nesimtire ca la noi! Frate, nu ai loc de parcare, transportul in comun!
Eu unul prefer sa merg cu metroul daca am treaba in centru, pt ca nu imi fac nervi si nu risc sa imi fac masina varza!

Sunt orase europene care au mult mai multe masini ca noi, dar nu exista aglomeratia asta! Sa nu ziceti acum ca aia au spatiu mai mare, parcari supraetajate si etc.. Si daca am avea si noi, nimeni nu s-ar duce acolo, ca ar trebui sa plateasca!

Eu sunt foarte pentru treaba asta! Metrou, troleu, bicicleta! Sa facem miscare!

Avatar utilizator
silvius
Mesaje:2430
Membru din:Dum Feb 11, 2007 1:25 am
Numar Inmatriculare:B08BBK
Localitate:Bucuresti / Varna
Contact:

Mesaj de silvius » Dum Mar 25, 2007 9:31 am

Adrian, te simti ok, sau e din cauza orei? :lol:
Pai tu ai vazut in autobuze cum stau oamenii presati unii peste altii de parca ar fi adevarate orgii prin autobuze?
Eu daca am treaba in centru las masina frumos la universitate in subterana si o mai iau pe jos pana in romana si imprejurimi. Am incercat odata si metroul sa il iau pana victoriei si apoi de la victoriei inapoi la masina. Un puhoi de oameni m-a impins in si din metroul ala.
Am spus sa imi iau o cafea de la automatele alea din statie, cauta marunti si bagat tot maruntul, nimik, nicio cafea.
Noi avem un kk de transport in comun
C4 by silvius , K&N, Borla, si cate si mai cate
Dodge Grand Caravan V6 3,8L !!!

Avatar utilizator
Bogdan
Fondator
Mesaje:12602
Membru din:Vin Feb 09, 2007 5:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4, 1.4 16V, 2005
Localitate:Bucuresti
Contact:

Mesaj de Bogdan » Dum Mar 25, 2007 12:33 pm

Transportul in comun de la noi e jalnic. Tocmai asta e motivul pentru care multi se feresc de el...
Cand s-o pune cat de cat la punct, cand vom deveni si noi mai civilizati, atunci poate ca romanul isi va lasa masina acasa si va merge cu RATB.
Octavia 3, Elegance, 2.0 TDI,DSG + Black Pack, 2013
C4 Coupe X 1.4, '05 ...a different one ...... ..
KartingClub | DS Spirit | MotorSportNews
Imagine

Avatar utilizator
PsH
PasHa
Mesaje:1662
Membru din:Mar Feb 13, 2007 7:25 am
Numar Inmatriculare:B 58 HDI
Localitate:Bucuresti/Galati

Mesaj de PsH » Dum Mar 25, 2007 2:29 pm

Am stat 2 saptamani fara masina in perioada dintre mom in care am dat-o pe cea dinnainte si pana a venit fetita.
Deci am mers cu rata.
Am jurat ca nu o sa o mai fac vreodata.
Am asistat la cor de injuraturi, nasul mi- a fugit pana la galati (la mamica), am fost calcat in picioare, murdarit.....si pot continua....deci Adrian sa mergi tu cu rata ca io NO WAY
Imagine

C4 VTR 1.6 16v Bleu Oriental B 58 HDI - merg cu cioara vopsita doar numarul este de diesel, masina merge cu benzina

Avatar utilizator
silvius
Mesaje:2430
Membru din:Dum Feb 11, 2007 1:25 am
Numar Inmatriculare:B08BBK
Localitate:Bucuresti / Varna
Contact:

Mesaj de silvius » Dum Mar 25, 2007 6:08 pm

Adrian, daca tot mergi cu rata, mai ne poti imprumuta si noua masinuta ta k arata bine :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sa-l vad si eu pe ala cu C4 care de buna voie si in numele ecologiei ia rata :P
C4 by silvius , K&N, Borla, si cate si mai cate
Dodge Grand Caravan V6 3,8L !!!

Avatar utilizator
PsH
PasHa
Mesaje:1662
Membru din:Mar Feb 13, 2007 7:25 am
Numar Inmatriculare:B 58 HDI
Localitate:Bucuresti/Galati

Mesaj de PsH » Dum Mar 25, 2007 6:10 pm

silvius scrie:Adrian, daca tot mergi cu rata, mai ne poti imprumuta si noua masinuta ta k arata bine :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Sa-l vad si eu pe ala cu C4 care de buna voie si in numele ecologiei ia rata :P

Sa-l vad si eu pe ala care de buna voie si in numele ecologiei ia rata. Orice masina ar avea.
Imagine

C4 VTR 1.6 16v Bleu Oriental B 58 HDI - merg cu cioara vopsita doar numarul este de diesel, masina merge cu benzina

Adrian
Membru 'tunat'
Mesaje:1296
Membru din:Mar Feb 13, 2007 10:23 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Adrian » Dum Mar 25, 2007 6:39 pm

ce aveti ma? Si eu am mers o gramada cu metroul sau autobuzul! Chiar saptamana trecuta i-am propus prietenei sa mergem cu autobuzele alea noi, sa vad si eu cum merg! 8)

Nu vad care e problema! Raspunsul ei: mai vrei sa fim impreuna?
Eu: Uneori ;)

Avatar utilizator
Tomita
cre8or
Mesaje:4721
Membru din:Dum Feb 11, 2007 8:11 pm
Marca si model masina:Citroen C4 coupe noir obsidien vtr pack +
Numar Inmatriculare:. . AG ... OPUS
Localitate:pitesti
Contact:

Mesaj de Tomita » Dum Mar 25, 2007 8:19 pm

:toothy10: replica secolului...daca omului ii place sa mearga cu autobuzul ce aveti cu el. mai am eu pe unul caruia ii place cu trenul.
eu inainte sa am masina (si vechea dacie) foloseam autobzul sau maxi pana la servici. cum am pus mana pe masina sub nici o forma nu as mai calca in transport comun. (masina avea probleme cu calduca in sensul ca nu avea optiunea de incalzire si iarna era mai frig in masina) atunci m-am jurat ca urmatoarea masina va avea cel mai bengos aer conditionat (dubluclimatronic in cazul de fata) deci sub nici o forma transport in comun. exista alta varianta mai buna (dar prea specializata) scuterele, sau smarturile SH. 4000 euro si iti iei unu diesel NU te mai doare capul. eventual faci un upgrade la rezervor sa fie mai mare (evident imposibil) si atunci mergi dintr-un plin o luna
Led there b:LIGHT
http://www.facebook.com/OPUSWorkshop

Discutii despre personalizari LED
viewtopic.php?f=49&t=6024

Oferte personalizare cu LED interior-exterior
viewtopic.php?f=95&t=6022&st=0&sk=t&sd=a&hilit=led

Avatar utilizator
silvius
Mesaje:2430
Membru din:Dum Feb 11, 2007 1:25 am
Numar Inmatriculare:B08BBK
Localitate:Bucuresti / Varna
Contact:

Mesaj de silvius » Dum Mar 25, 2007 8:31 pm

Adrian scrie:ce aveti ma? Si eu am mers o gramada cu metroul sau autobuzul! Chiar saptamana trecuta i-am propus prietenei sa mergem cu autobuzele alea noi, sa vad si eu cum merg! 8)

Nu vad care e problema! Raspunsul ei: mai vrei sa fim impreuna?
Eu: Uneori ;)
Prin urmare, cum e cu autobuzele alea noi ca nu m-am indurat sa ma sui in ele, dar chiar sunt curios...
Problema e ca mijloacele de transport in comun sunt super aglomerate, put ingrozitor, sunt plin de hoti si cersetori (metrou) chestii din astea. Daca s-ar schimba probabil ca mi-ar fi mai usor sa las masina la universitate si sa merg pana la victoriei unde cauti parcare doua secole. Insa pe bune, experienta pe care am avut-o a fost una groaznica si de atunci prefer sa o iau pe jos, insa nu am atata timp :( si stau si caut un loc amarat de parcare cu o latime de vreo 2.50-3 :)
C4 by silvius , K&N, Borla, si cate si mai cate
Dodge Grand Caravan V6 3,8L !!!

vivi bau
Mesaje:28
Membru din:Mar Mar 13, 2007 10:34 am
Localitate:Timisoara

Mesaj de vivi bau » Lun Mar 26, 2007 9:37 am

Eu mai am o saptamana de abonament general. Stiu ca e risipa, dar in nici un caz nu am de gand sa il mai folosesc, plus ca Timisoara mai are pana sa ajunga aglomerata ca Bucurestiul.
C4 berlina Ice Pack 1,6 HDI 110CP rouge lucifer

Adrian
Membru 'tunat'
Mesaje:1296
Membru din:Mar Feb 13, 2007 10:23 pm
Localitate:Bucuresti

Mesaj de Adrian » Lun Mar 26, 2007 8:25 pm

Duminica seara, dupa o gramada de mers cu c4 in 2 zile - 300km numai in Bucuresti, am iesit la plimbare pe jos prin cartier cu un vecin! Ma saturasem de covrig!

Dupa ce am mers ceva vreme, am luat pop-corn si un suc si am vazut episodul ala din Top Gear cand au fost ei in SUA! :lol: Prea tare!

PS: am uitat sa iau autobuzul ala nou!

Scrie răspuns

Înapoi la “Info Trafic”